Makeup Revolution (MUR)

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 17 ноември 2018.

 1. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  1.630
  Допаѓања:
  13.899
  Можеш со картичка да платиш.
   
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Може и при подигнување да се плати, само што нарачав.
  Screenshot_20190423-202157_Chrome.jpg
  Screenshot_20190423-202342_Chrome.jpg
  Сакав mur пудрата да ја земам ама не можам вака да си погодам нијанса :(
  А инаку бев денес во Голден Роуз и немаше попуст ништо.
   
 3. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Za kolku vreme stigaat ?
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  24 часа.
   
 5. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.844
  Допаѓања:
  22.343
  Пол:
  Женски
  Палетите исто се со 20% попуст во ГР. :)
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Ми касни пратката :(
   
 7. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  567
  Ти ги донесоа ли? Јас се мислам дали да порачам, дали ќе ги добијам:lol:
   
 8. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Сега ми јави татко ми, стигнала.
  Фала Богу.
   
  На lovatolover му/ѝ се допаѓа ова.
 9. wendy2

  wendy2 Популарен член

  Се зачлени на:
  17 август 2012
  Пораки:
  142
  Допаѓања:
  6.562
  Mi stignaa porackite, paletite se odlicni sa tie pari.
  Gi probav mnogu se pigmentirani i ubavi boi imaat. Gi preporacuvam.
   
 10. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Ги имате и во Гр коректорот и пудрата, ги донеле.

  Кои палети ги нарача?
   
  Последна измена од модератор: 26 април 2019
 11. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.071
  Допаѓања:
  8.721
  Пол:
  Женски
  Ги има палетиве на штандот голден роуз во Сити мол?
   
 12. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Јас пак нарачав вчера. :rofl:
  Ја нарачав палетата со црвенкастите нијанси од reloaded линијата, гледав swatches ми се виде океј вака, па ќе видиме.
  8)
   
 13. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  567
  И јас нарачав исто вчера, кога треба да стигнат, сега ради празникот?
   
 14. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Е тоа не знам после 1ви мај ваљда.
   
  На lovatolover му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.071
  Допаѓања:
  8.721
  Пол:
  Женски
  Јас порачав вторникот, 30 април и ако стигнуваат за 24часа би требало денес да стигнат, ако се прескокне вчерашниот ден дека празник... :)
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Не работеа тогаш, не е процесирана ни мојата нарачка. Денес треба да ги спремат, утре да ги пратат.
   
 17. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Minata sreda naracav nekolku raboti i uste ne se stignati
   
 18. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.071
  Допаѓања:
  8.721
  Пол:
  Женски
  Да, еве го средиле статусот на порачката во историја на нарачки и ми пишале мејл дека денес е доставена на карго и пуштена, ќе стигне утре или задутре.
   
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Да, и мене исто :party:
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 20. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.884
  Допаѓања:
  97.277
  Пол:
  Женски
  Ми стаса пратката. Сенките се топ, плус подарок од нив.
  Задоволна сум.