1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Makeup Revolution (MUR)

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 17 ноември 2018.

 1. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.268
  Забележав дека не постои тема за MUR, а постојано се дискутира за нивните производи, така што решив да отворам за да споделуваме мислења. :D

  Makeup Revolition е британска компанија која е препознатлива по солидниот квалитет на производите по ниски цени. Не тестираат на животни и дел од асортиманот им е вегански. Ова е нивната страна и вршат испорака до Македонија. Шипингот чини 3,95 евра или е бесплатен за порачки над 45 евра. Со порачката се добива тракинг бројче за следење на пратката преку TRAKPAK, а оттаму го има локалниот тракинг број преку кој на страната на Македонска Пошта може да се следи пратката.

  Последни производи што ги порачав (и ги користам) се палетата со хајлајтери, руменила, контури/бронзери која чинеше 6,5 евра и беше жално да не се порача. Сите нијанси се пигментирани и лесни за манипулирање.
  [​IMG]
  Исто така сум презадоволна од коректорот Conceal and define кој не за џабе е hyped производ (една членка ме замоли да напишам впечатоци, ама никако не можам да го најдам постот за да ја означам). Премногу истражував за да си ја погодам нијансата и за среќа точно ја погодив. Има висока покривност и не се споредува со Катрис/Аура/Буржоа во покривноста и трајноста. Го користам кога имам фул мејкап за да ги покријам подочниците и ми дава свежина на целокупниот изглед. Кога се брзам или ме мрзи да се шминкам, а ми треба нешто за да ги покријам акните и флеките, без да користам пудра, коректорот е одлична замена. Имам масна кожа и со фиксатор и малку камена пудра стои по 5 часа (само толку сум го носела), исто како што сум го нанела на почеток.
  [​IMG]
  Од оваа линија на коректори произлезе течна пудра за која не се сомневам дека отстапува од квалитетот на коректорите.
   
  На angela.kostova, ^angel^, Harper и 4 други им се допаѓа ова.
 2. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.638
  Допаѓања:
  259.029
  До сега лафевме кај Голден Роуз, мило ми е што има своја тема, заслужува :)

  Имам неколку производи.

  Тие што се постари... не се баш добри.
  Тука спаѓаат: палетите Flawless и Flawless Matte, Bronzed, Ultra Bronzer-от, итн.

  Од поновиве работи, лудило добри се палетите на Софи (првата, екстра спајс и хајлајтерите). Пре пре предобри палети.

  Банана пудрата е добра.

  Кармините на Софи се меки, сјајни, мене ми се убави.

  Од про линијата ја имам Trends Mischeif Mattes, за мене e hit&miss, некои се предобри сенки, некои не баш.

  Коректорот што е dupe на Tarte го имам, мене ми е преубав, планирам и пудрата да ја нарачам.


  Во план ми е палетата на Тами, glitter палетите, лепакот за светки и glitter bombs :)

  Покасно ако можам ќе прикачам swatches од палетите кои ги користам :)
   
  На Sexybaby86, Flower27 и sorbet им се допаѓа ова.
 3. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  2.302
  Допаѓања:
  18.060
  Пол:
  Женски
  @sorbet, јас те замолив за кратка рецензија на conceal & define коректорот уште кога видов дека си го земала, па фала ти за ова, уште повеќе сум сега решена да го земам и да му дадам шанса :D
  Само, откриј ми ја тајната како си ја погоди на тепка нијансата, оти се скапав долго време разгледувајќи видеа и swatches и се двоумам меѓу 3-4, можеби и 5 нијанси :rofl:

  ***

  Општо на темава, Makeup Revolution ми се еден од омилените дрогериски брендови.
  Порано формулата на сенките им беше малку полоша, беа побледи и потешко се блендаа, но во последно време стануваат сè подобри и подобри во формулите на сите производи.
  Нудат одличен квалитет по пристапни цени, а со огромниот избор на нијанси и производи сигурно ќе се најде по нешто за сечиј вкус :)
   
