1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

MANA Fashion

Дискусија во 'Мода и стил' започната од cvetce93, 15 ноември 2012.

  1. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Најверојатно ја помешала, пошто ги следам Мана на фб уште од кога почнаа да работат и никогаш не сум забележала градници.
    Во однос на доставата, јас имам нарачувано и јакна која е прилично дебела и тешка, заедно до џемпер во една пратка и знам дека исто 180ден. ми наплатија.
     
  2. Bridget

    Bridget Форумски идол

    Се зачлени на:
    29 декември 2013
    Пораки:
    9.689
    Допаѓања:
    134.890
    Моја грешка веројатно, се извинувам.
     
  3. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Па добро мене веќе не ми е проблем нарачкава има и да му речам да ми ја купат маичката па да ми ја донесат што си имам некои во СК ......se nadevam deka ke mi svrsat rab :)
     
  4. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    @Aleksaska се прашувам како не ти здосади од толку пишување за една маичка?
    Ако не ти се исплаќа доставата за една маичка, те советуваа подели го трошокот со некоја друга личност, или порачај преку роднини или пријатели, или следи ги на фб, па кога ќе ти се допаднат неколку работи тогаш нарачај, или кога ќе одиш во Скопје тогаш купи си, или - или...

    Не сакам да бидам лошо сфатена, ама темава се полни со непотребни коментари. Како што јас знам, целта е да споделиме мислење кое ќе биде од корист за останатите членови, а не само да поставуваме најбанални прашања од типот - дали роднините/пријателите би се нафатиле да ни направат услуга? Ако ти не знаеш дали би се нафатиле, од каде па јас да знам или некој друг член?
     
    На Umbrella22, theclearmind, crazylady и 6 други им се допаѓа ова.
  5. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Pa dobro jas si spodeliv to so sakav i prasav inace gotovo zavrsena tema eve posto sum nova tuka zatoa sakav da se zainteresiram nesto odpojke i malce podetalno i da spodelam svoe mislenje a ne da bidam okulu edna rab inace nezz kako se koristi ova ponatamu i zatoa temi ova ona otvaranje pa da vidam so temi spodeluvaat dr so prob i sl........... inace se izvinuvam ako stanav na nekoj dosadna ..................... THE END........
     
  6. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.827
    Пол:
    Женски
    ...точка,запирка да ставеше некаде?
     
  7. kikin

    kikin Популарен член

    Се зачлени на:
    4 јуни 2010
    Пораки:
    4.211
    Допаѓања:
    13.861
    Пол:
    Женски
    На првомајска и во н.лисиче има повеќе избор ;)
     
    На Leela му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Aleksaska

    Aleksaska Нов член

    Се зачлени на:
    9 март 2015
    Пораки:
    15
    Допаѓања:
    0
    Пол:
    Женски
    Ne sum dp tolku ok so ti e rab sorry vazno se razz i gotovo .......
     
  9. Dgirlll

    Dgirlll Популарен член

    Се зачлени на:
    1 септември 2010
    Пораки:
    953
    Допаѓања:
    7.286
    Пол:
    Женски
    Овие дена ќе идам Скопје, па сакам да одам во Мана, што мислите која Мана најлесно би ја пронашла?
     
  10. mirandaa

    mirandaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    12 септември 2013
    Пораки:
    1.333
    Допаѓања:
    24.750
    Пол:
    Женски
    Onaa Mana kaj gimnazijata Josip Broz.Vednas e kaj raskrsnicata,koga ke trgnes od skoloto nagore i vednas kaj samata raskrsnica od drugata strana e.Mala prodavnicka,izlogot e cel staklo.Ne znam dali ubavo ti objasniv,no stom dojdes do gimnazijata mozes i da prasas nekogo,na dve min.e Mana.Iako taa na Prvomajska vikaat deka e najsnabdena,no podaleku e,ednas so kola bev i ne bi znaela da ti objasnam tocno kade e.
     
    На Dgirlll му/ѝ се допаѓа ова.
  11. Quincy

    Quincy Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2015
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    8.008
    Јас му пишав пред некој ден сакав да порачам блузички и нормално прво прашувам од кое има бројчиња ми кажаа и му кажав што сакам да ми пуштат и адреса и број и не ми вратија на крај. Не знам дали пак би му пишала. Безобразни и непрофесионални.
     
