1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Manchester United FC

Дискусија во 'Спорт' започната од MacaLove, 13 септември 2011.

  1. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Еве една тема за Црвените Ѓаволи. :devil:

    Манчестер Јунајтед Ф.К. е светски познат професионален фудбалски клуб од Англија, чиј стадион е Олд Трафорд кој се наоѓа во Трафорд, пошироката околина на Манчестер. Тој е еден од најпопуларните спортски клубови во светот со повеќе од 50 милиони обожаватели. Манчестер Јунајтед е исто така и еден од најуспешните клубови во светот, а во англиската лига, има 18 освоени титули, заедно со Ливерпул. Ја има освоено англиската лига 17 пати, ФА Купот - 11 пати (рекорд во Англија), два пати Лига Купот, Лигата на Шампиони 3 пати, Купот на Победниците на Куповите на УЕФА еднаш, Интерконтиненталниот Куп еднаш и Европскиот Супер Куп еднаш. Клубот има највисок просек на посетеност на натпреварите во англиската лига континуирано во последните 34 сезони, со исклучок на периодот од 1987-1989 за време на реновирањето на Олд Трафорд. Меѓу европските клубови, Манчестер е предводник во однос на годишните финансиски добивки во текот на деценијата меѓу 1990 и 2000, во наредниот период го губи приматот но во 2008 година повторно е најбогат клуб во светот со вредност од 1,86 милијарди долари. Менаџер е сер Алекс Фергусон.

    Прв тим :

    1. De Gea
    2. Evra
    3. Jones
    4. Ferdinand
    5. Evans
    6. Owen
    7. Anderson
    8. Berbatov
    9. Rooney
    10. Giggs
    11. Smalling
    12. Park
    13. Hernandez
    14. Vidic
    15. Carrick
    16. Nani
    17. Young
    18. Welbeck
    19. Fabio
    20. Rafael
    21. Cleverley
    22. Fletcher
    23. Valencia
    24. Macheda
    25. Gibson
    26. Kuszczak
    27. Diouf
    28. Lindegaard
    29. Brady
    30. Amos
    31. King
    32. Pogba
    33. Tunnicliffe
    34. Norwood
    35. Morrison
    36. Johnstone

    [​IMG]

    [​IMG]

    http://www.youtube.com/watch?v=D4T3g4gGqHQ
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  2. BoaVista

    BoaVista Форумски идол

    Се зачлени на:
    23 август 2010
    Пораки:
    3.911
    Допаѓања:
    31.649
    Пол:
    Женски
    Манчестер Јунајтед -мојот омилен тим од Англија. Значи веднаш после Реал, така ќе му дојде ;) Навивам за Манчестер против било кого да игра, освен против Реал :)
    Многу нокти имам изгрицкано и за овој тим, посебно кога беше финалето на лига шампиони во Русија против Челзи, па имаше и пенали :sweat: ...ама на крајот ТИТУЛА :muscle:
    И да, посебно ги сакам Видич и Руни :inlove:
     
    На esperanca и Pelikuna им се допаѓа ова.
  3. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Браво Мацо,имаш од мене частовка.

    Значи после семејството роднините и пријателите Јунајтед го чуствувам како втора фамилија.Имам гледано нивен натпревар во живо и чуството е неверојатно.Адреналин ненормален.Аууу не знам како да опишам.Кога губат а тоа е ретко се осекам како да ми умрел некоја блиска личност а кога победуваат во последните минути јас не зснам кај се наогам :D
    Немам омилен играч,не ги делам.Се надевам и сезонава ке успеат да стигнат далеку :)
    Де Геа супер се снаога,иако на почеток беше несигурен.За Јанг,Џонс немам зборови.Клеверли е нешто неверојатно. :inlove:
    Се надевам утре ке имаат победа против Бенфика :D па да можам мирно да спијам.

    Инаку Мацо да те поправам имаат 19 титули :)

    http://www.youtube.com/watch?v=ZzkresBOxnQ

    :rock:
     
  4. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Леле се нервирам уште еден гол ли не можea на Бенфика да им дадат :@
     
  5. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Добро е што извадија реми со овој состав.И со кој памет го стави Линегард на гол?Не велам дека е слаб ама Де Геа си е Де Геа :?:
     
  6. BeautyQueen

    BeautyQueen Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јули 2011
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    32
    За нив навивам некаде од 10-11 години.. Тогаш како помала поретко ги следев нивните натпревари и не ми се качуваше притизокот по секој пораз додека сега коси кубам заради нив.. :devil: Го следам секоој натпревар ако губат гасам телевизор од нервоза :rofl: а кога ке дадат гол врескам до таа мера сите од дома во кој дел од куќата да се наоѓаат доаѓаат да ме прашат што се случило.. :rofl: Од играчите ситее од најстари до најмлади од оние најмногу време што се во клубот па се до оние новите сите ги сакам бе :inlove: Срцки сее.. ова сезона рушат се пред себе.. верувам во нив ќе постигнат многу :*
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  7. vendiii

    vendiii Популарен член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    2.464
    Со тешко срце ...

    Честитки за победата ... Добра игра и од двете страни овој пат заслужено .

    Се гледаме на Стемфорт Бриџ .
     
