1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

MANA Fashion

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 15 ноември 2012.

  1. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Мене искрено не ме интересира бренд иначе продавницата и работиве што ги гледам на фб ми се супер сега можеби нема некои работи што ги гледаш на сликите но планирам да си купам нешто но тешко па сеа ќе се обидам со нарачкава некако само се плашам окупу M-L-XL
     
  2. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Но како што кажа секој си има свое мислење :)
     
  3. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.588
    Пол:
    Женски
    Кај мене пак се погодиа маички од пул анд беар и њу јоркер.И јас се изненадив кога видов. :)
     
    На Aleksaska му/ѝ се допаѓа ова.
  4. sesilija

    sesilija Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    4.177
    Допаѓања:
    13.276
    Речиси сите комбинации што ги прават на сликите ми се допаѓаат, и иако имаат наведено дека дел од работите се користени само за фотосесијата, а за тоа што го има во Мана имаат пишано цена- секогаш има некој(или подобро да кажам некои) што мора да прашаат за ценааааа за нешто користено само за фотосесијата.
    Човек да не знае дали е ова смешно или трагично.
     
    На sweet-cherry, Mishela, Hipica и 5 други им се допаѓа ова.
  5. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Пораките не им работеле неделава затоа што девојката која одговара на нив те сопственичката била на патување некаде подалеку.
    Пишав и јас за нешто да ми чуваат, не ми вратија, па се јавив да прашам.
    Имало и нови работи кои од истите причини нема да бидат во можност да ги прикачат на фан страната.
    Мене баш ми се симпатични овие петпарачки маичиња за секој ден и вежбање. Конкретно за тие прашував.

    Што ми текна да се полажам претходната недела, пак ќе почнам со глупости трупање...
     
  6. Hipster

    Hipster Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 јули 2011
    Пораки:
    5.777
    Допаѓања:
    22.418
    Пол:
    Женски
    Што ве прочитав бе, сакам и јас сеа, посебно тоа панталоните офис со линија у средина :( а не дека неам такви ама сакам...а пари?

    Морам да ја пофалам Мана, се задржи со пристојни цени од времето до сега. Кога сите други од ваков тип продавници кренаа цени зашто им удрис лавата у глава, они горе доле се држат со пристојни цени. И многу слатка гардероба, ретко нешто да кажам дека воопшто не ми се допаѓа.
     
    На crazylady, joy1 и Aleksaska им се допаѓа ова.
  7. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Ептен имаат убави маички, убаво му е ова со порачување од други градови и сакам да си порачам ама ми е страв да не утнам на не пробано. А инаку имам слушнато дека си ги тргале работите на страна за блиските и кога и да отидеш во продавница од тоа што му е објавено на страната немало :| незнам колку е вистина.
     
  8. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Имам порачано неколку пати, и се ми стигнало таман и одлично спаковано плус кога порачуваш повеќе работи поштарината е исплатлива. Истите работи во Струга се дупло поскапи.
     
  9. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    Јас ги прашав за цената на испорака и ми пишаа зависи од килограмите. Ама за 2, 3 маички што не тежат воопшто се исплаќа цената и тоа како. Сте платиле повеќе од 180?
     
  10. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.671
    Пол:
    Женски
    Јас си купив сукњи. Значи заљубена сум во миди сукњи и не дека не сум преплавена со нив, ама морав да ја имам таа од новата колекција :inlove: , успат земав уште една.
    И карираните кошули по 350 денари им беа супер, единствено немам пронајдено модел на панталони кој би ми стоел добро, ама затоа надокнадив со маичките и кошулите. :)
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  11. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Симпатични маички си имам купувано од мана за ефтини пари со интересни апликации :)
     
    На Aleksaska и Leela им се допаѓа ова.
  12. Leela

    Leela Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2014
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    75
    Пол:
    Женски
    Во Мана сум била само во продавницата во Центар. Ми личи како да немаат баш многу избор, или пак мене така ми се погаѓа. Сепак од време на време знам да начекам и да си купам нешто симпатично, особено маички за секој ден. :)
     
  13. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.588
    Пол:
    Женски
    Јас не.Се досега ми било по 180.А имам земено заедно и панталони и неколку маички.
     
  14. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    E kolku raboti jas edna maicka sakam da poracam i toa li se naplaka? SAMO 1na rab......
     
  15. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    E kolku raboti jas edna maicka sakam da poracam i toa li se naplaka? SAMO 1na rab...... i sea maickata 180 i plus 180 eve ti okulu 360
     
  16. Mimi123

    Mimi123 Популарен член

    Се зачлени на:
    10 јули 2010
    Пораки:
    1.015
    Допаѓања:
    1.186
    ^ па да така доаѓа. Поисплатливо е повеќе работи да се порачаат. Или пак заедно со некој, па да си ја делите цената на испораката :)
     
    На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
  17. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.892
    Мана ми е ко за стари тетки и фригидни девојки, таков впечаток имам. Барем од тоа што го нудат тука. Имам неколку работи купено од таму ама без мерак купени, повеќе ми се за по дома. Градници знам еднаш земав и после првото перење ми се чини се деформираа. Немаат квалитет ниту се убави за око, не ми се допаѓа.
     
  18. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.373
    Допаѓања:
    317.588
    Пол:
    Женски
    Е шо очекуваш ,они да ти платат каргото? :D
    Ако ти се исплака нарачај ако не иди до Ск и купи си .
     
    На Hipica му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.716
    Допаѓања:
    150.560
    Мана имале градници?
    Прв пат слушам.
     
    На PUPICA, crazylady, Sfera и 2 други им се допаѓа ова.
  20. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.021
    @Bridget, да не си ја смешала Мана со некоја слична буџетфрендли продавница (Певекс, Пренди)?
    https://www.facebook.com/MANAfashion

    Едно прашање до девојките-дали Мана добиваат нова роба во некој определен ден од неделата или секогаш е рендом? Цело време објавите за новите работи ги начекувам навечер и кога утредента ќе отидам, веќе ништо не останало од тоа што ми се свиѓа :(
     
    Последна измена: 11 март 2015