  На Sexybaby86, Flower27, CameliaMiller и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 4. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.268
  @MagsDestiny фала што ми посочи дека беше ти, навистина не можев да го пронајдам постот низ темите. :hug:

  Мојата нијанса е С2, барав swatches меѓу останати коректори и пудри за да си ја погодам нијансата. На BeautyBay кога ќе кликнеш на нијансата пишува за каков подтон е наменета, па потоа барав компарации на коректори кои се достапни кај нас со овој и на крај успеав да си ја најдам нијансата. :D
   
  На MagsDestiny му/ѝ се допаѓа ова.
 5. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.638
  Допаѓања:
  259.029
  На нивната страна има исто убаво објаснето.

  Инаку сите производи ми се директно ид кај нив, немам никаква поплака :)
  Еднаш не платив ништо, еднаш 120 денари бидејќи беше потежок пакет.
   
 6. MissMissMiss

  MissMissMiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  Дали палетата за сенки на Soph X ја има во Голден Роуз?
   
 7. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  18.638
  Допаѓања:
  259.029
  Вчера ја видов Екстра Спајс, не знам за првата.
   
  На Artemida81 му/ѝ се допаѓа ова.
 8. MissMissMiss

  MissMissMiss Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 декември 2017
  Пораки:
  44
  Допаѓања:
  39
  Пол:
  Женски
  На оваа мислев, мислам дека е првата.
   

  Прикачени фајлови:

 9. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам на дневен ред да дојде една палета од МУР, нема лошо да ми легне.
  Ќе гледам од поновите некоја, ќе следи слика во сенка за очи, а и овде ќе пишам како сум задоволна.
   
 10. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.070
  Допаѓања:
  87.761
  Пол:
  Женски
  Едвај чекам да ја донесат оваа. Screenshot_20181125-141647.jpg
   
  На buba4e89, lovemme, Rose96 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 11. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  1.588
  Пол:
  Женски
  Може да порачувате од нивната официјална страна?

  Јас пробав и никако не можев да направам порачка... не знам во што е проблемот...:envy:
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 12. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.196
  Допаѓања:
  8.924
  Пол:
  Женски
  Леле, што е ова со попустиве?
  И до кога траат, од памет се извадив од прекраснотија.
   
 13. cinderella7

  cinderella7 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 ноември 2014
  Пораки:
  146
  Допаѓања:
  1.588
  Пол:
  Женски
  makeup revolution.jpg
   
 14. lunicka

  lunicka Форумски идол

  Се зачлени на:
  29 јануари 2010
  Пораки:
  3.658
  Допаѓања:
  97.351
  Пол:
  Женски
  И кај мене се појави истото.Помислив нешто со картичктата не е во ред...или кај нив е проблемот?
   
 15. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  738
  Допаѓања:
  579
  Пол:
  Женски
  Ја има во Скопје негде да се најде и која цена е? Можеби во Golden rose?
   

  Прикачени фајлови:

  • index.jpg
   index.jpg
   Големина на фајлот:
   3,9 KB
   Прегледи:
   15
 16. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  990
  Допаѓања:
  710
  Пол:
  Женски
  Да
   
 17. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.268
  Ја има во Голден Роуз, чини околу 450 денари.
   
 18. blondegirl95

  blondegirl95 Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 август 2017
  Пораки:
  120
  Допаѓања:
  94
  Пол:
  Женски
 19. beautys20

  beautys20 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 април 2018
  Пораки:
  518
  Допаѓања:
  6.036
  Пол:
  Женски
  Исто и јас имам проблем , неможам да порачам пробав и со две картички исто пишува незнам до што е проблемот , а многу сакам да си порачам :(
   
 20. sorbet

  sorbet Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2017
  Пораки:
  577
  Допаѓања:
  5.268
  @beautys20 @blondegirl95 пробајте преку PayPal. Двете порачки не ми ги прифаќаше сајтот преку стандардно внесување цифри од картичката, но преку ПејПал успеав да направам порачка.
   
  На beautys20 и Pelargonium им се допаѓа ова.