1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Manchester United FC

Дискусија во 'Спорт' започната од MacaLove, 13 септември 2011.

 1. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.334
  Еве една тема за Црвените Ѓаволи. :devil:

  Манчестер Јунајтед Ф.К. е светски познат професионален фудбалски клуб од Англија, чиј стадион е Олд Трафорд кој се наоѓа во Трафорд, пошироката околина на Манчестер. Тој е еден од најпопуларните спортски клубови во светот со повеќе од 50 милиони обожаватели. Манчестер Јунајтед е исто така и еден од најуспешните клубови во светот, а во англиската лига, има 18 освоени титули, заедно со Ливерпул. Ја има освоено англиската лига 17 пати, ФА Купот - 11 пати (рекорд во Англија), два пати Лига Купот, Лигата на Шампиони 3 пати, Купот на Победниците на Куповите на УЕФА еднаш, Интерконтиненталниот Куп еднаш и Европскиот Супер Куп еднаш. Клубот има највисок просек на посетеност на натпреварите во англиската лига континуирано во последните 34 сезони, со исклучок на периодот од 1987-1989 за време на реновирањето на Олд Трафорд. Меѓу европските клубови, Манчестер е предводник во однос на годишните финансиски добивки во текот на деценијата меѓу 1990 и 2000, во наредниот период го губи приматот но во 2008 година повторно е најбогат клуб во светот со вредност од 1,86 милијарди долари. Менаџер е сер Алекс Фергусон.

  Прв тим :

  1. De Gea
  2. Evra
  3. Jones
  4. Ferdinand
  5. Evans
  6. Owen
  7. Anderson
  8. Berbatov
  9. Rooney
  10. Giggs
  11. Smalling
  12. Park
  13. Hernandez
  14. Vidic
  15. Carrick
  16. Nani
  17. Young
  18. Welbeck
  19. Fabio
  20. Rafael
  21. Cleverley
  22. Fletcher
  23. Valencia
  24. Macheda
  25. Gibson
  26. Kuszczak
  27. Diouf
  28. Lindegaard
  29. Brady
  30. Amos
  31. King
  32. Pogba
  33. Tunnicliffe
  34. Norwood
  35. Morrison
  36. Johnstone

  [​IMG]

  [​IMG]

  http://www.youtube.com/watch?v=D4T3g4gGqHQ
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 2. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.902
  Допаѓања:
  31.198
  Пол:
  Женски
  Манчестер Јунајтед -мојот омилен тим од Англија. Значи веднаш после Реал, така ќе му дојде ;) Навивам за Манчестер против било кого да игра, освен против Реал :)
  Многу нокти имам изгрицкано и за овој тим, посебно кога беше финалето на лига шампиони во Русија против Челзи, па имаше и пенали :sweat: ...ама на крајот ТИТУЛА :muscle:
  И да, посебно ги сакам Видич и Руни :inlove:
   
  На esperanca и Pelikuna им се допаѓа ова.
 3. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Браво Мацо,имаш од мене частовка.

  Значи после семејството роднините и пријателите Јунајтед го чуствувам како втора фамилија.Имам гледано нивен натпревар во живо и чуството е неверојатно.Адреналин ненормален.Аууу не знам како да опишам.Кога губат а тоа е ретко се осекам како да ми умрел некоја блиска личност а кога победуваат во последните минути јас не зснам кај се наогам :D
  Немам омилен играч,не ги делам.Се надевам и сезонава ке успеат да стигнат далеку :)
  Де Геа супер се снаога,иако на почеток беше несигурен.За Јанг,Џонс немам зборови.Клеверли е нешто неверојатно. :inlove:
  Се надевам утре ке имаат победа против Бенфика :D па да можам мирно да спијам.

  Инаку Мацо да те поправам имаат 19 титули :)

  http://www.youtube.com/watch?v=ZzkresBOxnQ

  :rock:
   
 4. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.334
  Леле се нервирам уште еден гол ли не можea на Бенфика да им дадат :@
   
 5. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Добро е што извадија реми со овој состав.И со кој памет го стави Линегард на гол?Не велам дека е слаб ама Де Геа си е Де Геа :?:
   
 6. BeautyQueen

  BeautyQueen Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јули 2011
  Пораки:
  143
  Допаѓања:
  32
  За нив навивам некаде од 10-11 години.. Тогаш како помала поретко ги следев нивните натпревари и не ми се качуваше притизокот по секој пораз додека сега коси кубам заради нив.. :devil: Го следам секоој натпревар ако губат гасам телевизор од нервоза :rofl: а кога ке дадат гол врескам до таа мера сите од дома во кој дел од куќата да се наоѓаат доаѓаат да ме прашат што се случило.. :rofl: Од играчите ситее од најстари до најмлади од оние најмногу време што се во клубот па се до оние новите сите ги сакам бе :inlove: Срцки сее.. ова сезона рушат се пред себе.. верувам во нив ќе постигнат многу :*
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 7. vendiii

  vendiii Популарен член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2011
  Пораки:
  1.368
  Допаѓања:
  2.461
  Со тешко срце ...

  Честитки за победата ... Добра игра и од двете страни овој пат заслужено .

  Се гледаме на Стемфорт Бриџ .
   
