1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Maleficent [2014]

Дискусија во 'Филмови' започната од clock.pot, 30 мај 2014.

  1. srhsejbsk

    srhsejbsk Популарен член

    Се зачлени на:
    13 јануари 2014
    Пораки:
    1.593
    Допаѓања:
    9.361
    Пол:
    Женски
    Вчера го гледав на филмовизија (снимката од лоша полоша) али кога не успеав да си појдам во кино и ова ми е доволно.

    Инаку филмот е прекрасен.Незнам зошто но знаев дека на крај Maleficent повторно ќе биде добра.Сепак таа таква е од раѓање добра вила нели :) Но кога Стефан ќе и ги одземе крилата таа ќе се реши да му се одмазди со тоа што ќе фрли клетва на неговата ќерка.Подоцна Maleficent ќе се обиде да ја тргне клетвата ама нема да успее.

    Одличен филм го препорачувам на сите :)
     
  2. Sky-butterfly

    Sky-butterfly Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 декември 2013
    Пораки:
    3.391
    Допаѓања:
    60.806
    Да не глуми Анџелина во филмот никогаш не би го гледала. Едноставно не е мојот жанр на филм.
    Филмчето е онака симпатично, интересно, како бајка за добра ноќ ;)
     
  3. love11111

    love11111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јуни 2014
    Пораки:
    120
    Допаѓања:
    148
    Пол:
    Женски
    Убав филм е. Баш сега го гледав. Го препорачувам на сите! :inlove: :D
     
  4. blosson

    blosson Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2011
    Пораки:
    384
    Допаѓања:
    263
    Пол:
    Женски
    Го гледам на филмовизија лоша снимка ама Анџелина во филмот ми беше вааауу...интересна содржина доста примамлив и да многуу убавв ^__^ <3
     
  5. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Торент за филмот негде? :)
     
  6. MirandaKerr

    MirandaKerr Активен член

    Се зачлени на:
    6 ноември 2013
    Пораки:
    8
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Мене многу ми се бендиса филмот а девојчето на анџелина ми беше многу слатко :)
     
  7. Srckata28

    Srckata28 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 јануари 2013
    Пораки:
    4.552
    Допаѓања:
    21.650
    Пол:
    Женски
    Конечно си дочекав да го гледам филмов,убава снимка,конечно торент!
    http://thepiratebay.se/torrent/10797488 ... .AC3-RARBG

    Што се однесува до филмот...
    Прво морам да кажам дека ми се доста допадна филмот.Прво нешто што ми остави впечаток е реалното претставување на луѓето -алчни,желни за моќ и богатство...нешто што не ми се допадна е тоа што Анџелина кога е сеуште добра вила,тотално беше изгубена во улогата.После ми се допадна идејата дека всушнот Maleficent е таа која ја одгоила Аурора.Ми одеа на живци трите добри вили,ама сепак таква требаше да им е улогата.Едноставно,многу ми се допадна сета таа замисла,тоа совпаѓање на настаните,особено оној дел кога се докажува дека вистинска љубов не е само меѓу двајца љубовници.Се беше прекрасно,давам 10-ка.
     
    На Mimi123 му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Прекрасен е филмов, го гледав уште коа искочи, луѓе Анџелина е совршена во улога на Малефисент, едноставно не постои друга што би ја одиграла таа улога подобро од неа, створена е за неа. :clap:
     
  9. okcenzi

    okcenzi Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2012
    Пораки:
    3.522
    Допаѓања:
    9.558
    Мене ме воодушеви улогата на Џоли. Филмот е одличен
     
