1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

MAR - имунолошки тест

Дискусија во 'Бременост' започната од volsebna, 26 јуни 2014.

 1. volsebna

  volsebna Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јануари 2012
  Пораки:
  1.162
  Допаѓања:
  805
  Пол:
  Женски
  здраво, ме интересира дали некоја од вас има правено ваков тест? Ми рекоа дека се прави кај брачни парови кои повеќе од 2 години немаат бременост, а кај кои е во ред со двата партнери (добар спермограм и прегледи кај жената) Дали знае некоја поконкретно за ова?