  8. AzSxDc

    AzSxDc Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 јули 2011
    Пораки:
    100
    Допаѓања:
    24
    манчестер секогаш во моето срцее :inlove: :inlove:
    Сонцина честитки за победата :*
    ГИСАКАМ :* :*
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  9. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Отсекогаш биле мојот омилен тим! :l: :l: :l:
    Не сум некоја опседната со фудбал, ама секогаш гледам и навивам кога игра Манчестер! Тимот кој е во моето срце! :)
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Браво крејзи устата да ти се позлати за ова.

    Инаку лепи ака Чичарито ке отуствува две недели а Ешли Кол не добил санкција за таа повреда.МАГАРЕ ЕДНО :devil:
    Да беше играч од Јунајтед 4 натпревари ке добиеше ич како ништо.
     
  11. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Денеска Јунајтед победи против Лидс во рамките на Карлинг купот.Два гола на Мајкл Овен и еден на Рајан Гигс.Човекот како старее така е се подобар.Како виното :)
    Викендов играат против Стоук на гостински терен а Чичарито се врака :D
     
    На vikica.s му/ѝ се допаѓа ова.
  12. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    мајкл овен..некогашниот најдобар фудбалер во европски па и во светски рамки...се надевам дека конечно ќе се оттараси од повредите и ќр се врати во форма па ќе постигнува многу голови( како со манчестер сити во 95та мин ) ,навистина има 31год но предобар напаѓач е... а и чичарито оздравува..срцуфка,лепотанче и пред се одличееен фудбалер...ќе го наполни стоук со голови...ги сакам јунајтед,навивам за нив од секогаш и така ќе остане засекогаш!
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Eeej дијалог со двајца овде се води,кај се другите? :?:

    Кога сме кај Мајкл Овен колку сакам да им залепи гол на Лузерпул и тоа во последните минути како што беше против Сити :D и тоа на Енфилд Роуд :P аоооооооо што свиркања ке има :D

    Патем и Рио се врака против Стоук. :*

    Еден апдејт за бивш играч на Јунајтед.Се работи за Харгривс.Постигнал гол за Сити а во Јунајтед не можеше ни да стои а камо фудбал да игра.Искрено се надевам дека ке бележи успеси зошто иако замина во градскиот ривал никогаш нема да заборавам дека беше еден од главните виновници за дабл титулите пред неколку сезони во ЛШ и ПЛ :)
     
  14. vikica.s

    vikica.s Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 октомври 2010
    Пораки:
    192
    Допаѓања:
    59
    ќе се појават и другите навивачи тука,веројатно после денешната победа.инаку пеликуна и јас мн си го сакам овен харгривс,без разлика дали отишол кај ривал или не,не можеме да го осудуваме.нека продолжи со својата кариера се надевам ќе е успешна.е сега оти јас ја фатив утакмицата од 40та мин ќе треба да ме известиш што се случи со нани,да не да обнови победата,пошо видов дека овен влегол наместо него..(моите двајца лепотани). и да,ми недостига видич денес
     
  15. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Нова повреда,се уште не се знае каква е и дали е сериозна.Се надевам дека не е ништо опасно.Питер Болтон под просекот денеска.Ги маваат и газат играчите на Јунајтед а тој дозволува и понатаму игра |( Глупак.2 пенали не досуди,а кога требаше да досуди пенал наместо тоа суди офсајд па сега ти мисли како било.Играта беше изедначена.Шанси и на двете страни имаше.Де Геа се подобар и подобар.Со Нани е се во ред а на Овен не му требаше тоа па и зборуваше против медицинскиот персонал вна Јунајтед.Сам си е крив,сам си бираше доктор.Е сега нека трпи.WHORE !
     
  16. Plavusa.17

    Plavusa.17 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    4.133
    Допаѓања:
    6.033
    Отсекогаш сум била за Манчестер Јунајтед од англиската лига. Омилен ми е Немања Видич општо значи (уфффффффф) :$ , за мене најдобар дефанзивец и еден од најдобрите што ги имал тимов заедно со Вејн Руни, Кристијано Роналдо, Дејвид Бекам, Рајан Гигс и Пол Сколс. Тие ми биле најнај кога гледав поредовно англиска лига, ау да и Овен :!: . Играчите доаѓаат и си одат, ама царот Фергусон си останува, му симнувам капа, еден од најдобрите е. И нека не ја вади мастиката од уста, си има свој печат :clap:
     
    На Pelikuna му/ѝ се допаѓа ова.
  17. badyyy

    badyyy Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 септември 2011
    Пораки:
    3
    Допаѓања:
    0
    Mene omilen mi e CHELSEA ama i Man-City ne go mrazam;)
     
  18. Pelikuna

    Pelikuna Популарен член

    Се зачлени на:
    15 април 2011
    Пораки:
    1.961
    Допаѓања:
    2.022
    Браво плавуша,уште еден фан на најдобриот клуб моментално по статистиките :) Јунајтед можел и без Роналдо,а тоа се увиде и лани.И се докажаа пред песимистите кои мислеа дека ке се бориме за опстанок или влез во Европа.
    Слушајте хејтерчиња,ке се вратиме...

    ГО САКАМ ОВОЈ КЛУБ :)
     
    На Plavusa.17 му/ѝ се допаѓа ова.
  19. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Ајмо вечер со Норвич.

    Руни и Чичарито,Нани - чим се тие тука ќе ги тепаме. :rock:
     
  20. MacaLove

    MacaLove Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јануари 2011
    Пораки:
    2.399
    Допаѓања:
    6.337
    Некако тешко им оди,ама ајде битно дадоа 1 гол...

    Едит, уште еден гол. Ајде само да се одбраниме добро сеа. :rock: