1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

masturbacija

Дискусија во 'Канта' започната од martina-srcus, 19 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  zdravo na site eve edna tema na koja bi sakala da go slusnam vaseto mislenje.
  kazete mi dali i kolku cesto masturbirate i dali koga ste vo vrska odvreme navreme se samozadovoluvate.
  neka bide ova osnovnata tema pa pokasno so tekot na vremeto ke opfatime i drugi segmenti jas moeto mislenje ke go kazam podocna zatoa sto nesakam uste na pocetok na temava da vlijaam na vaseto razmisluvanje na ovaa tema .
  i samo uste edno potprasanje bi sakala da mi odgovorite dali ve vozbuduva koga ve lizat pod pazuvite mene toa strasno me pali i se plasam deka nesto ne e vo red so mene bidejki site sto sum gi prasala mislam na drgarki bratucedki itn vikaat deka toa ne gi pali voopsto a mene me izluduva.
  pa da go slusnam vaseto mislenje
   
 2. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  seks/kolku-cesto-se-samozadovoluvate-t1269/
  seks/so-sto-se-samozadovoluvate-t219/
  Ќе ти ја заклучат темата најверојатно, вакви теми има.
  Можеш да си го поставиш прашањето таму.
  За лижењето под пазуви... Секој си има своја ерогена зона, твојата е таа, има и далеку почудни работи според мене, така да - не си чудна и не ти е ништо. Освен што отвори дупла тема. :) Позз
   
 3. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Леле браво за темава, одамна ни требаше таква тема а немавме.

  Само да те прашам ти сама си се лижиш под пазувите,така? Браво за тебе :clap:

  Ми се повраќа од досадни ликови како тебе што немаат друга работа и отвараат такви глупави теми. А ако навистина си ги лижиш пазувите можам само да кажам утре оди кај матичниот лекар и извади си упат за нервно :puke:
   
 4. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Пред да отвориш нова тема, треба да провериш дали постои таква или слична. Еве уште една таква тема: seks/samozadovoluvanje-t189/ .
   
 5. Trendafilka

  Trendafilka Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 декември 2009
  Пораки:
  5.941
  Допаѓања:
  27.585
  Ама девојчето сака кога друг и ги лиже пазувите, не таа сама. Јас така разбрав :D Еми убоо, уште тоа не бев прочитала ниту јас, се' си има ... :D
   
 6. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  ma ne taman rabota ne si gi lizam pazuvite sama tuku toa bese kako pod prasanje samo i ne gledam sto loso napraviv sto se nafrlivte na mene da me navreduvate i ponizuvate ok nema vrska naucena sum jas na navredi :(
   
 7. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  И јас така разбрав, ама мислењето е во маструбација. :^)
  Јас таму најмногу се скокоткам. :lol:

  Ама се нервирам премногу кога некој од нигде никаде се појавува на форумов кој постои од Ноември и отвара тема за маструбација. Па добро бре, сигурно нема некој да чека толку време, а да не отвори таква тема. Плус мора ли да се зачлениш и да отвараш тема веднаш?
  Почекај малку, разгледај, прочитај нешто. Па ако сакаш веќе да отвараш тема има опција пребарај. Напиши што те интересира и види дали има таква тема, а не вака.
  Стварно тоа ме вади од такт, а пособно бидејќи мислам дека пак се работи за спамер бидејќи има 2 вакви теми во исто време во оваа категорија.
   
 8. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  ok ok nema vrska site se nafrlivte na mene kako da jas kojznae sto napraviv a i nova sum na forumot i neznaev kako se proveruva dali ima takva tema.
  nema vrska udrete site na mene mozebi taka ke vi bide polesno.
   
 9. Inola

  Inola Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2009
  Пораки:
  246
  Допаѓања:
  200
  Леле стварно ама и се нафрливте на девојчето. Доволно беше само да ја упатите каде да пишува на форумов, па нова е...И ако некој сака да биде искрен, не значи дека треба да го навредувате поради тоа. Ајде девојки, олабавете малку...
   
  На sareto29292 му/ѝ се допаѓа ова.
 10. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
   
 11. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Никој не те навреди, ниту пак ти се нафрливме, само те посочивме кон темите кои те интересираат. А ти како нов член би требало да ги прочиташ правилата на форумот. :)
   
 12. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Сите некогаш сме биле нови, па не сме се понашале вака :!:

  Chill out girl. Не мораше веднаш да отвараш тема, да си читкаше прво, можеби и ќе научеше некое правило, а не вака.
   
  На sareto29292 му/ѝ се допаѓа ова.
 13. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  znaci ako nekoj se saclenil posle vas nema pravo nisto da kaze ili forumov go smetate za licna svoina ili nedaj boze ste go nasledile od tatkovi.
  smo koga nekoj ke vi dojde doma i ke vi se mesa vo razgovorot so prijatelite togas imate pravo da se mesata a se sto e javno ima sekoj pravo da se go kaze svoeto mislenje.
   
 14. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Точно, но овој форум има правила кои треба да се почитуваат. Што ќе стане со форумот, доколку секој прави што сака и отвара друпли теми? И секако дека имаш право да го кажеш своето мислење но во соодветна тема. :)
   
 15. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  ti blagodaram inola se nfrlija kako hieni koga se vo copor i nedava nikoj da im se priblizi na nivna teritorija i samo uste eden sovet do onie sto me napagaat agresijata e samo posledica na neredoven seks a ako nisto drugo masturbacijata moze tuka da vi pomogne barem malku da se opustite
   
 16. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  samo edna ispravka jas kako nova na forumov gi imam istite prava i obvrski kako i site vie stari taka da ne gledam pricina zosto ti i uste nekolku drugi se palite kako mladi majmuni na banana.
   
 17. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  a kako toa se ponasam pa sto tolku ve iritira i sto e bitno koj kolku e clen zarem da vi zabranam jas sega da odite vie na sajtovi kade sto odam cesto jas ili da vi nametnuvam posebni uslovi demek vie ste novi ajde ne tresete zeleni tuku opustete se malku.
   
 18. martina-srcus

  martina-srcus Нов член

  Се зачлени на:
  18 август 2010
  Пораки:
  255
  Допаѓања:
  13
  dobro zarem mislite deka nekoj otvoril tema pred 2 meseci i nema nikakov komentar na nea t.e voopsto ne e aktivna temata zarem poveke nikoj nema pravo da ja pokrene taa tema.
  a sto se odnesuva dali e dupla ili ne i koja ke bide pouspesna neka odlucat site clenovi spored mene uspesna tema e onaa koja ima mnogu kometari izneseni mislenaj nebitno dali se sprotivni ili ne taka da da ostavime site pripadnicki na ovoj nas preubav pol da odlucat koja tema od oblasta masturbacija ke bide najuspesna i ve molam da ne potvduvame onaa izreka 2 zeni pazar tri zeni bitpazar da ne si gi vadime ocite.
   
 19. Tenkai

  Tenkai Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јули 2010
  Пораки:
  2.316
  Допаѓања:
  1.903
  Но веќе постои ваква тема, каде што многу девојки имаат изнесено свое мислење и темата е активна. Зошто да правиме хаос на форумот? Доволна е една тема.
   
 20. sesilija

  sesilija Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  4.177
  Допаѓања:
  13.276
  Дали е ова але.сандра или паметот ме лаже? :^)

  :lol: :lol:
  Доста, бре, не си интересен/на веќе
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.