1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Max TV

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од The.Complicated, 11 март 2012.

 1. The.Complicated

  The.Complicated Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 август 2010
  Пораки:
  371
  Допаѓања:
  235
  Пол:
  Женски
  Не најдов ваква тема, ако има, избришете ја оваа.
  Веќе долго време сум на овој пакет, има многу добри канали, но мислам дека треба да ги вклучат и ABC каналите и CW.
  Во главно, задоволна сум, го имам и HBO пакетот и бестплатната видеотека.
  Вие какви коментари имате околу телевизијава?
   
  На angelche16 му/ѝ се допаѓа ова.
 2. sanjaeva

  sanjaeva Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 февруари 2011
  Пораки:
  3.390
  Допаѓања:
  87.640
  Супер е за мир во куќа.
  Кој прв фати позиција си гледа што го интересира, а оној кој закаснил во трката по даљинското љубезно го замолува оној првиот (имателот на даљинското) да му снима тоа што во моментот е оневозможен да го гледа.
  Лајк
   
  На Hkikica му/ѝ се допаѓа ова.
 3. L-enna

  L-enna Популарен член

  Се зачлени на:
  6 октомври 2010
  Пораки:
  1.106
  Допаѓања:
  1.793
  И ние дома го имаме 3Max пакетот.

  Телевизијата е супер, не можам да го споредам квалитетот на програмите тука со оние на кабелска.
  Има интересни програмчиња, можеш да седиш пред телевизор и цел ден да гледаш што сакаш. Има за сечиј вкус по нешто.
  Најсреќна сум за AXN програмата, мислам дека неа ја нема на кабелска. Најгледани ми се таа и FoxLife од овие со серии, а за музика се знае - Vh1 и Vh1 Classic. :inlove:

  Го немаме HBO пакетот бидејќи ни доаѓа повеќе за плаќање, а всушност немаме ни некоја голема потреба од него со оглед на тоа што сите повеќе сакаме серии. :lol:

  Едит: Заборавив да кажам дека ресиверот во дневната е втор (првиот кој го ставивме е кај брат ми во соба) и поради тоа нема опции за премотување напред-назад и снимање. Кога прашавме зошто е така, ни кажаа дека вториот ресивер немал такви опции.
  Колку само се нервирам со тоа, да неможеш ниту една опција да искористиш. :devil:
   
 4. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  Го имаме 3Max пакетот.
  Јас посебноо задоволна сум. сега имам 10 пропуштени епизоди од сериите снимани едвај чекам да ги гледам..(вечер пред спиење добро ќе ми дојде) :inlove:

  Само не знам зошто HD videoteka коа ќе пуштам и пишува Видеотеката е привремено недостапна..
  Ако знае некој нека ми каже плз..
   
 5. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  И ние го имаме Макс тв..Па, задоволна сум јас.
  Ми се допаѓа тоа што има одредени функции како снимање, премотување итн итн.
  Кога не сум дома комотно можам да си уклучам нешто да се снима, па друг пат да го гледам.

  Плус филмчињата бесплатни кои доаѓаат во склоп со НВО ми се допаѓаат.

  Сума сумарум, задоволна сум од услугите :) Едино ме нервира некогаш кога ќе се закочи и трае добар пола саат сето тоа, али...
   
 6. black-angel

  black-angel Praefectus Vigilum Член на тимот

  Се зачлени на:
  14 декември 2009
  Пораки:
  2.637
  Допаѓања:
  4.459
  Пол:
  Женски
  Па супер е неможам да се пожалам,се исплати за парите!
   
 7. Macushkaa

  Macushkaa Нов член

  Се зачлени на:
  18 ноември 2011
  Пораки:
  608
  Допаѓања:
  155
  зошто HD videoteka коа ќе пуштам и пишува Видеотеката е привремено недостапна..?? :)
  Ако знаете ве молам одговорете~~.!
   
 8. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Кај нас незнам зошто но упорно кочи и тв и интернетот на моменти,колку пати доаѓаат од таму ама нема големи резултати...
   
