Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Malena cosmetics

Дискусија во 'Лице' започната од baby-star, 5 март 2012.

 1. mona22

  mona22 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  676
  Допаѓања:
  1.856
  јас ги користам лакчињата и имам маскара 3д од малена добра е сега за сега
   
 2. Agawa

  Agawa Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  226
  Допаѓања:
  280
  Лакот за нокти е предобар, боите, а и квалитетот е одличен. :clap:
  Исто ми се допадна и пудрата. Ви ги препорачувам. ;)
   
 3. swrcii

  swrcii Нов член

  Се зачлени на:
  1 јули 2010
  Пораки:
  723
  Допаѓања:
  270
  А за каква кожа е пудрата на малена?
   
 4. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  10.105
  Пол:
  Женски
  Лаковите за нокти се фантастични! Убави нијанси, брзо се сушат и не мрдаат барем 5-6 дена.
  Гледам тушот за очи го фалите, па најверојатно следен пат тоа ќе побарам да купам.
  Во Бисер, во парфемериите доле продаваат Малена лакови, а за другите производи ќе проверам нареден пат.
   
  На Rose96 и hellowooorld им се допаѓа ова.
 5. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
  Пудрото е многу убаво, 6 нијанси, ептен да си ја погодиш бојата, или барем блиску до бојата на кожата. Не е мрсно-мрсно, туку како нормално пудро, без мирис.

  Маскарата мене ми беше ужасна, одвај ставав и воопшто не ми се познаваше на трепките, нит ми ги издолжуваше нит згуснуваше.

  Лакови имам најмногу, многу се убави, располага со многу боички кои се сушат лесно, се бришат лесно што е најважно и имаат сјај.
   
 6. hellowooorld

  hellowooorld Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 август 2013
  Пораки:
  298
  Допаѓања:
  107
  За каква кожа е пудрата? Гледам сите скоро ја фалат :)
   
 7. Lemonade

  Lemonade Истакнат член

  Се зачлени на:
  31 август 2012
  Пораки:
  193
  Допаѓања:
  222
  Од лаковите сум презадоволна не мрдаат буквално, а и нијансите се добри. Бидејќи имам доста чисто лице, во план ми е да ја пробам и пудрата. Ако има некој искуство да сподели би била благодарна.
   
 8. Chocolate.me

  Chocolate.me Популарен член

  Се зачлени на:
  19 септември 2010
  Пораки:
  2.728
  Допаѓања:
  7.637
  За кожа со не многу брунчиња, онака средно. И за не мрсна кожа.
   
 9. mims-89

  mims-89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 мај 2010
  Пораки:
  6.488
  Допаѓања:
  24.043
  Моливчињата за уста и за очи ги имам пробано. Тие за уста ми се многу суви, многу тешко се нанесуваат штета, а имаат убави боички. За очи имам користено црно ок пушта ама воопшто не е трајно. Лаковите се ок за едно нанесување, наредното се веќе засушени и згуснати. Така да... џабе што се ефтини кога треба секој втор ден да купувам лак |( Пудрите ми се сомнителни ме потсеќаат на фамозната Импала, а последно што видов се маскарите по 90 денари, ме интересира што чудо ќе да се :^)
   
  На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.176
  Допаѓања:
  77.707
  Пол:
  Женски
  Мимс, маскарата не ти ја препорачувам. Мајка ми се излажала да си ја купи и штом нејзе не ѝ беше по вкус, а обично не е воопшто пребирлива, замисли само каков ефект дава.
  Четкичката е добра, но течноста воопшто. Терај си ти со твојата што ја имаш, оваа не може ни на пола да ги направи трепките така.

  А со лаковите јас имам преубаво искуство и преубави ми се, посебно тие во новите шишенца - како квадар. Интензивна боја, сјајни но не премногу, ми траат со денови на нокти, а структурата на лакот е океј дури и после година дена. Ете, морав да го фрлам мојот најомилен и да си купам нов, не се ни сеќавам од кога ми беше купен. Станува збор за нијансата 16 - според мене, една од најубавите крем, nude нијанси - како сакате така.
  Можеби би купила некое од моливчињата за очи, ми фатија око едни преубави тиркизни и зелени нијанси, па ќе споделам импресии.
   
  На mims-89 му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.094
  Пол:
  Женски
  Јас имам бело моливче и воопшто не сум задоволна, не пушта боја едноставно.. Незнам каква е ситуацијата со другите бои но, не би требало да има голема разлика.
   
 12. Sexybaby86

  Sexybaby86 Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 март 2012
  Пораки:
  4.852
  Допаѓања:
  92.259
  Пол:
  Женски
  И јас како Мимс не сум задоволна од лаковите за нокти. После толку фалења во темава, решив да ги пробам со надеж и очекување дека ќе ми бидат ОК, ама не. Јас со лакот што го купив се излакирав вкупно три пати, а потоа се згусна и почнаа да се прават како конци кога се лакирам :^) Не сум задоволна ни од трајноста, брзо ми се лупеше.

