1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Malena cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 5 март 2012.

  1. mona22

    mona22 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    682
    Допаѓања:
    1.858
    јас ги користам лакчињата и имам маскара 3д од малена добра е сега за сега
     
  2. Agawa

    Agawa Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јули 2013
    Пораки:
    226
    Допаѓања:
    280
    Лакот за нокти е предобар, боите, а и квалитетот е одличен. :clap:
    Исто ми се допадна и пудрата. Ви ги препорачувам. ;)
     
  3. swrcii

    swrcii Нов член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    723
    Допаѓања:
    270
    А за каква кожа е пудрата на малена?
     
  4. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    Лаковите за нокти се фантастични! Убави нијанси, брзо се сушат и не мрдаат барем 5-6 дена.
    Гледам тушот за очи го фалите, па најверојатно следен пат тоа ќе побарам да купам.
    Во Бисер, во парфемериите доле продаваат Малена лакови, а за другите производи ќе проверам нареден пат.
     
    На Rose96 и hellowooorld им се допаѓа ова.
  5. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    Пудрото е многу убаво, 6 нијанси, ептен да си ја погодиш бојата, или барем блиску до бојата на кожата. Не е мрсно-мрсно, туку како нормално пудро, без мирис.

    Маскарата мене ми беше ужасна, одвај ставав и воопшто не ми се познаваше на трепките, нит ми ги издолжуваше нит згуснуваше.

    Лакови имам најмногу, многу се убави, располага со многу боички кои се сушат лесно, се бришат лесно што е најважно и имаат сјај.
     
  6. hellowooorld

    hellowooorld Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2013
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    107
    За каква кожа е пудрата? Гледам сите скоро ја фалат :)
     
  7. Lemonade

    Lemonade Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 август 2012
    Пораки:
    193
    Допаѓања:
    222
    Од лаковите сум презадоволна не мрдаат буквално, а и нијансите се добри. Бидејќи имам доста чисто лице, во план ми е да ја пробам и пудрата. Ако има некој искуство да сподели би била благодарна.
     
  8. Chocolate.me

    Chocolate.me Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    2.728
    Допаѓања:
    7.642
    За кожа со не многу брунчиња, онака средно. И за не мрсна кожа.
     
  9. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Моливчињата за уста и за очи ги имам пробано. Тие за уста ми се многу суви, многу тешко се нанесуваат штета, а имаат убави боички. За очи имам користено црно ок пушта ама воопшто не е трајно. Лаковите се ок за едно нанесување, наредното се веќе засушени и згуснати. Така да... џабе што се ефтини кога треба секој втор ден да купувам лак |( Пудрите ми се сомнителни ме потсеќаат на фамозната Импала, а последно што видов се маскарите по 90 денари, ме интересира што чудо ќе да се :^)
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.651
    Пол:
    Женски
    Мимс, маскарата не ти ја препорачувам. Мајка ми се излажала да си ја купи и штом нејзе не ѝ беше по вкус, а обично не е воопшто пребирлива, замисли само каков ефект дава.
    Четкичката е добра, но течноста воопшто. Терај си ти со твојата што ја имаш, оваа не може ни на пола да ги направи трепките така.

    А со лаковите јас имам преубаво искуство и преубави ми се, посебно тие во новите шишенца - како квадар. Интензивна боја, сјајни но не премногу, ми траат со денови на нокти, а структурата на лакот е океј дури и после година дена. Ете, морав да го фрлам мојот најомилен и да си купам нов, не се ни сеќавам од кога ми беше купен. Станува збор за нијансата 16 - според мене, една од најубавите крем, nude нијанси - како сакате така.
    Можеби би купила некое од моливчињата за очи, ми фатија око едни преубави тиркизни и зелени нијанси, па ќе споделам импресии.
     
    На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Јас имам бело моливче и воопшто не сум задоволна, не пушта боја едноставно.. Незнам каква е ситуацијата со другите бои но, не би требало да има голема разлика.
     
  12. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    И јас како Мимс не сум задоволна од лаковите за нокти. После толку фалења во темава, решив да ги пробам со надеж и очекување дека ќе ми бидат ОК, ама не. Јас со лакот што го купив се излакирав вкупно три пати, а потоа се згусна и почнаа да се прават како конци кога се лакирам :^) Не сум задоволна ни од трајноста, брзо ми се лупеше.