 9. MaCa-J

  MaCa-J Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2011
  Пораки:
  604
  Допаѓања:
  135
  Го имам 3Max пакетот и задоволна сум! :)
  Телевизијата е супер има доста канали и си гледаш шо сакаш :inlove:, ако не си во можност можеш да си ставиш да се снима и после тоа да го гледаш, можеш да премотуваш наназад ако нешто си испуштил, да паузираш итн. HBO немаме затоа што не гледаме многу филмови, повеќе по сериите сме :lol:, на 501 редовно си гледам серии. Во главно, задоволна сум си од пакетот, не ми кочи телевизијата и интернетот ми е брз. Знае некогаш да се закочи, но кратко трае, јас обично си го рестартирам таму на едно копче на рутерот. ;)
   
 10. Lady97

  Lady97 Популарен член

  Се зачлени на:
  19 август 2011
  Пораки:
  1.172
  Допаѓања:
  524
  кај мене во соба имам макс тв а доле има бум и задоволна сум од максот исто како и од бумот :)
   
 11. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Општи прашања

  Вие што имате Макс Тв, кажете ми дали ви е закочена програмата последниве час, два?
   
 12. sanjalica

  sanjalica Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 декември 2009
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  571
  Општи прашања


  Да да, мене ми се закочува на секои 5 мин. Не сме се јавиле да прашаме што е работата. Иначе и пред 2 недели вака правеше 2-3 дена, и изминатава цела недела беше џам.. И сега пак закочува...
   
 13. BurstBerry

  BurstBerry Популарен член

  Се зачлени на:
  3 јули 2010
  Пораки:
  837
  Допаѓања:
  1.463
  Општи прашања

  Кај мене не само што беше закочена програмата,туку нема ни програма веке час и половина, па планирам да се јавам во центарот да видам што е проблемот |(
   
 14. Sun.shine

  Sun.shine Истакнат член

  Се зачлени на:
  21 април 2011
  Пораки:
  223
  Допаѓања:
  116
  Исто и кај мене, немам никаква програма веќе неколку часа... :swear: Се јавил некој да праша што е работата?
   
 15. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Прво се јави мајка ми. Тоа значи беше пред еден саат. И жената фина, со фино им кажала, па муабет си напраиле и и рекле ќе пријавеле дека нема програма, а-у нешто. И ништо не се деси после тоа, програмата пак закочена беше, башка и телефон ни снема и интернет. И мене ми скурчи и се јавив од комшии и ги отерав таму кај што не треба! ]:)

  И во рок од 5 минути, ја пуштија и програмата и интернетот и телефонот.

  Значи јавете се на 080012345, и пријавете. Доколку не ви се направи во најбрз можен период, јавете се пак! Не за џабе им плаќаме по цело мало богатство, мамето нивно :devil:
   
 16. AnaKarenina

  AnaKarenina Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2011
  Пораки:
  5.801
  Допаѓања:
  55.002
  Пол:
  Женски
  Едно прашање за вие што имате Max Tv:
  Ние имаме пакет интернет и телефон, па сега бидејќи ни истекува договорот за кабелската, сакаме да земем цел пакет со се кабелска. Прашањето ми е, колку такви апаратчиња (за снимање, стопирање, враќање на програмата и такви ми ти ствари) може да се земе? Само едно? :?:
   
 17. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497

  Две може.. :)
   
  На AnaKarenina му/ѝ се допаѓа ова.
 18. Vikica.cuci

  Vikica.cuci Популарен член

  Се зачлени на:
  21 ноември 2011
  Пораки:
  1.520
  Допаѓања:
  3.293
  Пол:
  Женски
  И ние имаме Мax-tv и јас презадоволна сум.Сите серии си ги изгледав а и + на HBO и неговата бесплатна видеотека и сите филмчиња :D а и ние денеска снемавме телевизија накај 2 и 30 ама јас само го рестартирав ресиверо и после си имаше телевизија :D :D значи ако немате ТВ а имате интернет само рестартирајте го ресиверот ;)
   
 19. anabel-a

  anabel-a Популарен член

  Се зачлени на:
  25 август 2011
  Пораки:
  3.333
  Допаѓања:
  15.497
  Vukica.cuci - Не е рабоата во рестартирањето на ресиверот. Ние неколку пати го рестартиравме и повторно и повторно закоченена програмата. Тоа до кај нив си е грешката.
   
 20. tweety26

  tweety26 Популарен член

  Се зачлени на:
  30 март 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  2.279
  Пол:
  Женски
  Еве и ние денес викнавме по којзнае кој пат да ни поправаат,цела недела неможам на раат да уклучам интернет само паѓа,и кочи се.А за тв да не правиме муабет не можев ни еден филм да изгледам...отидов кај тетка ми со надеж дека ќе погледнам таму нешто на тв,и што да видам,и таму иста ситуација...а мислев само кај нас е.
  За жал ниту овојпат не успеаа да го решат проблемот и повторно си кочи...едвај чекам да пројде договорот.... :@