  Друго од Малена немам пробано. Мајка ми на пример си ги користи моливчињата за уста со години, нејзе и' се ОК. Пудрата никогаш не би ризикувала да ја ставам на лице, и мене ме потсетува токму на фамозната Импала. Можеби е добра, не велам не, но јас би се држела до веќе испробани работи. Исто важи и за маскарата.

  Знам дека во некои случаи тврдењево се покажало како погрешно, ама мислам дека маскара од 90 денари не може да биде добра. Не значи дека се' што е евтино не чини и не е квалитетно, ама за козметика, особено маскара што се нанесува на очи, стојам на тврдењето дека поскапото е побезбедно и поквалитетно. Не би ризикувала да ја пробам ни маскарата, ни пудрата.
   
  На TheSecret, Sanniii, Sanjichka007 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 13. AhThatFemaleProblems

  AhThatFemaleProblems Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 декември 2010
  Пораки:
  412
  Допаѓања:
  182
  Не знам оти така со лаковите читам во последниве постови, евентуално ако првата пратка им била супер, а потоа ги имаат сменето :) Ништо чудно, македонска работа, не би ме зачудило ништо такво..
  Оти јас купив еден пред околу пола година и ептен ме бендиса, а баш денес го употребив последно и баш дојдов на темава да го пофалам. После него си купив уште неколку и супер се покажаа. Од тогаш (од пред пола година) немам купено ништо плус од Малена, баш денес дознав дека имало некои други производи и сега читав еве за нив низ темава и се наканував утре да одам и да си купам маскара и моливчиња за очи и уста.
  Ама после муабетов за лаковиве во последниве постови, малку ме замисливте.. Утре ќе одам и ќе си купам ептен исфорсирана нијанса на лак шо секој би ја купил, за да проверам дали сеуште го имаат истиот квалитет кај лаковите. Ако го имаат, ондак ок. Оти мене ниеден од тие 7-8 шо ги купив не ми се има ни згрутчено, ни исушено, ниту пак ми прави некои споредни неочекувани ефекти :)

  Патем, не забележав дека некој ја пишал странава досега, еве за тие што ги интересира што има како има и од производи и од нијанси страна: http://malenacosmetics.com.mk/index.php/en/
   
  На Sw3et.Ang3l му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Sw3et.Ang3l

  Sw3et.Ang3l Популарен член

  Се зачлени на:
  11 февруари 2012
  Пораки:
  1.260
  Допаѓања:
  2.094
  Пол:
  Женски
  Ги имате ли користено маскарите? Некоја за волумен? Која е најдобра?
   
 15. macalavica

  macalavica Популарен член

  Се зачлени на:
  20 август 2013
  Пораки:
  1.124
  Допаѓања:
  1.615
  Пол:
  Женски
  Лаковите се добри, ама тушот за очи не го препорачувам
   
 16. Elence93

  Elence93 Популарен член

  Се зачлени на:
  16 декември 2009
  Пораки:
  5.128
  Допаѓања:
  4.511
  Пол:
  Женски
  Во Скопје каде ги има? Сакав да ги пробам сјаевите и моливите за уста, па и моливите за очи ако се навистина долготрајни како што пишува.
   
 17. Mishela

  Mishela Модератор Член на тимот

  Се зачлени на:
  19 август 2010
  Пораки:
  17.176
  Допаѓања:
  77.707
  Пол:
  Женски
  Mоже ли некоја да ми каже кое бројче е лаков ?
  Не пишува на страната ништо, а вака да го барам ни парфимерии мислам дека нема да ја погодам. :wasntme:
  [​IMG]
   
 18. starfish

  starfish Популарен член

  Се зачлени на:
  31 јануари 2010
  Пораки:
  4.806
  Допаѓања:
  10.105
  Пол:
  Женски
  35-ка :)
  Моментално сум со него излакирана. Преубава летна боја.
   
  На Mishela му/ѝ се допаѓа ова.
 19. cocopuff

  cocopuff Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2013
  Пораки:
  358
  Допаѓања:
  210
  јас па имам еден ваков 53 пишува на мојот ама од сите што ги имам од Малена овој ме разочара, дури ни после 3 слоја не изгледа убаво.
   
 20. LadyFlame

  LadyFlame Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 февруари 2012
  Пораки:
  658
  Допаѓања:
  334
  Јас имам купено од малена лаковите и сум задоволна, може веќе една година се и сеуште се немаат засушено а имаат и убав сјај. Од лаковите што се со ваква форма

  [​IMG]

  Братучедка ми зема од овие,одма се згусти

  [​IMG]