Форумџика на годината 2021
 1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Maybelline козметика

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 18 март 2012.

 1. tropix4e

  tropix4e Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 ноември 2011
  Пораки:
  192
  Допаѓања:
  139
  Разгледував низ темиве, приметив дека нема тема за Maybelline и одлучив јас да ја отворам.
  Како што повеќето веќе знаат, Maybelline имаат прекрасни производи со доста височки цени. Но од тоа јас ништо повеќе не знам. Би сакала да ми кажете нешто повеќе за нивните производи и цени, бидејќи би сакала да ги купам. До сега ја имам користено(позајмено) жолтата маскара и ми се допадна. Ако ги има некој користено нека повели да си го каже искуството.
  Однапред благодарам :)
   
 2. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  15.328
  Допаѓања:
  87.340
  Пол:
  Женски
  И јас пред неколку дена барав на форумов ваква тема ама немаше. Јас од Мејбилајн имам моливче за очи црно , кармин кафеав и камена пудра и сум задоволна и од трите производи. Само што имаш право скапо е.Овде во Грција каде што живеам моливчето го купив 4 евра , пудрата 10 , а карминот 11 евра. Маскарите се движеа околу 15-16 евра. За во Македонија незнам дали се истите цени или се поевтини :?: Нека кажат и другите феминки овде. :) Јас па планирам да земам некоја сенка за очи и сега ново има реклама некои кармини како фломастер се па ако некоја има користено нека каже. :)

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  преубав е! планирам да си го купам
   
 3. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  9.510
  Maybelline ми е една од омилените фирми за козметика. Се што сум пробала ми е преубаво.
  Ја користам крем пудрата
  [​IMG]
  и ми е преубава.
  Само неможам да ја користам редовно, ја нема кај нас (или јас неможам да ја најдам) па ја зимам од странство кога ќе имам прилика.

  Маскарата со години не сум ја сменила. Порано беше светло сино паковање, сега со истата четкичка е оваа
  [​IMG]
  И оваа не ја менувам за ништо.

  Го имам и руменилово користено, исто преубаво е. И него неможев да го најдам кај нас, сега ми текна да го побарам пак.
  [​IMG]

  Имам и вакво сјајче, не го трошам многу :D зашто ми е многу убаво а исто и него неможам да го најдам.
  [​IMG]

  Всушност, кај нас неможам да најдам ништо од најубавата козметика на Мејбилајн. Незнам дали не ги донесуваат или јас незнам кај да барам. Се што сум пробала е одлично, ама го нема овде.

  А за цената незнам зашто велите скапичко. 350 денари за совршена маскара мене ми е повеќе од одлично и сосема прифатливо. Пудите исто им се нормални цени. Оваа погоре што ја постирав ја земав 10 долари....значи 400-500 денари за квалитетна пудра е топ.
  Според мене, за тој квалитет мејбилајн имаат најниски цени.
   
 4. Ducky

  Ducky Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јануари 2010
  Пораки:
  336
  Допаѓања:
  1.601
  Пол:
  Женски
  Малечките лакчиња Mini Colorama се супер, иако мислам дека се малку поскапички за таа количина.
  Еве како изгледаат некои од нив :)

  Maybelline Urban Orange
  [​IMG]

  Maybelline Green Park
  [​IMG]

  Maybelline Honey Crystals
  [​IMG]

  Maybelline Sugar Crystals
  [​IMG]
   
 5. glow

  glow Популарен член

  Се зачлени на:
  24 декември 2009
  Пораки:
  3.023
  Допаѓања:
  1.259
  Руменилово и јас го барам како луда, ама не го носат кај нас за жал.. :(
   
 6. CrazyStupidLove

  CrazyStupidLove Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2012
  Пораки:
  894
  Допаѓања:
  584
  За нив знам дека тестираат на животни, така да не ме интересира и најдобро на свет да е.
   
 7. Butterfly15

  Butterfly15 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2010
  Пораки:
  1.119
  Допаѓања:
  2.615
  Јас ја користам оваа римела од Maybelline и сум презадоволна. Кога ќе ја истрошам пак таква ќе си купам. :D Други производи не сум користела, но мислам дека им се добри. Што се однесува до цените можеби се претерани, но вредат за тие пари. :)
   

  Прикачени фајлови:

 8. Noemi

  Noemi Популарен член

  Се зачлени на:
  7 април 2010
  Пораки:
  1.470
  Допаѓања:
  6.007
  Па споредено со Максфактор и Менхетан мене Мејбелин ми се поевтини. Производи кои ги имам пробано и од кои сум задоволна се течната пудра Satin liquid , кремавата пудра и коректор Dream Mousse , руменилото.
  Моментално ја користам последната пудра Affinitone Mineral.
  [​IMG]
  [​IMG]

  [​IMG]
  [​IMG]
   
 9. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  2.460
  Допаѓања:
  4.928
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам течната пудра од оваа фирма и сум презадоволна воопшто не е тешка и не се познава на лицето дека имаш пудра ја купив за 450 денари, за комбинирана кожа е :)
   
  На Biancaneve му/ѝ се допаѓа ова.
 10. Biancaneve

  Biancaneve Активен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2012
  Пораки:
  15
  Допаѓања:
  3
  Пудрава ја користам веке со години и сум презадоволна од неа.
  Ми ја препорача таа што работеше во парфимерија, девојката си ја знаеше работата, не беше од оние трчи-лажи, колку да ти продаде. Ми ја препорача зошто тогаш имав негде 18 години, и после се ја користа уште бидејки е за "Младелачка" кожа со + витамин Е 8)
   

  Прикачени фајлови:

 11. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.775
  Допаѓања:
  22.402
  Пол:
  Женски
  За квалитетот се прескапи.
  Јас се излажав еднаш два пати за пудри, таа сината незнам дали ја има на база на вода што беше, лоша, доста лоша пудра.
  Римелите им се добри и не се претерно скапи, ама не се ептен добри како на Макс фактор.
  Тој последнот што го имам праска боја за волумен ми ги лепи претерно трепките. Само жутиот е океј.
  Лакови не сум земала, ама за лак не ми се фрла повеќе од 150 денари, па од злато нека е.
  Имам сега една пудра од мејблин, не е лоша, ама јас лично позадоволна сум римелот, каде каде и квалитет, а за цени да не причам.
  Едино кармините и сјаевите им се лудило, во бои и квалитет, и амбалажа и се.
  water shine било ама ептен е убаво бебшко розе и меко е на устата ни се лепи ни ништо, и мириса убаво
  [​IMG]
  А кармините им се класа, имам еден црвено кафен, многу убав од овие
  [​IMG]

  да ве прашам ја има ли кај нас оваа и дали сте задовлни ми изгледа фино, е сега каква е незнам :?:
  [​IMG]
  се на се, добри се но не предобри. Кога се на акција се исплаќа да се купат, инаку не, пудрите мене не ми се ништо посебни а не се ефтини над 500, за 700 имаш максфктор со кој НЕМА УТКА, или римел за 300 денари пудри одлични со квалитет.
   
 12. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.888
  Mејбилин ми се поефтини од другите фирми и затоа често ги купувам,сенките им се многу добри,посебно овие....
  [​IMG]
  но не можам да го кажам истото за овие :worried: многу се неубави,едвај боја пуштаат
  [​IMG]

  Kоректоров е многу добар,маскарата колосал
  [​IMG]

  [​IMG]

  Hо пудрите за лице не ме бендисуваат,Hipster јас ја имав таа фит ми,и не ми се допадна,прво нема пумпица,тешка е на лице а не покрива,и ете сега така ми стои :?: A и таа дрим ликвид ја исфрлив,многу тешка е на лице,а не покрива,лаковите катастрофа им се.

  E немам уште пробано од сјајевите и кармините,за да коментирам
   
 13. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.329
  Ја имам пробано само жолтата маскара ама ич не ми се допадна.
  Многу е воденаста и за да се псотигне оној убав ефект треба да нанесам 23545 слоја, а плус забележав дека ме печат очите од неа, така што ми стои дома речиси неискористена.
   
 14. tinkerbelll

  tinkerbelll Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2010
  Пораки:
  2.096
  Допаѓања:
  5.012
  Пол:
  Женски
  Од маскарите ми се допаѓа оваа [​IMG]Ја пробав од братучедка ми и многу е добра.Убаво ги издолжува трепките,не прави грутчиња,не се лепи.
  Од пудри,јас не користам но мајка ми си ги користи нивните пудри и многу е задоволна.[​IMG] [​IMG]
  Јас никако неможам да ја најдам минералната пудра и крем руменилото,а знам дека се многу убави.Кај нас знам дека ги нема,но и во други земји не ги најдов :(
  Се на се ми се допаѓаат нивните производи :)
   
 15. b.monroe

  b.monroe Активен член

  Се зачлени на:
  25 март 2012
  Пораки:
  16
  Допаѓања:
  1
  Здраво феминки :) сакам да ве прашам каде можам да најдам од оној сјајот што личи на маркер од maybelline ? :lol: :?:
   
 16. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.648
  Да не мислиш на оние маркерите на МаксФактор?
  [​IMG]
  Можеш да ги најдеш скоро во секоја поснабдена парфимерија.
  А за Мејбилајн нешто не знам дали имаат вакви маркери,не сум видела до сега... :?:

  Иначе на Мејбилајн намногу им ги сакам карминчињата Color Sensetional и лакчињата Мini Colorama.
  А имаат и многу занимливи производи (барем на око) што ги нема кај нас.
  За пудрата горе што прашуваа Fit me,ја нема кај нас сеуште.
  Исто интересни се и сенките Color tattoo,и ружевите Dream Bouncy,ама ништо од тоа нема кај нас.
  :|
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 17. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.215
  Допаѓања:
  41.373
  Oсвен ова, ништо друго не им признавам :D
   
 18. Marina89

  Marina89 Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 јуни 2010
  Пораки:
  320
  Допаѓања:
  42
  [​IMG] јас за оваа пудра можам да кажам само пофални зборови, а исто и за оваа имам добри зборови [​IMG] друга немам пробано ама овие две во комбинациа беа супер,само што првата тешко дека ја има тука :(
   
 19. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.536
  Допаѓања:
  9.510
  Имаат и мејбилајн ваков сјај како маркер, го имам јас и тоа многу оддамна, пред 2 год го видов, може и подолго од максфактор да го имаат, не е ни битно.
  Го нема кај нас, имам пребарано секаде. Освен ако не го донеле некаде во последните 3-4 месеци.

  Ме потсети Марина89 дека го имам и бронзеров:
  [​IMG]
  Преубав е, многу убав сјај има, едвај чекам да се исончам на лето и да си го користам :)
   
 20. Miss-Independent

  Miss-Independent Популарен член

  Се зачлени на:
  10 мај 2010
  Пораки:
  2.292
  Допаѓања:
  5.648
  А го има кај нас бронзеров?Сакам некој убав да си купам,а кај нас скоро и да нема никаков избор на бронзери,се нервирам.
  Ни Лореал,ни Буржоа,мислам дека ни Максфактор бронзери нема..
  Само на Гош и Аура.