1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Malena cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 5 март 2012.

  1. Buba-Mara

    Buba-Mara Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2011
    Пораки:
    144
    Допаѓања:
    61
    Јас имам купено од космо црно моливче за очи малена и многу е добро. Остава многу црно и не ми се размачкува ич :) А многу беше ефтино, не ми текнува точно ама не беше повеќе од 100 денари :)
     
  2. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.557
    Јас си го купив тушот на малена и ич ама ич не сум задоволна. Како пенкалце е оно убава права линија црта, но скоро е невозможно да биде црна, многу е бледа. А лакчињата ми се незаменливи ем што се ефтини и брзо се сушата па и не се ни лупат :)
     
  3. Beaty

    Beaty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    294
    Ги имам користено само лакчињата на малена и многу сум задоволна од нив. Траат 4-5 дена и бргу се сушат и воопшто не се скапи. А друго од оваа козметика немам сретнато.
     
  4. Rosonerka

    Rosonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2012
    Пораки:
    251
    Допаѓања:
    4.398
    Имам едно лакче и сум задоволна,за други производи немам користено..
     
  5. Unfaithful18

    Unfaithful18 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јануари 2010
    Пораки:
    2.382
    Допаѓања:
    1.116
    Пол:
    Женски
    Користам моливче за усни на Малена, 55 денари е, убаво бои и си го користам како кармин :) Од неодамна купив и два лакови за нокти, презадоволна сум, брзо се сушат откако ќе го нанесеш, и трајни се.
     
  6. black-angel

    black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

    Се зачлени на:
    14 декември 2009
    Пораки:
    2.645
    Допаѓања:
    4.512
    Пол:
    Женски
    А од кај точно ги зимате јас се утепаав барајќи и пак не можам да најдам
     
  7. Beaty

    Beaty Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 септември 2010
    Пораки:
    187
    Допаѓања:
    294
    Во космо можеш да ги најдеш, баш ги гледав пред некој месец во каталогот со акции.
     
  8. Lemonade

    Lemonade Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    222
    Од Малена имам само лакови и многу сум задоволна. Не купувам многу скапи работи а лакчињата ги најдов за 35 ден. :o И зедов 2 прво да пробам и супер се. Брзо се сушат, траат :!: што е најважно. И после отидов уште десетина си купив :lol: За лаковите браво! :clap:
     
  9. Elenuskaa

    Elenuskaa Популарен член

    Се зачлени на:
    11 септември 2011
    Пораки:
    1.865
    Допаѓања:
    2.038
    Сум ги користела лакчињата, башка беа евтини а јас си работев и си гупив 10, супер се
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.784
    Допаѓања:
    81.012
    Пол:
    Женски
    Имаат моливчиња за очи со светки или располагаат само со оние обичните ? :?:
    Ми требаат разнобојни такви светкави, ама со разумни цени. :)
     
  11. Skorpija87

    Skorpija87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 ноември 2010
    Пораки:
    314
    Допаѓања:
    68
    Побарај на есенс има моливчиња со светки јас видов само темно плаво можеби има и други бои некаде каде што се поснабдени ( јас моето го купив 95ден и се остре што е супер) ;)
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  12. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.611
    Допаѓања:
    6.405
    Од Малена ги имам користено само лаковите, и супер сум задоволна, ем се ефтини и големки а и долго траат, не ми се лупат. Сега за сега имам само еден лак, кожа/месо боја, ако не го загледаш не се ни приметува дека имаш ставено лак, ама сакам такви неутрални нијанси, а и на сонце дава светло розев отсјај. Само не сум сретнала некои поинтензивни и интересни боички, сите им се неутрални. Друга козметика немам сретнато, ама ако најдам би купила сигурно.
     
  13. Anet4e

    Anet4e Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 февруари 2010
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    26
    Имам лакчиња на Малена и баш се добри.А сега гледам во Жито маркетов донеле и течна пудра на Малена :wasntme: Да не ја има купено некој и како е задоволен да ми каже? :)
     
  14. qxwy

    qxwy Активен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    5
    Најмногу купувам лакови од Малена, затоа што се ефтини и според мене квалитетни, многу се убави, брзо се сушат и не се лупат :inlove:
     
  15. girl.9

    girl.9 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2012
    Пораки:
    1.689
    Допаѓања:
    478
    исто и јас најмногу лакови купувам :)
     
  16. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.886
    Допаѓања:
    4.892
    Пол:
    Женски
    Лакчињата на Малена се одлични.Имам еден црн сега-засега.И ептен е добар,одамна ми е купен и ич не ми е здрвен. :rofl: :rofl: А од другите работи немам пробано,а и овде кај мене во гратчево освен лакови немам ништо друго сретнато :?: :?:
     
  17. awl

    awl Популарен член

    Се зачлени на:
    23 март 2012
    Пораки:
    624
    Допаѓања:
    1.128
    Пол:
    Женски
    Имам користено молив за уста, за цената е топ, дури и потешко се брише од некои со повисока цена. Си купив и сјајчиња од Космо- на попуст беа за некоја смешна цена, и ОК се. Лесно се бришат, ама скоро и да нема сјај за уста кој трае долго.

    Лаковите се прописни, ниеден лак не ми стои повќе од два дена на нокти, па така и овој.
     
  18. Inhume

    Inhume Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јуни 2011
    Пораки:
    360
    Допаѓања:
    243
    Од Малена само лакчиња имам купено, ем ефтини , ем добри се , за друга нивна козметика не сум забележала што имаат
     
  19. EMoonlight

    EMoonlight Популарен член

    Се зачлени на:
    23 декември 2011
    Пораки:
    1.314
    Допаѓања:
    13.815
    Пол:
    Женски
    Може да ми кажете кај ја има оваа козметика ,посебно лаковите ? :) :) :)
     
  20. DreamAngel

    DreamAngel Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јануари 2012
    Пораки:
    584
    Допаѓања:
    353
    Од Малена имам земено моливче за очи и за уста и задоволна сум... моливот за очи не се размачкува, убаво црни и траен е исто и моливчето за уста, трае долго.
    Последна новост во нивната палета се пудрите, си земав пудра и можам да кажам дека сум задоволна.. покривна е, за сега немам некои последици.. само е малце тешка за нанесување, по тешко се размачкува.