1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Max factor пудра за лице

Дискусија во 'Лице' започната од cooll, 2 март 2014.

 1. cooll

  cooll Популарен член

  Се зачлени на:
  25 април 2010
  Пораки:
  1.690
  Допаѓања:
  5.803
  Пол:
  Женски
  [​IMG]
  Max Factor creme puff
  Прекрасна пудра посебно мирисот , го обожавам :inlove: :inlove: .Цена 400 и некој денар ,не се сеќавам . :D
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 2. lal

  lal Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 октомври 2012
  Пораки:
  170
  Допаѓања:
  23
  Дали некој може да ми каже каква е Max factor facefinity ?
   
 3. ciganka

  ciganka Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 ноември 2012
  Пораки:
  157
  Допаѓања:
  12
  Max factor e najdobra
   
 4. beatriz

  beatriz Активен член

  Се зачлени на:
  26 октомври 2014
  Пораки:
  32
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Женски
  Колку чини Max Factor Skin Luminizer Foundation ми изгледа добра по прочитаниот блог за секојдневно користење.
   
 5. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.093
  @beatriz 840 ден.
  Прочита и во блогот, мене ми е одлична за секој ден и плус има многу добра покривност и без коректор а со коректор уште поголема и е многу трајна ама ако имаш мрсна кожа мораш да користиш и камена пудра :)
   
  На beatriz му/ѝ се допаѓа ова.
 6. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  61.334
  Пол:
  Женски
  840 ден.
   
  На beatriz му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Sfera

  Sfera Популарен член

  Се зачлени на:
  14 септември 2014
  Пораки:
  479
  Допаѓања:
  2.415
  Девојки која е цената на max factor skin luminizer?
   
 8. Sigma*

  Sigma* Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Jas ja koristam max factor face finity all day flawless i sum prezadovolna :)
   
 9. pink13

  pink13 Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 февруари 2014
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  108
  Пол:
  Женски
  Која е цената?
   
 10. crazylady

  crazylady Форумски идол

  Се зачлени на:
  12 јули 2010
  Пораки:
  5.165
  Допаѓања:
  8.404
  Колку време ти издржува на лицето без да ја поправиш ?
   
 11. Sigma*

  Sigma* Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Ja kupiv od DM od prilika 750-800 den a pred nekoe vreme ja vidov na popust okolu 600 :)
   
 12. Sigma*

  Sigma* Активен член

  Се зачлени на:
  26 јуни 2015
  Пораки:
  83
  Допаѓања:
  102
  Пол:
  Женски
  Pa edno 5-6 saati sigurno :)
   
 13. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.093
  Max Factor Color adapt ја има некој користено? :)
   
 14. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.093
  Мислам дека овде прашував за пудрата на Макс Фактор color adapt, после неколку прочитани рецензии ја купив во Шведска затоа што беше на попуст. Пудрава е предобра не ни го очекував ова. Има средна/голема покривност и многу мат ефект и е многу долготрајна. Ептем ха препорачувам се надевам дека не е повлечена од продажба. Ја има во Македонија или?
  Денес ја имав 7 часа и уште изгледа одлично. :)
   
 15. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  5.881
  Допаѓања:
  55.719
  Пол:
  Женски
  Слика во темана или не ти верувам. :P
   
  На crazylady, Rose96, Lady Phoenix и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 16. macka91

  macka91 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 ноември 2013
  Пораки:
  3.319
  Допаѓања:
  61.334
  Пол:
  Женски
  @Rose96 Ја имаше до пред 5-6 месеци така и тоа што остана како залиха идеше гратис со камената пудра на мах фактор. Не верувам дека ќе ја има пак.
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.
 17. Rose96

  Rose96 Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 јануари 2011
  Пораки:
  2.680
  Допаѓања:
  37.093
  @LivingGlam лицево ми во лом состојба па и пред и потоа слика да ви пратам екстра реклама ке биде за Макс Фактор хахахаха :lol:
  Планирам некое новогодишно видео и најдобро е таму да ја употребам затоа што со професионалните фотоапарати со добро светло секоја пудра предобро изгледа. :)
  @macka91 баш криво ми е ако ја тргнат од употреба затоа што баш добра пудра е. :smirk:
  :hug:
   
  На macka91 и LivingGlam им се допаѓа ова.
 18. buttercup5

  buttercup5 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 ноември 2015
  Пораки:
  231
  Допаѓања:
  1.240
  Пол:
  Женски
  Како сте задоволни од Lasting performance? Читав рецензии на нет и воглавно сите беа задоволни, дури прочитав дека не се пренесувала на ткаенина ако дојде во допир со неа. Каква е покривноста, колку долго стои без да оксидира?
   
 19. mimi****

  mimi**** Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 август 2015
  Пораки:
  603
  Допаѓања:
  3.636
  Пол:
  Женски
  Mene mi e super ovaa pudra,ja imam koristeno i dosta e pokrivna,nemam zabelezano deka oksidira.A na obleka se preslikuva,na liceto mi stoese 5-6casa bez kamena pudra
   
  На buttercup5 му/ѝ се допаѓа ова.
 20. oblace1

  oblace1 Популарен член

  Се зачлени на:
  18 март 2013
  Пораки:
  1.693
  Допаѓања:
  7.161
  Пол:
  Женски
  @Rose96 nemoj da ti e krivo ili da se izlazes da ja kupis color adapt od tuka.
  Imam pisuvano za pudrava vo temata pudra za lice nemozam da go najdam mislenjeto.Ke pisam pak tuka, ja imam koristeno dolgo vreme, toa bese pred nekolku godini i pudrava mi bese vrv, ustvari bese na sekoj sto ja koristese.Poslednite dve sisenca sto gi kupiv bea katastrofa, formulata smeneta, iskvarena mnogu, znaci drasticna razlika.Ova ne bese slucaj samo so mene tuku i so drugi drugarki sto ja koristea.Neznam zosto ja iskvarija:(.
  A steta stvarno bese predobra pudra.
   
  На Rose96 му/ѝ се допаѓа ова.