Makeup Revolution (MUR)

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 17 ноември 2018.

 1. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.071
  Допаѓања:
  8.721
  Пол:
  Женски
  Ми рекоја дека во каргото се стигнати, едвај чекам.
  За 30минути или 1 час најмногу ќе ми се јавеле кога ќе стигнат пред зграда, ќе умрам. :inlove:

  Од денес, и официјално - најголемиот малер евер.
  Ми стигнаа палетите и коректорот, од 3 палети, 2 искршени, и тоа едната, збориме за екстра спајс само една нијанса напукната, а таа другата партал.
  Се надевам ќе ми ги заменат, одма им пратив мејл со слики од истите.
   
  Последна измена од модератор: 4 мај 2019
  На buba4e89 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  Требаше да нагласиш да ти ги спакуваат подобро. Мене ми беа во големи бубл ќеси и немаше ништо скршено.
  Многу ми е жал, се надевам ќе ти ги заменат.
   
  На Glossy-girl му/ѝ се допаѓа ова.
 3. lovatolover

  lovatolover Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 ноември 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  567
  Само кај мене ни трага ни глас;( Имаат мејл да им пишам?
   
 4. Glossy-girl

  Glossy-girl Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2012
  Пораки:
  3.071
  Допаѓања:
  8.721
  Пол:
  Женски
  Ги ставиле во многу мало кутивче, јас се разочарав кога видов, како да штеделе на картон.
  Само едната, екстра спајс беше во таква кеса, и пак успеала една нијанса да се скрши. Само таа што беше најгоре, изгледа што не ја гмечеле - беше во ред.
  И мене ми е, очајно чекам одговор, ако не - лош глас ќе ги бие.
  Успеав да се справам со револушн страната, ми ги вратија парите, активирав картичка, веројатно и ова ќе го решам, ама лошото искуство со онлајн нарчаки ќе си остане. :D

  @lovatolover Имаат, да. Појди на нивната официјална страна и во 'контакт'. :)
   
  На lovatolover и buba4e89 им се допаѓа ова.
 5. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  Да, во мала кутија ги праќаат.
  Штета.

  @Glossy-girl сликај ги скршените ако сакаш.

  А еве ја мојата од денес 20190503_112334.jpg
   
  Последна измена од модератор: 4 мај 2019
  На sorbet, OmniaVanitas, Fatalnata и 8 други им се допаѓа ова.
 6. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Mi stigna pratkata konecno imase i podarok
  Od site proizvodi sum zadovolna posebno od senkite i korektorot na revolution
   
 7. Avery

  Avery Популарен член

  Се зачлени на:
  1 ноември 2014
  Пораки:
  2.010
  Допаѓања:
  12.091
  Пол:
  Женски
  Има разлика во цените на производите купени онлајн и во продавниците на Голден Роуз? Или исти се?
   
 8. MagsDestiny

  MagsDestiny Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2011
  Пораки:
  1.824
  Допаѓања:
  16.165
  Пол:
  Женски
  Исти се цените на сите производи, и од GR и од MUR :)
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  Исти се.
  Само до неделата имаше 20% попуст.
   
  На Avery му/ѝ се допаѓа ова.
 10. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.012
  Не знам дали е од претходно, но моментално на страната имаат големи попусти на одредени производи. Само некој (не се сеќавам во која тема и дали беше за нивната страна) пишуваше дека имало проблем со порачките.
  https://www.revolutionbeauty.com/us/Offers/o.aspx?AttributeValueIDs=123,127,124

  Шипинг им беше €3.95. Мислам дека уште е толку.
   
  На buba4e89 и angela.kostova им се допаѓа ова.
 11. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  @Glossy-girl пишуваше за проблемот со pay-payl. Треба да пуштат директно плаќање за сите земји.
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 12. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Колку се плаќа достава за
  Порачка од sminka.mk на MUR производи?
   
 13. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  130 денари за сума под 700 денари.
   
  На najjacha му/ѝ се допаѓа ова.
 14. najjacha

  najjacha Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 април 2018
  Пораки:
  292
  Допаѓања:
  323
  Пол:
  Женски
  Гледам пак има попуст на sminka.mk, дали попустот е само онлајн или и во продавниците на Golden rose?
   
 15. OmniaVanitas

  OmniaVanitas Популарен член

  Се зачлени на:
  21 јули 2012
  Пораки:
  1.283
  Допаѓања:
  1.012
  Зошто видов дека има попуст... Сега сакам само уште 2-3 палети за очи и уште по нешто, ништо повеќе... :D
   
 16. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  Така и ја викав ама џабе еве сега сакам нешто.
   
  На OmniaVanitas му/ѝ се допаѓа ова.
 17. IM.TMKQ

  IM.TMKQ Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2014
  Пораки:
  2.844
  Допаѓања:
  22.343
  Пол:
  Женски
  Има матурски попуст.
   
 18. MamaYette

  MamaYette Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 мај 2013
  Пораки:
  224
  Допаѓања:
  616
  Има некој искуство да сподели?

  2455.jpg
   
 19. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.885
  Допаѓања:
  97.281
  Пол:
  Женски
  Мислење за фиксаторот?
  [​IMG]
   
 20. Fantasy33

  Fantasy33 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2019
  Пораки:
  171
  Допаѓања:
  405
  Пол:
  Женски
  Девојки да не знаете колку пари е достава? Сакав да нарачам палета сенки па не знам колку плус би ме чинело