1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mavi

Дискусија во 'Мода и стил' започната од Ana3567, 10 септември 2019.

 1. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  460
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Мави е турска марка тексас и облека од фармерки, основана во 1991 година, со седиште во Истанбул, Турција. Компанијата произведува фармерки и за жени и за мажи, насочена кон помлада возрасна група. Глобалното работење е со седиште во Турција, со подружници во САД, Канада, Германија, Холандија, Русија и Австралија. [1]

  Мави има предводници во Newујорк, Ванкувер, Монтреал, Истанбул, Берлин, Франкфурт, Дизелдорф, Хамбург и Москва. [1]

  Познати личности кои носат ваков бренд фармерки вклучуваат Кејт Винслет и Челзи Клинтон. [2] Во 2012 година, Адријана Лима потпиша договор со Мави за маркетинг кампања, снимајќи серија реклами исто така и турската актерска везда Киванч Татлитуг. [3] Кампањата беше толку успешна, што продажбата се зголеми за 50%
  Facebook: https://mk-mk.facebook.com/mavi
  Instagram: https://www.instagram.com/mavi/
  Youtube: https://www.youtube.com/user/maviturkiye
  Website: mavi.com

  Jas denes si kupiv od Kusadasi vo Turcija i sakav da spodelam da vidam kakvo poznavanje imate za brendot i dali imate neshto kupeno
   
  Последна измена од модератор: 10 септември 2019
 2. Slatkish255

  Slatkish255 Истакнат член

  Се зачлени на:
  16 мај 2016
  Пораки:
  418
  Допаѓања:
  684
  Пол:
  Женски
  Јас имам неколку работи купено, маички џемпери ама фармерките им се стварно многу убави. Имам едни прекомотни се буквално можеш да трчаш во нив хахах плус како добро стојат тие со висок струк :$ Цените не им се некои претерани, памтам последните фармерки што ги купив беа редовна цена 1600 денари. Кога и да одам во Турција си купувам по нешто :D
   
 3. KariGrimsbo1

  KariGrimsbo1 Нов член

  Се зачлени на:
  22 октомври 2019
  Пораки:
  11
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  mn dobar kvalitet se
   
 4. NEA

  NEA Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 ноември 2009
  Пораки:
  233
  Допаѓања:
  431
  Пол:
  Женски
  Убава роба имаат - задоволна сум од се што сум купила од таму.