1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Max TV

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од The.Complicated, 11 март 2012.

 1. Teodora*

  Teodora* Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 ноември 2014
  Пораки:
  65
  Допаѓања:
  1.765
  Пол:
  Женски
  Девојки има FOX LIFE конечно (y)
   
 2. daylight

  daylight Популарен член

  Се зачлени на:
  22 декември 2011
  Пораки:
  2.610
  Допаѓања:
  3.329
  Има нов канал на Max TV :)

  Здрава Телевизија
   
 3. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Девојки, дали некоја која има Max TV нешто не и е во ред моментално со телевизијата? Сметките знам дека ми се платени, а немам ниту една програма моментално... интернетот си е во ред...
   
 4. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Каблите провери ги дали се убаво приклучени. Кај мене знае понекогаш да снема, но на краток период, 20мин пола час. Или рутерот види дали е океј. Ако е се во ред, јави се на информации, прашај.
   
  На s&s му/ѝ се допаѓа ова.
 5. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Фала ти... никој не ми крева иначе..а со каблите и рутерот се е океј. Ќе почекам малку, до пред 10 минути се си беше во ред...
   
  На kjukli му/ѝ се допаѓа ова.
 6. kjukli

  kjukli Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 ноември 2014
  Пораки:
  3.048
  Допаѓања:
  28.607
  Пол:
  Женски
  Почекај малку, чим се е океј, сигурно имаат од таму некој проблем.
   
 7. s&s

  s&s Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 мај 2015
  Пораки:
  470
  Допаѓања:
  1.066
  Пол:
  Женски
  Прашав некои што се на истиов пакет и немаат никаков проблем...
   
 8. gjoker4e

  gjoker4e Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 октомври 2016
  Пораки:
  4.065
  Допаѓања:
  26.104
  Пол:
  Женски
  Imam edno prasanje. Imame 3max paket pa sega sakam da go povrzam so uste eden televizor. Dali za toa e potrebno nov reciever i koja e negovata cena?
   
 9. buba4e89

  buba4e89 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2012
  Пораки:
  20.747
  Допаѓања:
  136.365
  Пол:
  Женски
  Да, нов ресивер и плаќаш 1000 денари за ресиверот.
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 10. ALISA0000

  ALISA0000 Форумски идол

  Се зачлени на:
  15 февруари 2014
  Пораки:
  8.145
  Допаѓања:
  78.358
  да два телевизори можеш да приклучиш
  едниот ресивер ти го даваат бесплатно за другиот плакаш 1000 денари сакаш еднократно да си платиш у кеш или сакаш да сметката наредна да ти го стават
   
  На gjoker4e му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Bebulleee

  Bebulleee Форумски идол

  Се зачлени на:
  25 март 2014
  Пораки:
  4.360
  Допаѓања:
  20.686
  Пол:
  Женски
  Имаме макс тв и за ништо не чини. :@
  На почеток беше мн убав ни кочеше ни ништо, сега ем телевизија немаме по неколку дена (редовно има дефек) И интернетот паѓа на секои 10мин..:punch: За брзината е брз ама за ништо не чини, каналите кочат неможиш раат филм да гледаш... Со еден збор КАТАСТРОФА.. (n)
   
 12. PreciousDiamond

  PreciousDiamond Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 февруари 2015
  Пораки:
  169
  Допаѓања:
  90
  Пол:
  Женски
  Што е проблемот со youtube?
   
 13. Ciel

  Ciel Истакнат член

  Се зачлени на:
  1 јануари 2019
  Пораки:
  369
  Допаѓања:
  1.969
  Пол:
  Женски
  Цел ден се трудам да вратам од вчера на Сител во 20часот Наследници и кога одам за да вратам не ми излегува Наследници све има а тоа го нема прикажано на програмата? Дали некој имал сличен проблем?
   
 14. Lella

  Lella a blasphemous bitch Член на тимот

  Се зачлени на:
  2 јануари 2013
  Пораки:
  4.930
  Допаѓања:
  26.813
  Пол:
  Женски
  Денес нешто не работат опциите. :?: Се менува каналот ама не покажува ништо долу. Ниту пак менито го дава. Има некој ист ваков проблем или...?
   
 15. Dream-Girl

  Dream-Girl • The insomniac dreamer • Член на тимот

  Се зачлени на:
  24 јуни 2013
  Пораки:
  14.222
  Допаѓања:
  142.850
  Пол:
  Женски
  Кај мене е во ред, сега проверив.
  Но, често се случува навечер, дали апдејтнуваат, додаваат нешто, па укочува и снемува опции...
   
  На Lella му/ѝ се допаѓа ова.
 16. My litle pony

  My litle pony Активен член

  Се зачлени на:
  5 септември 2021
  Пораки:
  81
  Допаѓања:
  36
  Пол:
  Женски
  Здраво феминки:hai:Сега видов на фејзбук страната на златно славејче дека ке ги има во живо на макс тв го,а јас тоа пробав да го инсталирам катастрофа:@Па затоа ако некој видел реклама дали фестивалот ке го стават на нивната видеотека?