1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Maybelline козметика

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 18 март 2012.

  1. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Јас па виолетовата Falsies ја користам и ептен ми се допаѓа, супер е и како што рече ти, го дава лепеза ефектот. Ма, презадоволна сум! Оваа жолтава Colossal Volume Express 100% Black не сум ја пробала, ама верувам дека се слични со виолетовата, барем така ми делува :) Пробај ја виолетовата, ти ветувам дека нема да зажалиш, а јас следна жолтава планирам да ја пробам :)

    И дај некој нека каже дали кај нас го има коректорот што е како пена и која цена е?
     
  2. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    И да ја пробаш, побогата четкичка од оваа - амин! :D
    Затоа и ми е страв да ја купам виолетовата, четчето ми е некако сиромашно, па и свиткано ... сомнителна ми е, ама може ќе се убедам да сменам малце - со мене никогаш не се знае. :wasntme:
     
  3. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Да, свиткано е, ама затоа па многу убаво ги витка трепките :) Јас единствено со виолетовата маскара немам потреба од виткач за трепки, а инаку отсекогаш сум користела. Имам долги трепки и многу тешко ми се виткаат, ама оваа маскара чуда прави, барем кај мене :)
     
  4. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764
    И јас сум презадоволна од производите на Maybelline. Оваа пудра ја користам 24h Affinitone

    [​IMG]
    Навистина е многу убава и трае долго време, не се рамачкува летно време и е лесна пудра.
    Скоро си ја купив и жолтата маскара и дефинитивно ќе продолжам да ја користам.
     
    На Anna-Banana му/ѝ се допаѓа ова.
  5. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.535
    Допаѓања:
    2.427
    [​IMG]


    маскарава е на акција во Космо со гратис сјај за уста, искуства? добра е?
     
  6. anuskaNESTLE

    anuskaNESTLE Популарен член

    Се зачлени на:
    25 мај 2011
    Пораки:
    1.979
    Допаѓања:
    7.104
    Прекрасни прозиводи и вредат за парите.
    Мене моментално ми се омилени, и тешко кој ќе ги замени.

    Најомилен производ ми е пудрата, која е повеќе за сув тип на кожа, па им ја препорачувам на дамите кои имаат проблем со сува кожа, како мојата, ова е вашиот спас, верувајте.

    [​IMG]
     
  7. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    Убава е маскарата, ама четкичката е одвартна.
    Всушност, мене ич не ми се допаѓаат ваквите пластични четкички - подобро земи ја жолтата, на акција е со црно моливче за очи во Шатци, а еве како што читам коментари убава е и виолетовата. :)
     
  8. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100

    Јас ја имав маскарата. Скоро имаше ист ефект како и оваа сега што ја користам од Мис спорти, а е тродупло поефтина. Добро, на оваа и името му го плаќаш. Не ми се бендиса четката, некако ме боцкаше, бидејќи e пластична.
     
  9. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски
    [​IMG]


    денес ја земав оваа пудра , имате ли некое искуство со неа?
     
  10. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Голема хидратација, ама овде ја немам видено, барем не во охрид :(
    Ќе ја барам прага или будимпешта сигурно, и мора да ја најдам! :P
     

    Прикачени фајлови:

    • 610DCM_xl.jpg
      610DCM_xl.jpg
      Големина на фајлот:
      33,5 KB
      Прегледи:
      177
  11. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Мене ми е нај нај за моиве трепки. Среда должина и средно до многу густи, но тенки влакненца. Валда ме разбра. Супер ми е :)
     
  12. Sanjichka007

    Sanjichka007 Популарен член

    Се зачлени на:
    5 јуни 2012
    Пораки:
    1.544
    Допаѓања:
    11.928
    Пол:
    Женски
    каде ја има пудрава, колку е? :)
     
  13. simce11

    simce11 Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 јуни 2012
    Пораки:
    184
    Допаѓања:
    69
    Пол:
    Женски
    да знаев дека ке има ваква акција ке почекав,завчера си купив пудра и маскарата one by onе :( мислам дека се исплатува понудата,сенките се одлични и маскарата и карминот,само пудрата не сум ја пробала..
     

