Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Maleficent [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од clock.pot, 30 мај 2014.

 1. clock.pot

  clock.pot Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 септември 2013
  Пораки:
  184
  Допаѓања:
  335
  [​IMG]
  Со Анџелина Џоли во улога на Грдана (?) и Ел Фенинг како Аурора. Приказна која го опишува вистинскиот почеток на познатата бајка. Главна улога ја има негативниот лик, познатата волшебничка која ја проколнува Аурора.
  Иако филмот е излезен пред неколку дена, ќе почекам за да го гледам во кино. Едвај чекам!

  Trailer: http://www.youtube.com/watch?v=704EXbJ-b5k
  И да, зависна сум од филмската музика, поточно http://www.youtube.com/watch?v=8waJ7W3QcJc
   
 2. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Има ли торент за филмов?
   
 3. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Е како може да има, кога филмот вчера излезе?
   
 4. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Извини божице на хуморот и сатирата, очекував човечен одговор ако не друго.
  Не пратам кога излегуваат филмовите, немаше потреба од иронијата.
   
 5. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Добро, мислев дека си ја погледнала горе сликата, го пишува датумот, а и Clock.Pot убаво напишала. И да пратиш и да не пратиш, општо се знае дека за скоро излезен филм, за торент секогаш се чека, минимум една недела.
   
 6. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.188
  Допаѓања:
  77.724
  Пол:
  Женски
  Е вака е подобро, фала многу.
   
 7. ane.bella

  ane.bella Форумски идол

  Се зачлени на:
  18 јуни 2011
  Пораки:
  2.734
  Допаѓања:
  22.682
  Пол:
  Женски
  Сега проверив на Pirate bay поставен е линк уште вчера,но не го симнав така да незнам каков е квалитетот на снимката,ако некој го симне нека кажи каков е квалитетот,додуша јас веќе го видов филмот на кино и многу е убав,вчера одма пишав во темата последен филм што го гледав е ... И кратка рецензија
   
 8. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  Да не знаете кога ќе го има во Синеплекс?
   
 9. sia.bella

  sia.bella Популарен член

  Се зачлени на:
  29 мај 2014
  Пораки:
  919
  Допаѓања:
  16.806
  Пол:
  Женски
  На Elena69221 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. victorys

  victorys Нов член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Go gledav filmot i malce me razocara, Angelina Jolie e fantasticna nema akterka sto podobro bi ja odglumela Maleficent, no filmot kako film los. Gledam i drugite istoto go pisat, citam kritiki, znaci crtanot i filmot nemaat zaednicko.......ocekuvav povekje
   
 11. Summerlover

  Summerlover Форумски идол

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  5.531
  Допаѓања:
  34.891
  Филмот не е прераскажување на истата приказна како во цртаниот филм, кој е предаден од страна на заспаната убавица. "Maleficent" е раскажан од аспект на злобната самовила, и што се случило пред и по проклетството. А и секако, секоја една преработка секогаш е различна од нејзината основа.
   
 12. victorys

  victorys Нов член

  Се зачлени на:
  17 ноември 2013
  Пораки:
  5
  Допаѓања:
  2
  Јасно дека не е прераскажување на цртанот, значи почетокот е јасен, мала Maleficent сто е уствари она и што и се случило да стане злобна....но приказната продолжува како во цртанот,
  расте Аурора и како се зближуваат двете, Аурора не е станата од бакнежот на принцот (како да не е ни воопшто присутен во филмот) и како на крај Аурора станува кралица без двајца родители |( . Значи си има дел почеток на злото и нека си продолжеа со цртанот како се боцна, заспа...и на крај Maleficent испадна добра а оние добри вили лоши :))) ова го коментиравме со многу луѓе и исти се на сите мислењата, сепак вреди да се види на 3D. Ако го немаш гледано гледај го и баш сакам мислење да ми кажеш :)
   
 13. Yipman2

  Yipman2 Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 октомври 2010
  Пораки:
  4.026
  Допаѓања:
  24.992
  На XstrongerX му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Adi888

  Adi888 Форумски идол

  Се зачлени на:
  22 ноември 2010
  Пораки:
  5.944
  Допаѓања:
  20.859
  Пол:
  Женски
  Уште нема торент м? Или е ептен рано? :D
   
 15. Srckata28

  Srckata28 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2013
  Пораки:
  2.359
  Допаѓања:
  8.981
  Пол:
  Женски
  Има торент како нема,имаше уште одамна,уштре 2 ден после премиерата. ;)
  Е сега не прашувај каква е снимката. :D
   
  На Adi888 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Golden

  Golden Популарен член

  Се зачлени на:
  4 март 2013
  Пораки:
  1.066
  Допаѓања:
  1.399
  Пол:
  Женски
  Jас го гледав филмот,и според мојот вкус предобар е.Улогата на Malificent е предобро одиграна од страната на Анџелина. :D Искрено мене премногу ми се допадна.
   
 17. fairy90

  fairy90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 март 2012
  Пораки:
  180
  Допаѓања:
  140
  Пол:
  Женски
  Јас денеска го гледав и баш ми се допага секоја прикаска има 2 страни така и оваа браво за продукцијата.
   
 18. annichka0

  annichka0 Активен член

  Се зачлени на:
  22 април 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  1
  само што го изгледав филмот.Навистина е добар мене искрено оргиналната верзија на Заспаната убавица не ми се допаѓала од никогаш.Ова е нешто поразлично многу поинтересно и поубаво смислено.го препорачувам и Џоли прекарсно си ја одглуми улогаата.Аплауз до целата екипа :clap: :clap: ;)
   
 19. butterfly242

  butterfly242 Активен член

  Се зачлени на:
  1 јули 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  3
  Филмот го гледав во 3D кино и прекрасен е..
   
 20. LittleFairy

  LittleFairy Популарен член

  Се зачлени на:
  30 април 2012
  Пораки:
  1.427
  Допаѓања:
  1.934
  Вчера го гледав во Cineplexx,3D значи можам уште 50 пати да го изгледам.Преубав еее.Многу се мислев дали да лупнам 240 ден. за да го гледам,па си викав што ако е глуп лаблабла,и на крај се одлучив и не згрешив. :)