Makeup Revolution (MUR)

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 17 ноември 2018.

 1. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  3.512
  Пол:
  Женски
  Да, имаат официјална страна. Доколку не ти се брза би те советувала да почекаш, најверојатно за Велигден ќе има попусти.
  https://www.revolutionbeauty.com/Mobile/
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 2. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.718
  Пол:
  Женски
  Ти благодарам.
  Дали се плаќа со картичка или при достава? :)
   
 3. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  4.310
  Допаѓања:
  3.512
  Пол:
  Женски
  Со картичка. :)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 4. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  567
  На страната на sminka.mk има 20% попуст навалете:party:
   
  На poppie и buba4e89 им се допаѓа ова.
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.718
  Пол:
  Женски
  Screenshot_2019-04-22-09-48-40.png Screenshot_2019-04-22-09-46-16.png
  Мислење за овие три палети?
  Особено последната ми се допаѓа, дали има добар пигмент?
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.033
  Допаѓања:
  98.159
  Пол:
  Женски
  Каде?
  Јас ништо не најдов на страната.
   
  На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.
 7. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.830
  Допаѓања:
  16.245
  Пол:
  Женски
  Првите две, оние од Iconic линијата им се едни од сосема првите палети на MUR како бренд, правени по старата формула која не беше баш најсјајна - доста од посветлите сенки не беа воопшто пигментирани, а доста од потемните беа кошмар за блендање, сè на сè не многу добар квалитет.
  Последната палета, од Reloaded линијата, им е од скоро излезена, правена е по нова формула која е навистина солидна за дрогериски бренд, и пигментирани сенки, и лесни за блендање на око а притоа ефтини, ептен се исплати :)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 8. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  567
  Вчера разгледував, денес гледам нема(facepalm)
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.033
  Допаѓања:
  98.159
  Пол:
  Женски
  Јас имам како првите две палета ама други нијанси.
  Солидни се, се блендаат темните само треба време.
  Со база се трајни, тие со светки треба да го намокриш четчето со фиксатор.
  Се исплати за тие пари, а другите не знам.
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 10. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.718
  Пол:
  Женски
  Фала Ви и на двете. :)

  Ме интересира само дали ја има последната во ГР продавниците или само онлајн ги има овие?
   
 11. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.830
  Допаѓања:
  16.245
  Пол:
  Женски
  Ја има, само брзо им се распродаваат, па ако не ја најдеш во една сигурно ја има во друга продавница :)
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 12. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  567
  Од утре е попустот на sminka.mk
  IMG_20190422_180135.jpg
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.033
  Допаѓања:
  98.159
  Пол:
  Женски
  На lovatolover му/ѝ се допаѓа ова.
 14. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  6.880
  Девојки на порачкте од sminka.mk има бесплатна достава над 700ден.
  е сега јас имам 780ден и треба бесплатно да ми е доставата, ама ако имаат недостиг на некој производ и ми пратат само два што чинат помалку од 700, дали во тој случај и за достава треба да платам?
   
 15. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.718
  Пол:
  Женски
  За колку време се врши достава ако нарачаш на страната?
   
  На wendy2 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  6.880
  И мене ме интересира тоа ако има некој нарачувано да сподели?
   
  На IM.TMKQ му/ѝ се допаѓа ова.
 17. sofija014

  sofija014 Популарен член

  Се зачлени на:
  8 октомври 2013
  Пораки:
  596
  Допаѓања:
  3.462
  Колку се плаќа доставата за порачка од sminka.mk ?
   
 18. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  6.880
  За сметка над 700 е бесплатна, а за помала сума мислам дека 130 пишуваше за достава.
   
  На sofija014 и IM.TMKQ им се допаѓа ова.
 19. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.871
  Допаѓања:
  22.718
  Пол:
  Женски
  Да, 130 денари. :)
  @sofija014
   
  На sofija014 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  16.033
  Допаѓања:
  98.159
  Пол:
  Женски
  Нарачавте?
  Ја планирам сега да правам нарачка, гледав како се плаќа изгледа при подигнување.