 8. AzSxDc

  AzSxDc Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 јули 2011
  Пораки:
  100
  Допаѓања:
  24
  манчестер секогаш во моето срцее :inlove: :inlove:
  Сонцина честитки за победата :*
  ГИСАКАМ :* :*
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 9. crazyinlove19

  crazyinlove19 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  3.753
  Допаѓања:
  3.721
  Отсекогаш биле мојот омилен тим! :l: :l: :l:
  Не сум некоја опседната со фудбал, ама секогаш гледам и навивам кога игра Манчестер! Тимот кој е во моето срце! :)
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Браво крејзи устата да ти се позлати за ова.

  Инаку лепи ака Чичарито ке отуствува две недели а Ешли Кол не добил санкција за таа повреда.МАГАРЕ ЕДНО :devil:
  Да беше играч од Јунајтед 4 натпревари ке добиеше ич како ништо.
   
 11. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Денеска Јунајтед победи против Лидс во рамките на Карлинг купот.Два гола на Мајкл Овен и еден на Рајан Гигс.Човекот како старее така е се подобар.Како виното :)
  Викендов играат против Стоук на гостински терен а Чичарито се врака :D
   
  На vikica.s му/ѝ се допаѓа ова.
 12. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  мајкл овен..некогашниот најдобар фудбалер во европски па и во светски рамки...се надевам дека конечно ќе се оттараси од повредите и ќр се врати во форма па ќе постигнува многу голови( како со манчестер сити во 95та мин ) ,навистина има 31год но предобар напаѓач е... а и чичарито оздравува..срцуфка,лепотанче и пред се одличееен фудбалер...ќе го наполни стоук со голови...ги сакам јунајтед,навивам за нив од секогаш и така ќе остане засекогаш!
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 13. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Eeej дијалог со двајца овде се води,кај се другите? :?:

  Кога сме кај Мајкл Овен колку сакам да им залепи гол на Лузерпул и тоа во последните минути како што беше против Сити :D и тоа на Енфилд Роуд :P аоооооооо што свиркања ке има :D

  Патем и Рио се врака против Стоук. :*

  Еден апдејт за бивш играч на Јунајтед.Се работи за Харгривс.Постигнал гол за Сити а во Јунајтед не можеше ни да стои а камо фудбал да игра.Искрено се надевам дека ке бележи успеси зошто иако замина во градскиот ривал никогаш нема да заборавам дека беше еден од главните виновници за дабл титулите пред неколку сезони во ЛШ и ПЛ :)
   
 14. vikica.s

  vikica.s Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 октомври 2010
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  59
  ќе се појават и другите навивачи тука,веројатно после денешната победа.инаку пеликуна и јас мн си го сакам овен харгривс,без разлика дали отишол кај ривал или не,не можеме да го осудуваме.нека продолжи со својата кариера се надевам ќе е успешна.е сега оти јас ја фатив утакмицата од 40та мин ќе треба да ме известиш што се случи со нани,да не да обнови победата,пошо видов дека овен влегол наместо него..(моите двајца лепотани). и да,ми недостига видич денес
   
 15. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Нова повреда,се уште не се знае каква е и дали е сериозна.Се надевам дека не е ништо опасно.Питер Болтон под просекот денеска.Ги маваат и газат играчите на Јунајтед а тој дозволува и понатаму игра |( Глупак.2 пенали не досуди,а кога требаше да досуди пенал наместо тоа суди офсајд па сега ти мисли како било.Играта беше изедначена.Шанси и на двете страни имаше.Де Геа се подобар и подобар.Со Нани е се во ред а на Овен не му требаше тоа па и зборуваше против медицинскиот персонал вна Јунајтед.Сам си е крив,сам си бираше доктор.Е сега нека трпи.WHORE !
   
 16. Plavusa.17

  Plavusa.17 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 март 2011
  Пораки:
  4.133
  Допаѓања:
  6.031
  Отсекогаш сум била за Манчестер Јунајтед од англиската лига. Омилен ми е Немања Видич општо значи (уфффффффф) :$ , за мене најдобар дефанзивец и еден од најдобрите што ги имал тимов заедно со Вејн Руни, Кристијано Роналдо, Дејвид Бекам, Рајан Гигс и Пол Сколс. Тие ми биле најнај кога гледав поредовно англиска лига, ау да и Овен :!: . Играчите доаѓаат и си одат, ама царот Фергусон си останува, му симнувам капа, еден од најдобрите е. И нека не ја вади мастиката од уста, си има свој печат :clap:
   
  На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
 17. badyyy

  badyyy Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 септември 2011
  Пораки:
  3
  Допаѓања:
  0
  Mene omilen mi e CHELSEA ama i Man-City ne go mrazam;)
   
 18. Pelikuna

  Pelikuna Популарен член

  Се зачлени на:
  15 април 2011
  Пораки:
  1.961
  Допаѓања:
  2.021
  Браво плавуша,уште еден фан на најдобриот клуб моментално по статистиките :) Јунајтед можел и без Роналдо,а тоа се увиде и лани.И се докажаа пред песимистите кои мислеа дека ке се бориме за опстанок или влез во Европа.
  Слушајте хејтерчиња,ке се вратиме...

  ГО САКАМ ОВОЈ КЛУБ :)
   
  На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
 19. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.334
  Ајмо вечер со Норвич.

  Руни и Чичарито,Нани - чим се тие тука ќе ги тепаме. :rock:
   
 20. MacaLove

  MacaLove Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2011
  Пораки:
  2.397
  Допаѓања:
  6.334
  Некако тешко им оди,ама ајде битно дадоа 1 гол...

  Едит, уште еден гол. Ајде само да се одбраниме добро сеа. :rock: