1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Maybelline козметика

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 18 март 2012.

  1. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Го нема :(
    Од оние кај нас што можеш да најдаш јас би ти препорачала Гош, прекрасни ми се. Посебно тој големиот во црно паковање.
     
    На Miss-Independent му/ѝ се допаѓа ова.
  2. Chivas

    Chivas Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 март 2012
    Пораки:
    342
    Допаѓања:
    132
    Пудрата моја непреболена од Maybelline.... :(
    Најдобрата пудра која што и одговараше на мојата кожа, таа ми беше прва пудра кога почнав да користам.Комбинација беше со крем и можеш или да си ги мешаш или кремот па пудрата.А за тоа каков ефект се добиваше на лице...немам зборови.Долго време ја користев и ми беше совршена но штета што ја повлекоа и прекинаа со нејзино производство , незнам зошто :worried:



    Потоа ја користев и оваа маскара .Задоволна сум, цената и е многу пристапна а дава добри,густи трепки :up:

    Сјајов е да го земеш ,да го лижеш :lol: Мириса на јаготка , дава многу убав сјај на устата , и трае долго :)


    И исто ова карминче, супер е , нежна розова боја , само незнам дали кај нас го има :?:
     

    Прикачени фајлови:

  3. b.monroe

    b.monroe Активен член

    Се зачлени на:
    25 март 2012
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    1
    МАСКАРИТЕ ИМ СЕ ЕКСТРА :) користев Maybelline Lash Define Mascara цената му е околу 800 ден. ама вреди ! :)
     
  4. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Вчера си ја земав оваа новата и ептен сум задоволна, пре преубава ми е
    [​IMG]
    [​IMG]

    До вчера со години си ја користев оваа
    [​IMG]
    ама неможам да одлучам која ми е поубава, ќе си ги користам и двете.

    Инаку у двете се со крива четка, такви масакари сакам јас
     
    На kate-the-great му/ѝ се допаѓа ова.
  5. marija.bitola

    marija.bitola Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 март 2012
    Пораки:
    40
    Допаѓања:
    0
    Ај некоја што го има користено овај мус коректорот нека ми каже цена и дали одговара за комбинирана кожа?? :*
    инаку и јас ја имам оваа новата маскара cat eyes и нема подобра! :inlove:
     
  6. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    Немаат утка. :up:
    Неодамна си купив пудра, многу прикрива а истовремено ептен одговара на мојата кожа. И така, конечно мислам дека си ја најдов идеалната пудра.
    Ја имам и маскарата во жолто пакување, одлична е, вреди за секој денар.
     
  7. kiki4kablondy

    kiki4kablondy Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 март 2010
    Пораки:
    469
    Допаѓања:
    443
    Пол:
    Женски
    [​IMG]
    [​IMG]

    Која цена е оваа маскара? ;)
     
  8. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    320-330....зависи од каде купуваш
     
  9. bleff

    bleff Истакнат член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2011
    Пораки:
    44
    Допаѓања:
    19
    309 од Cosmo кај Електро што е :)
     
  10. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    Добро да, има моментална акција во Космо. Инаку цената е таа, горе-долу.
     
  11. ani22

    ani22 Истакнат член

    Се зачлени на:
    31 октомври 2010
    Пораки:
    585
    Допаѓања:
    303
    Кои од пудрите на мејбилајн се за сува кожа ?
    Дали се добри и цена одприлика :)
     
  12. M.a.r.i.l.y.n

    M.a.r.i.l.y.n Популарен член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2011
    Пораки:
    852
    Допаѓања:
    722
    Одлични се. Ја имам црвената маскара, порано ја користев розевата од која бев презадоволна ама реков ај да си сменам. И не згрешив, маскарава е супер. Производите им немаат утка, а мене не ми се многу скапи :?: . Кога ќе видам како Менхетен става цени од кои глава почнува да ме боли за некои чкарт производи (според мене :!: ) овие ми се сосема ефтини.
     
  13. invincible.06

    invincible.06 Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    119
    Допаѓања:
    21
    Презадоволна од маскарите...со години ја користам оваа трае многу.. а ставам секој ден.... значи преубава...имам користено од менхетен и ич не ми се убави брзо се сушат...оваа ми е најубава :rock: :inlove:
     

    Прикачени фајлови:

  14. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Девојки, го има ли кај нас овој Dream Mousse Concealer и каде? Во Космо го има? Гледам го фалите, а ми треба коректор, па бидете љубезни и кажете кај го има и која цена е? Мене ми изгледа одлично и ако го има, одма го купувам :) А може и од карминчињата да си земам, убаво ми изгледаат ;) Поздравче :*

    Инаку, да надополнам, јас сум исто задоволна од маскарите нивни, поточно од љиљаковата the falsies, прв пат ја купив сега брзо и многу пријатно сум изненадена. А од пудрите ја имам dream satin liquid и не сум задоволна, имам комбинирана кожа и не ми одговара, а што е најтрагично, нијансата на пудрата (sand 030) е најсовршената нијанса на пудра што сум ја пробала, совршено ми одговара, но структурата на пудрата никако, па сега така ми седи дома :|
     
  15. Bel-Golub

    Bel-Golub Истакнат член

    Се зачлени на:
    20 октомври 2011
    Пораки:
    211
    Допаѓања:
    48
    сите проуѕводи од мајбелин се добри само кармините прочитав декабиле штетни така да отсега не
     
  16. you-are-my-sunshine

    you-are-my-sunshine Активен член

    Се зачлени на:
    29 мај 2012
    Пораки:
    1
    Допаѓања:
    0
    женски помош малце ако може. Која маскара на maybelline е подобра,црвената или лилјаковата. Ги иам двете ама едната треба да ја подарам па незнам која да ја задржам за мене
     
  17. Oxymoron

    Oxymoron Популарен член

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    1.391
    Допаѓања:
    12.174
    Слушнав дека Maybelline имале најдобри коректори (Michelle Phan така рече :lol:). Чини овој?
    [​IMG]
    Цена, ако знае некој?

    Патем, што е разликата меѓу маскариве? Која е најдобра? Ја сакав онаа новата, коралната, ама не била водоотпорна. Препораки? :?:
     
  18. girl-miri

    girl-miri Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 октомври 2011
    Пораки:
    7.698
    Допаѓања:
    19.879
    Пол:
    Женски
    ја имама течната пудра преубава е,а искрено сите производи им се најдобри.. :)
     
  19. loki.c9

    loki.c9 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 април 2012
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    201
    што мислите за туш од maybelline ultra liner водоотпорен ?
     
  20. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.551
    Допаѓања:
    80.602
    Пол:
    Женски
    Најдобра маскара според мене им е најобичната, жолтата Колосал маскара.
    [​IMG]
    Ја има и како водоотпорна варијанта, ја имам пробано ама се откажав бидејќи ми се смачи од „водењето битка“ со средствата за вадење на истата. Многу инаетлива маскара, потешко се вади, ама сепак мислам дека нема да имаш проблем со средство наменето конкретно за вадење (водоотпорна) маскара. :)

    Мене омилена ми е оваа, 100% блек.
    [​IMG]
    И иако не е водоотпорна, засега супер се покажува и кога се шлапам низ води и потешко се вади нели, ама далеку полесно во споредба со таа погоре. :D
    Ама ги црни трепките стотка. Убаво ги витка, им дава волумен на моите ретки и светли трепки и ми го дава тој ефект на лепеза трепки кој многу го сакам Мнгоу ми е убава и мислам дека никогаш повеќе нема да ја сменам. Еднаш се излажав и никогаш повеќе. :wasntme:

    Некако секогаш ми станува страв да експериментирам со козметиката кога ќе си најдам некој производ што ептен ми одговара. Не знам зошто, дали од страв да не не ми се допадне новото, живи смешки сум. :D
    Во план ми е да ја пробам и виолетовата Falsies, ама некако што знам. Ај ќе подразмислам. :$
     
    На Oxymoron му/ѝ се допаѓа ова.