  10. TheBlueMoon

    TheBlueMoon Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јули 2014
    Пораки:
    312
    Допаѓања:
    645
    Пол:
    Женски
    Го гледав и јас пред некој ден. Ми се допадна филмов, а и Анџелина одлично одиграла.
    Многу добар филм за кратко оддалечување од реалноста и одмарање на мозок. :)
    Многу убава и поучна верзија на приказаната за заспаната убавица.
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  11. x-MajaEsposito-x

    x-MajaEsposito-x Популарен член

    Се зачлени на:
    8 март 2013
    Пораки:
    1.732
    Допаѓања:
    3.506
    Пол:
    Женски
    Предобар филм со јасна и прецизна поента.Ми се допадна и тоа како приказната и животот пред да стане тоа што стана главната личност.Факт е дека секој плаќа за своите грешки, се покајуваме и сто пати се преколнуваме, веруваме, разочаруваме и нема назад :!: Џоли овој пат ми беше извонредна само не ми се допадна Аурора, можеле и подобра да најдат али нема врска, филмот беше точно изнесен.
    Нема да зажалите ако го гледате
     
  12. MermaidKiky

    MermaidKiky Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    294
    Допаѓања:
    221
    Пол:
    Женски
    Го гледав во кино :) Преубав е. Прекрасна и интересна приказна, Џоли е одлична :D
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Неочекував толку да е добар, едноставно ме одушеви.
    Мене муабетов ми доаѓа, не донесувај заклучоци додека не ги сослушаш двете страни
     
    На tessie му/ѝ се допаѓа ова.
  14. tessie

    tessie Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 ноември 2010
    Пораки:
    5.629
    Допаѓања:
    21.963
    Пол:
    Женски
    Сношти го гледав. Не ја обожавам Џоли па почнав да го гледам со предрасуди... но не се покајав што го изгледав. Фасцинирана сум од оваа верзија. Можеби не самиот главен лик, но особено сум фасцинирана од тоа како се претставени владетелите, кралевите. Контра од бајкастите мили и добри крал и кралица, тука се изложуваат и негативните особини што може да ги донесе таа титула: алчност, суета, возгордеаност, себељубие...

    Јас мислам дека бајките ја претставуваат реалноста за луѓето не преку ликовите, туку преку нештата на коишто помалку се обрнува внимание, пример јаболкото од коешто гризна Снежана. Слатки и отровни, добри и лоши. Злосторници и херои.. затоа и ми се допаѓаат ваквите верзии.
     
  15. Sunshine.Sunshine

    Sunshine.Sunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 јули 2014
    Пораки:
    1.202
    Допаѓања:
    2.564
    Пол:
    Женски
    Конечно го гледав филмот и можам да кажам дека е многу интересен. Штета што не го гледав во HD, но дефинитивно ќе го гледам повторно со убава слика.
    Веќе пишав мислење во ,,Последен филм кој го гледавте и кратка рецензија,, , па еве:
     
  16. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Морам да признаам дека филмов сакав да го гледам само поради Џоли бидејќи си ја обожавам, не очекував многу од приказната но сепак ме изнанади и ми се допадна многу.
    Добро е осмислена цела таа приказна од другата страна. Џоли е прекрасна и предобро изглуми, абе и одговара да е лошка.
    Ме трогна нејзината тага и бес кога виде дека гадот и ги отсече крилата, ми се насолзија очите, најсериозно.
    Супер ефекти, одлична глупа и одлична приказна.
     
  17. Аргентина *

    Аргентина * Популарен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2015
    Пораки:
    4.711
    Допаѓања:
    9.185
    Пол:
    Женски
    Јас во филмов ја засакав Џоли, и тоа ептен.
    А идејата за филмовите е одлична, зашто има доста материјал за поинаква интерпретација.
    Овие германски народни приказни кои нам ни се познати како бајки за деца, се во изворна верзија страшни.
    Заспаната убавица, на пример, била силувана од принцот ( или крал) и породилните болки ја разбудиле од проколнатиот сон. Додека злоставувачот-татко на нејзините деца бил во војна, таа морала да се справува со неговата злобна мајка-канибал и да ги крие децата и себе од неа.
    Дури во поново време е тоа отфрлено/изменето, за да пренесе прифатлива порака (победа на доброто над злото).
     
  18. elimkd

    elimkd Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 октомври 2012
    Пораки:
    7.850
    Допаѓања:
    47.948
    Пол:
    Женски
    Скоро гледав една емисија , нејзината ќерка всушност глуми во филмот затоа што во спротивно друго рандум девојче би се преплашило од нејзината маска