1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Malena cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 5 март 2012.

  1. Witchy-style

    Witchy-style Популарен член

    Се зачлени на:
    30 јуни 2012
    Пораки:
    687
    Допаѓања:
    3.788
    Пол:
    Женски
    Имам 5-6 лакови и 1 сино моливче за очи и презадоволна сум, а сега планирам и маскара да купам ;)
     
  2. ribce7

    ribce7 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Ги има во тинекс, космо, ки-го маркетите, пакет маркет, жито маркетите, астра, етика, наскоро ќе ги има и во туш маркетите и веро џамбоооо :D
     

    Прикачени фајлови:

  3. fear

    fear Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    19
    од каде го купи овој? има на пазарите вакви?
     
  4. ribce7

    ribce7 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    на зелено пазарче нема :) :) :) ама има во тинекс, космо, ки-го маркетите, пакет маркет, жито маркетите, астра, етика, наскоро ќе ги има и во туш маркетите и веро џамбоооо.... од каде си ти ?
     
  5. fear

    fear Активен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2013
    Пораки:
    105
    Допаѓања:
    19
    Струга, пудрата ја купив на пазар ама др раб од малена не забележав..ќе проверам деновиве може немам убаво видено :) сепак фала :)
     
  6. pupi.girl

    pupi.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    4.464
    Допаѓања:
    7.832
    Пол:
    Женски
    Од креонот воопшто не сум задоволна... по два часа се размачкува и многу лесно се брише. Треба неколку пати да повториш за да се познава црната линија. Од лаковите за нокти сум задоволна. Имав црвен во летото и долго траеше. Друго немам користено :) :) :)
     
  7. cheetah.girl

    cheetah.girl Популарен член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2012
    Пораки:
    1.620
    Допаѓања:
    1.416
    Засега имам само лакови за нокти од малена и сум презадоволна...Ми траат дури и до 2 недели а некогаш и повеќе...Планирам да купам уште некои производи од малена :)
     
  8. ribce7

    ribce7 Активен член

    Се зачлени на:
    7 февруари 2013
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    3
    Јас го користам креонот на малена црниот што е гравиран како со баклави, пробај го тој многу убав и добро црни, а има и друг надворешно е сив тој е некако малку потврда формула од овој со баклавите, може па тој повеќе ќе ти одговара. :drunk:
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.899
    Допаѓања:
    103.029
    Пол:
    Женски
    Моливчињата , најголема катастрофа :| Купив едно бело , ни Б од боја , и окото да си го извадиш пак нема ништо да се познае :devil:
     
  10. kathy-style

    kathy-style Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    301
    Допаѓања:
    191
    Задоволна сум од Малена.Имам многу лакови од таму,туш и креон а и не се многу скапи.Ефтини се и убави.
     
  11. Jelena23

    Jelena23 Активен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    13
    Допаѓања:
    2
    Како сте задоволни од пудрата, покривна е?
     
  12. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Добра е за изедначување на тенот, ама ако имаш нешто повеќе за покривање, мислам дека нема да ти се допадне.
    Мене ми е многу слична по структура со Импалата, но сепак е многу полесна од неа.
     
  13. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    Ја донесоа ли козметикава во Џамбо? :?:
     
  14. pamelche

    pamelche Форумски идол

    Се зачлени на:
    15 јуни 2011
    Пораки:
    5.306
    Допаѓања:
    16.767
    Имам лакови и туш.
    Лаковите ми се допаѓаат а тушот не многу. Го користев летоска за да се учам (тој како пенкалце) и бојата не му е некако баш црна, бледа е многу. Имам уште, баш преска ставив од него, мерак ми беше.

    Мајка ми има 3 моливчиња. 2 за очи и едно за уста. Тоа за уста црвено, го пробав како кармин и многу ми се допадна, со влажна едвај го извадив.
    Сега сакамда си земам од тој тушот погоре негде сликичка има (како лак шо е :rofl: ) и пудра. Ама ќе видам.
     
  15. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.157
    Допаѓања:
    46.952
    Пол:
    Женски
    Јас денес го земав овој туш и задоволна сум, пушта убава црна боја. Прво сакав да го земам оној архитект тука гледам го фалеа ама тоа не е црно бе, каква бледа боја имаше, како старо да е , потрошено, и тоа не пробав од тестер туку ново, и тоа неколку ги пробав :lol: добро што не ме виде некој :tmi: Интензивна црна боја пушташе и еден професионале анлајнер ама тој беше со мека четкица а мене со такви ич не ме бива така да го изборот падна на овој :wasntme:
    Земав и моливче за усни број 201 ќе си го користам како карминче :)
     

    Прикачени фајлови:

  16. KittyT

    KittyT Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 мај 2011
    Пораки:
    202
    Допаѓања:
    112
    Денес бев во Тинекс позади Бисер, ама немаше никаков продукт од Малена козметиката. Ги има ли воопшто таму или јас нешто грешка сум разбрала... ? :D
     
  17. lackygirl

    lackygirl Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    6.080
    Допаѓања:
    20.843
    Пол:
    Женски
    Од Малена имам 10 тина лакчиња за нокти и ми се предобри многу време стојат, по 5 дена (и плус секој ден мијам тањири по 2-3 пати) :D
    Мајка ми ја зела пудрата 2ка и не и одговарала ми ја даде мене и кога ја пробав се зачудив од квалитетот, предобра е, многу покрива и лесна е на лице, ама јас обавезно ставам и камена пудра над неа. Така да ви ја препорачувам на сите :) многу сум задоволна.
     
    На Miss.Sweet му/ѝ се допаѓа ова.
  18. EMILI1999

    EMILI1999 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 септември 2012
    Пораки:
    377
    Допаѓања:
    52
    Пол:
    Женски
    Колку се течните и камените пудри на Малена, и дали ги има во ДМ?
     
  19. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ги нема во ДМ, а цените се до 200 денари мислам.
     
    На EMILI1999 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Butterfly14

    Butterfly14 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2013
    Пораки:
    757
    Допаѓања:
    456
    Јас од Малена имам молив за уста но си го користам како кармин и многу сум задоволна стои долго време а и многу убава боја има.Имам и неколку лакови и тие се супер стојат подолго.