Makeup Revolution (MUR)

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 17 ноември 2018.

 1. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.540
  Допаѓања:
  157.649
  Дечки, нарачувајте онлајн, многу повеќе ви се исплаќа.
  Ако ви се многу 45 евра за бесплатен шипинг, поделете со некој.
   
  На sorbet му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lovemme

  lovemme Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 октомври 2013
  Пораки:
  2.312
  Допаѓања:
  58.313
  Пол:
  Женски
  Рецензија за пудрата на MUR кога ја купив пред 4 месеци доста од форумов побараа да пишувам и еве ме. @Rose96

  2536568.jpeg

  Има одлична покривна моќ, мат е , не го суши лицето .
  Одма се топи на кожата и делува премногу природно , како втора кожа.
  Многу бавно се троши.
  Единствено не ми се свиѓа што после 6 часа носење на местото каде што имам акни некако мрсно и оделена е пудрата но можеби тоа е како резултат од кремите што ги користам за акни.

  Сепак би ја купила повторно.
   
  На ^angel^ и Rose96 им се допаѓа ова.
 3. s17

  s17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  770
  Дали имате нарачано ос вебсајтот на Revolution и за колку време стигнува нарачката?
   
 4. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.540
  Допаѓања:
  157.649
  2-3 недели макс :)
  Супер спакувано, супер комуникација :)
   
  На s17 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  326
  Пол:
  Женски
  Над која сума има бесплатна достава? Сакав да порачам пудра, таман да платам ми вика 3ипол фунти достава
   
 6. CameliaMiller

  CameliaMiller Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 август 2015
  Пораки:
  6.540
  Допаѓања:
  157.649
  45 Евра ако не се лажам.
   
 7. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.082
  Допаѓања:
  8.744
  Пол:
  Женски
  Инаку... се надевам дека ќе издејствувам да ми ги вратат парите, се надевам. :)
  Сто пати им пишав на амазон, ама незаинтересирани се.
   
 8. Emotional123

  Emotional123 Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јули 2011
  Пораки:
  2.594
  Допаѓања:
  3.693
  Пол:
  Женски
  Подобро нарачајте 2-3 произвофи и платете достава. Тука над 45 евра царинат. Мене 1500 ми наплатија царина
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
 9. s17

  s17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  770
 10. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  3.512
  Пол:
  Женски
  Еден совет од мене доколку сакате да нарачате повеќе производи, да си направите споредба помеѓу македонската и официјалната страна, бидејќи тука има само неколку производи, а не е ниту поевтино. Ги ставив истите производи во корпа чисто за споредба.
  24Е=1476 ден, а на македонската истите прозиводи чинат вкупно 1530.
  20190418_174221.jpg
  Screenshot_20190418-173932_Chrome.jpg
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. s17

  s17 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 мај 2017
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  770
  Не го споредив цените,ама мислам дека нормално е да има разлика. Мислев дека ќе биде поголема разлика,60-70 ден не е страшно а и многу побрзо стигнуваат
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.033
  Допаѓања:
  98.160
  Пол:
  Женски
  Во право си, но за еден производ ете не се исплати да плаќаш поштарина.

  Го видов прееска сајтот, чекам да видам дали ќе го донесат серумот.
   
 13. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  4.724
  Допаѓања:
  61.564
  Пол:
  Женски
  Ги има и во продавниците производите, барем во таа во Рамстор.
  Кога имаат 20% ептен се исплати да се земат од тука, барем ќе си пробам нијанса и нема да утнам :D
  Ги пробав пудрите, супер покривност, малку тежок мирис ама на список е:D
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.082
  Допаѓања:
  8.744
  Пол:
  Женски
  И тоа каде каде се исплаќа повеќе на македонската.
  Побрзо ќе стигнат, нема доплата, царини, не чекаш, не може да ти се зезне нешто со амазон или пејпал. Значи криво ми е што не излезе пред да избрзам и порачам на нивната страна, ама во процес на враќање на парите сум.
   
 15. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  295
  Допаѓања:
  326
  Пол:
  Женски
  Може да ми го пратите Македонскиот сајт на Revolution?
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.033
  Допаѓања:
  98.160
  Пол:
  Женски
  Ќе имаат за Велигден се надевам.
   
  На marama му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Kade moze da se kupi mur
   
 18. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  6.888
  Screenshot_20190421-184512.png
  Devojki za ovoj brend li zboruvame? Na fejsbuk mi se pojavuvaat reklami od ovie senki i mnogu ubavi nijansi imaat, plus eftini se 360
  Neznam dali site se pigmentirani ili samo nekoi nijansi
   
 19. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  3.512
  Пол:
  Женски
  Да, тие се. Конкретно тој тип reloaded се многу добри. Бидејќи имаат и постари некои кои не се баш...
   
  На buba4e89 и wendy2 им се допаѓа ова.
 20. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.718
  Пол:
  Женски
  Има можност за онлајн нарачка?