Makeup Revolution (MUR)

Дискусија во 'Лице' започната од sorbet, 17 ноември 2018.

 1. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.493
  Допаѓања:
  94.327
  Пол:
  Женски
  130 денари за сметка над 700 денари, ако прашуваш за sminka.mk
  А за mur 4евра поштарина.
   
  На Fantasy33 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. Miligram222

  Miligram222 Активен член

  Се зачлени на:
  26 февруари 2019
  Пораки:
  19
  Допаѓања:
  4
  Dali ja ima hajlajt paletata na soph vo golden rose prodavnicite i ako da koja i e cenata
   
 3. ana-sweet

  ana-sweet Популарен член

  Се зачлени на:
  9 октомври 2011
  Пораки:
  1.444
  Допаѓања:
  758
  [​IMG]
  Искуство со палетава? Добра пигментираност има?
   
 4. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.493
  Допаѓања:
  94.327
  Пол:
  Женски
  Супер е. Јас имам други бои и топ е.
   
  На ana-sweet му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Maša8

  Maša8 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јануари 2018
  Пораки:
  85
  Допаѓања:
  338
  Пол:
  Женски
  Screenshot_20200524-033603_Chrome.jpg Искуство со оваа палета?:)
   
 6. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  15.493
  Допаѓања:
  94.327
  Пол:
  Женски
  Серумите новите на револушн ги видовте? Некоја искуство да не има, да сподели со нас :D