  12. joy1

    joy1 Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 август 2012
    Пораки:
    19.338
    Допаѓања:
    316.827
    Пол:
    Женски
    Не се безобразни.Лугето убаво дадоа известување на фб дека нема да бидат во можност да пракаат пратки и одговараат на пораки до 3 јуни.Тоа што не сте прочитале е друга работа.
     
    На Sfera му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Sfera

    Sfera Популарен член

    Се зачлени на:
    14 септември 2014
    Пораки:
    479
    Допаѓања:
    2.416
    Да се надоврзам на мислењето на @joy1 ...
    и пишувајте им во работно време до кај 16 часот, според мене најдобро од 14-15 часот од искуство тогаш најбрзо ми одговараат на пораките.
    едит последните две маички што ги земав за некои си 300-350 ден. се со етикета на Страдивариус, од новата колекција и на нивниот сајт пишува цена 700-800 ден. Им барав некоја фалинка, ама не успеав да најдам.
     
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  14. Quincy

    Quincy Популарен член

    Се зачлени на:
    1 април 2015
    Пораки:
    468
    Допаѓања:
    8.008
    Пораката им беше пишана пред да известат. И да во работно време. Зошто и како нивна работа, јас незадоволството го кажав.
     
  15. Nausicaa

    Nausicaa Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 декември 2013
    Пораки:
    3.439
    Допаѓања:
    20.020
    @Quincy, ту мач драма, навистина :) И мене еднаш не ми одговорија на прашање за бројчиња оставено под слика во коментари па никому ништо, продолжив да си купувам од кај нив :)
     
    Последна измена: 28 мај 2015
    На joy1 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. Antolinaa

    Antolinaa Популарен член

    Се зачлени на:
    2 октомври 2012
    Пораки:
    2.785
    Допаѓања:
    17.747
    Колку што имам заприметено вторник и петок имаат нови работи. :)
    Инаку и јас имам приметено тоа со етикетите. Последно што земав блузички немаа етикета ( пресечена беше) во Њу Јоркер истата ја видов 850, исто и други блузички и џемперчиња како што спомна Сфера се наоѓаат, а фелерите со микроскоп да ги бараш.
     
    На joy1 и Nausicaa им се допаѓа ова.
  17. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Sekoj par farmerki od Mana gi utepuvam od nosenje... Nemaat greshka so niv :)
    A ako gi gledame etiketite: pantaloni Zara za 950 den bez vidliv feler (kolku shto uspeav da vidam) i mnooogu maichki od Pimkie, Bershka, Mexx.. :)
    Edinstvena maana shto im najdov periodov e deka nekako gi pokachija cenite, kjutenkata i op! maichki 380 den, a lani letoto 250-280 :)
     
  18. Lilit

    Lilit Форумски идол

    Се зачлени на:
    25 ноември 2009
    Пораки:
    11.689
    Допаѓања:
    150.105
    Да, сите маички им се поскапи за 100 денари отколку лани.
    Уствари генерално се им е поскапено.
    Добро, другарка ми ми кажа дека газдарицата ќе се мажела, па ваљда им требаат пари на луѓето. :D
     
    На Nausicaa му/ѝ се допаѓа ова.
  19. Sigma*

    Sigma* Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 јуни 2015
    Пораки:
    85
    Допаѓања:
    102
    Пол:
    Женски
    Epa so srekja neka i e :D a eve mene mozhe da me pokani kako najveren kupuvach :D
     
  20. PUPICA

    PUPICA Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 јануари 2015
    Пораки:
    3.013
    Допаѓања:
    96.955
    Пол:
    Женски
    Roba dobivaat sekoj vtornik i cetvrtok,ja izlozuvaat okolu 14h.Taa na Prvomajska e najsnabdena vo N.Lisice ima 80% od robata,vo centar e najtapa.Info za site sto se vo nekoja dilema.P.S.Ziveam nad MANA vo N.Lisice i vlezi izlezi sekoj den,duri i na recka mi davaat ;)
     
    На crazylady, angelche16, kate89 и 3 други им се допаѓа ова.