1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Malena cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 5 март 2012.

 1. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Здраво ме интересира како сте задоволни од оваа козметика,пошто гледам имам моливчиша за уста,кармини,лакови и др.
   
  На lepadama и bubuce им се допаѓа ова.
 2. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Па баш пишав во темата кармин или сјај за уста за ова моливче, ептен ми е супер многу ми се допаѓа и не ми ја суши устата како другите. Си купив и лакчиња од Малена :) супер се и многу бргу се суши
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Anicka.B

  Anicka.B Истакнат член

  Се зачлени на:
  15 февруари 2012
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  16
  Јас имам неколку лакови за нокти од Малена и баш ми се супер
   
  На lepadama му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Loritaa

  Loritaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2011
  Пораки:
  395
  Допаѓања:
  661
  Лакчињата се екстра и не се скапи 40 денари се.Брзо се сушат и не се лушат.Многу сум задоволна.
   
 5. EmGreen

  EmGreen Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 август 2011
  Пораки:
  337
  Допаѓања:
  189
  Прв пат слушам за оваа линија. Евентуално да сум ја видела ама не сум обрнала внимание... Каде можат да се најдат?
   
 6. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  A кои цени им се производите, и кај може да се најдат, дали се убави итн итн, повеќе инфо ќе ве молам! :D
  Пазарска марка ли е, ко голден роуз и компанија? :D
   
 7. Zaljubena111

  Zaljubena111 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2010
  Пораки:
  2.085
  Допаѓања:
  1.647
  И јас имам повеќе бои од лаковите на Малена, имаат убави несекојдневни бои, траат многу и брзо се сушат. Друго освен лакови не сум сретнала, а тоа дали се пазарски или не не ми е ни толко битно важен ми е квалитетот а не квантитетот ;)
   
 8. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Па лакчињата се прилично ефтини околу 40 денари,а моливчињата се околу 60 денари,дали имате нешто друго сретнато од овој бренд,инаку пишува дека е француски.
   
  На lepadama и london-girl им се допаѓа ова.
 9. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.248
  Допаѓања:
  37.848
  Пол:
  Женски
  Malena е македонски бренд на Миком 98, а лакчињата и козметиката наводно ги прават во Франција. Јас сум задоволна од лакчињата, за цената се добри, а имам и едно моливче за уста во преубава неутрална боја и по квалитет ми е слично на импала, мрсно е и јас го нанесувам на цела усна како кармин. Ќе имаат и нови работи во иднина. :)
   
  На lepadama и london-girl им се допаѓа ова.
 10. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  Мене ми е битно дали се пазарски, зашто претежно од таму купувам јас шминка.
  Не купувам скапи работи
   
 11. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
  Јас искрено не сум ја видела оваа козметика досега :^) :worried:
  Чим се ефтини ќе пробам нешто , некогаш се наоѓа непто ефтино а квалитетно .
  Каде може да се најдат?:
   
 12. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.831
  Ги има по некои парфимерии,а може да се најдат и на пазар.
   
 13. LetsTalkFashion

  LetsTalkFashion Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 декември 2011
  Пораки:
  437
  Допаѓања:
  879
  фала ќе купам па ке направам и некој изглед со нив па ќе постирам на блогот :)
   
  На baby-star и ludoto19 им се допаѓа ова.
 14. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Лакчињата ги има и по маркетите еве конкретно ги имам сретнато во Жито маркетите и во КИТ ГО маркетите и не се скапи мислам дека беа 39 денари, а моливчињата се ептен убави а се по 55 денари и ги има по парфимериите
   
 15. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Од фабриката на импала е и малена козметиката. Дури и на пониско ниво се од импала и со квалитет и со цени.
  Нешто слично ко Голден Роуз и Класик. Иста фирма, иста фабрика ама како различни колекции
   
  На ludoto19 му/ѝ се допаѓа ова.
 16. Skorpija87

  Skorpija87 Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 ноември 2010
  Пораки:
  314
  Допаѓања:
  68
  Malena не е македонски бренд многу си грешка увозникот е Миком 98 а пишува произведено во франција колку е така незнам
  иначе од скоро ја забележав оваа козметика баш преска си купив едно лакче тиркизно е сега на квалитет какво е незнам 40 ден го купив кога ке го пробам ке пишам колку сум задоволна :)
   
  На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
 17. JuLleE

  JuLleE Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 јануари 2010
  Пораки:
  16.824
  Допаѓања:
  231.477
  Јас сум задоволна од лаковите. Подобри се од Голден Роуз и Гламоур. Брзо се сушат, не се лупат лесно и доволно е само еднаш да нанесеш, додека овие другиве се жива катастрофа, имаат поубави бои ама мора барем два пати да нанесеш и цел час да чекаш да се исушат.
  Но сеуште немаат многу бои или кај само толку имаат донесено.
   
 18. Oxymoron

  Oxymoron Популарен член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2011
  Пораки:
  1.390
  Допаѓања:
  12.169
  Немам сретнато козметика на Малена, освен лакчињата. Имам едно тиркизно и презадоволна сум, треба да си земам уште, навистина вредат за 40 денари! Веднаш се сушат, а само еден слој трае 3-4 дена :)
   
 19. kristina.k

  kristina.k Форумски идол

  Се зачлени на:
  10 јануари 2011
  Пораки:
  8.248
  Допаѓања:
  37.848
  Пол:
  Женски
  Миком98 се увозници на бруклин и импала, кои се произведуваат во Франција и Германија, а се бугарски бренд. А Малена е бренд на миком98 , кој исто така се произведува во Франција по нивна нарачка. Од сигурни извори. :D
   
 20. SimplyElegant

  SimplyElegant Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  779
  Пол:
  Женски
  Јас имам неколку лакови. Имаат интересна понуда на нијанси :)