    Друго од Малена немам пробано. Мајка ми на пример си ги користи моливчињата за уста со години, нејзе и' се ОК. Пудрата никогаш не би ризикувала да ја ставам на лице, и мене ме потсетува токму на фамозната Импала. Можеби е добра, не велам не, но јас би се држела до веќе испробани работи. Исто важи и за маскарата.

    Знам дека во некои случаи тврдењево се покажало како погрешно, ама мислам дека маскара од 90 денари не може да биде добра. Не значи дека се' што е евтино не чини и не е квалитетно, ама за козметика, особено маскара што се нанесува на очи, стојам на тврдењето дека поскапото е побезбедно и поквалитетно. Не би ризикувала да ја пробам ни маскарата, ни пудрата.
     
    На TheSecret, Sanniii, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  13. AhThatFemaleProblems

    AhThatFemaleProblems Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    428
    Допаѓања:
    200
    Не знам оти така со лаковите читам во последниве постови, евентуално ако првата пратка им била супер, а потоа ги имаат сменето :) Ништо чудно, македонска работа, не би ме зачудило ништо такво..
    Оти јас купив еден пред околу пола година и ептен ме бендиса, а баш денес го употребив последно и баш дојдов на темава да го пофалам. После него си купив уште неколку и супер се покажаа. Од тогаш (од пред пола година) немам купено ништо плус од Малена, баш денес дознав дека имало некои други производи и сега читав еве за нив низ темава и се наканував утре да одам и да си купам маскара и моливчиња за очи и уста.
    Ама после муабетов за лаковиве во последниве постови, малку ме замисливте.. Утре ќе одам и ќе си купам ептен исфорсирана нијанса на лак шо секој би ја купил, за да проверам дали сеуште го имаат истиот квалитет кај лаковите. Ако го имаат, ондак ок. Оти мене ниеден од тие 7-8 шо ги купив не ми се има ни згрутчено, ни исушено, ниту пак ми прави некои споредни неочекувани ефекти :)

    Патем, не забележав дека некој ја пишал странава досега, еве за тие што ги интересира што има како има и од производи и од нијанси страна: http://malenacosmetics.com.mk/index.php/en/
     
    На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Sw3et.Ang3l

    Sw3et.Ang3l Популарен член

    Се зачлени на:
    11 февруари 2012
    Пораки:
    1.261
    Допаѓања:
    2.096
    Пол:
    Женски
    Ги имате ли користено маскарите? Некоја за волумен? Која е најдобра?
     
  15. macalavica

    macalavica Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2013
    Пораки:
    3.014
    Допаѓања:
    4.712
    Пол:
    Женски
    Лаковите се добри, ама тушот за очи не го препорачувам
     
  16. Elence93

    Elence93 Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 декември 2009
    Пораки:
    5.713
    Допаѓања:
    5.035
    Пол:
    Женски
    Во Скопје каде ги има? Сакав да ги пробам сјаевите и моливите за уста, па и моливите за очи ако се навистина долготрајни како што пишува.
     
  17. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.651
    Пол:
    Женски
    Mоже ли некоја да ми каже кое бројче е лаков ?
    Не пишува на страната ништо, а вака да го барам ни парфимерии мислам дека нема да ја погодам. :wasntme:
    [​IMG]
     
  18. starfish

    starfish Популарен член

    Се зачлени на:
    31 јануари 2010
    Пораки:
    4.833
    Допаѓања:
    10.128
    Пол:
    Женски
    35-ка :)
    Моментално сум со него излакирана. Преубава летна боја.
     
    На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
  19. cocopuff

    cocopuff Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2013
    Пораки:
    555
    Допаѓања:
    484
    јас па имам еден ваков 53 пишува на мојот ама од сите што ги имам од Малена овој ме разочара, дури ни после 3 слоја не изгледа убаво.
     
  20. LadyFlame

    LadyFlame Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 февруари 2012
    Пораки:
    658
    Допаѓања:
    339
    Јас имам купено од малена лаковите и сум задоволна, може веќе една година се и сеуште се немаат засушено а имаат и убав сјај. Од лаковите што се со ваква форма

    [​IMG]

    Братучедка ми зема од овие,одма се згусти

    [​IMG]