    Прикачени фајлови:

  14. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.897
    Допаѓања:
    103.021
    Пол:
    Женски

    јас ја земав од Грција поточно Сефора 17 евра , а во Македонија би требало да ја има во парфимериите :)
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Marie.m

    Marie.m Популарен член

    Се зачлени на:
    14 јули 2011
    Пораки:
    843
    Допаѓања:
    764

    Ја има во Космо 540 денари ја купувам јас.
     
    На Sanjichka007 му/ѝ се допаѓа ова.
  16. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.894
    Jас задоволна сум од црвената и жолтата маскара,ама не и од falsies,чудно ми беше четкичето и не ми ги правеше толку убави,онака ништо посебно :?:

    A задоволна сум од оние сенките Color tatto,кога ке ги нанесеш и после не мрдаат цел ден,баш онака се кремасти,пигментирани,одлични се :)
    Jас ги имам Bad to the Bronze и Pomegrante Punk,сега ги нарачав и руменилата Bouncy Blush преку Ebay,не знам зашто не ги носат овде во Aвстралија |(
    Hарачав 3....
    FresH Pink
    [​IMG]

    Candy Coral
    [​IMG]

    Orchid Hush
    [​IMG]

    Koга ке ми стигнат ке напишам рецензија какви се :)
     
  17. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    Јас е користиев оваа пудра на Maybelline [​IMG] и сум презадоволна.Искрено ми покрива,и што е најважно не се разлева во лето.Бидејќи е потрошив,планирам пак да си купам но незнам дали од истата или некоја од овие две?
    [​IMG] или
    [​IMG].
    И ако може да ми ги кажите цените на оваа последнава,и да ми кажите која е најдобра од сите три? :!: :lol: :rofl:
     
  18. Sexybaby86

    Sexybaby86 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 март 2012
    Пораки:
    4.997
    Допаѓања:
    96.213
    Пол:
    Женски
    Anna-Banana, првите две не сум ги пробала, но последната Dream satin liquid ја имам пробано и не би ти ја препорачала воопшто. Пудрата содржи ситни светки, па кога ќе ја ставиш на лице светиш како лампион. Па уште и ако имаш масна кожа, катастрофална комбинација. На почеток дава убав, свеж изглед на навлажнета кожа, ама после саат време засветува ненормално. Не се сеќавам колку чинеше, ама не ја препорачувам, освен можеби ако имаш екстремно сува кожа :wasntme:

    Мој совет ти е, ако веќе си ја користела првата пудра, и ако ти била добра и ти одговарала на лицето, не ја менувај. Продолжи да си ја користиш. Само би те замолила да ми кажеш за каков тип на кожа е пудрата (таа што ја имаш користено)?
     
  19. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.584
    Допаѓања:
    80.670
    Пол:
    Женски
    ^ Оваа afinitone 24 или како и да беше, одговара на секој тип кожа. Марамка ја имаше купено, ја пофали (девојчето има мрсна или комбинирана кожа колку што се сеќавам), а имав и јас тестерче, супер ми беше, само нијансата ми беше малку потемна, ама не се разлеваше, не светнуваше брзо лицето, а ќе напоменам дека имам многу мрсна кожа, посебно во лето ...
    Со камена на критичните делови си тераш цел ден. :)
    Цената беше некаде околу 500, поточно 540 ако не беше. Не се сеќавам, стварно. :^)
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Anna-Banana

    Anna-Banana Популарен член

    Се зачлени на:
    4 октомври 2011
    Пораки:
    3.883
    Допаѓања:
    4.879
    Пол:
    Женски
    ^
    Еве пред мене ти одговорила Mishela. И јас мислам дека е за секој тип на кожа.
    Иначе јас мислам дека е купив околу 460 денари :D Што не е скапо,а и вреди искено за тие пари :D
     
    На Sexybaby86 му/ѝ се допаѓа ова.