1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Maybelline козметика

Дискусија во 'Лице' започната од tropix4e, 18 март 2012.

  1. kristinamacedonia

    kristinamacedonia Активен член

    Се зачлени на:
    16 јули 2012
    Пораки:
    11
    Допаѓања:
    2

    Здраво :)

    јас пред едно месец дена ја купив пудрата од тука (од Германија) и супер е. За неколку дена си доаѓам во Скопје, па ако сакаш не ми е проблем да ти купам една пудра. Мозам да видам дали уште ги има и која е цената. Јас ја купив околу 10 евра. Ако сакаш, пиши ми само која нијанса. Поздрав
     
  2. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.801
    Пол:
    Женски
    Општи прашања

    девојки ај видете дали ке ја отвори странава кај вас, кај мене ја отвара сликата ама не сака страната да ја отвори, а ме интересира што нијанса е карминчево на мејбилајн
    infoxe.com а сликата е [​IMG]
     
  3. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.801
    Пол:
    Женски
    девојки ај видете дали ке ја отвори странава кај вас, кај мене ја отвара сликата ама не сака страната да ја отвори, а ме интересира што нијанса е карминчево на мејбилајн
    infoxe.com
    а сликата е [​IMG]
    или барем да знаете која нијанса е?
     
  4. Mishela

    Mishela Модератор Член на тимот

    Се зачлени на:
    19 август 2010
    Пораки:
    18.573
    Допаѓања:
    80.650
    Пол:
    Женски
    Toa e soft pink нијанса, евентуално hot pink.
    Барај на Гугл таква нијанса под името на Мaybelline, можеби ќе најдеш нешто слично. :)
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Не е на Maybelline, пишува дека е на М.a.c impassioned lipstick еве ти и линк да се увериш.
    http://www.google.com/search?tbs=sbi:AMhZZiuZoU3ZkyoGT6fUDqWOEte0KUEIqZDwP_1r452JjB8oYbCB0vmxujhWFTuQK10SK2XEw6emvxtq_1NvXlaZAaMKj1nFFtlUOU4sUt0KTHDR08dDW1Ap717o6baJBripC2cFLSdvzeXYErLrSsHYO-XgSCJsIzyrT3-0GFa8-gnjwFA76zzHP6hcigwHbPVDqUP1b62wO4s71ZXu-g8pRW4MUoODT8S3pk2Ljkpyi5HemPig9ZmsAbCq6Sdu3R_19N9vUfPs-fK6LpKwf85j7TF56W7BRZhI1--7W6Yw3tEuslYu4kqtHVDxzVQrXKr2g5HFoGI0Zocqtl8u1x99OhxGEKl0EhuDR_1adgXb-D3XCUQfCrdOcmgSZUjUOf-N3S6uZcb0w5eeZ7B_1ADYemlorvKqf2j_16hk8gLxN_1XwtmD_1lfICr1eIWs5JpTaEZmj1qko5IgKCO31di3a9k-DNrrK37OXg3eG_1zr5vNQB_1See80NJfsggIilP9A3DSMB8on-UMZ9p_1POxnI_1jyJTERW9-SffKjFDO7F_1OJmTsCWiR7XKSnP8ROoYqHwyFPtKAkvucrjj0dzgsroZtcaqKzyL0PoBdti2jJTybNKji4-Bky7hBCA5upLmbZaTbcVSOvYHZzZybhwNdDUyaczgy_1WVq9NDrX1Sfi3wMduR4d6xslW202aBXJMRHadp30kvGEKShllEdbe67wQFmTunCe9h1c29J5T_1auDqjga7IM1RdXhRTIO4djTrG0idMBQvDVXxA1uvWFwebiEVmjg5US59qWbsI54X-ctI2BYAZkNweoajbtesjwuF2ElLAVoQKjltj0nW-Xs98Pk8FiaV09MWlcc3J2ogdaj0CI8z8hNCg5JtIovC9A6_1EoYWpM4witnxOGgxqdzleQA6lS2vJ-76IDACLkMPnwTDOBiWUUtiOfSg5tQaVdOjI9anSvDgoct2OgFqZeNd77S9BwX_1J-u9qNMG3sypJJDUlx55rZ3E9D7snEoUNyHicABi7xsEIME9wiAK9Vi3SHmlt7D7PbiS0PpyVs8onw&hl=en&tbo=d&biw=1366&bih=665&site=search&sa=X&ei=OG_yUPmhHozvqQG55IFA&sqi=2&ved=0CCsQ9Q8
    Едит: Tи најдов нешто многу слично на оваа нијанса плус е на Голден Роуз, многу поевтина варијанта ;) Број 53 во црна опаковка [​IMG]
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  6. simoncelicius

    simoncelicius Популарен член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2011
    Пораки:
    3.536
    Допаѓања:
    7.801
    Пол:
    Женски
    абе јас ги пребарував на гугл овие карминчиња на мејбилајн [​IMG] и ми ја отвори истава слика што ви ја постирав, ама нели коа ке кликнеш на сликата во позадина си стои сајтот на кој е поставена сликата ама кај мене не сакаше да ми се отвори сајтот, тој што ви го пишав, али коа ке размислам изгледа една слика употребиле за неколку различни карминчиња, него овој на голден роуз е 53 бројчето? :?:
     
  7. Konfetka

    Konfetka Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    111
    Допаѓања:
    34
    Јас на сликата што си ја постирала стиснав десен клик и после view Image Info па линкот од сликата го копирав на Google Images и тој кармин на Мак ми излезе. е после напишав dupe for mac impassioned и на многу блогови споредуваат неколку кармини слични на таа нијанса. Еве и линк на сликата што не ти се отварала. http://www.infoxe.com/wp-content/upload ... _large.jpg
    Да на Голден е 53 [​IMG]
     
    На simoncelicius му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Smileee

    Smileee Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 април 2011
    Пораки:
    75
    Допаѓања:
    12
    [​IMG]
    Ја имате видено некаде ББ-кремава?
    Ако ја имате видено случајно да не сте заприметиле и која цена е?! :)
     
  9. feminium

    feminium Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 август 2012
    Пораки:
    1.709
    Допаѓања:
    1.738
    [​IMG] ова го имам и убавко е - го сакам многу :lol:
     
  10. eli25

    eli25 Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    14.726
    Допаѓања:
    122.055
    [​IMG]

    Карминиве се закон!Поубав кармин немам ставено на уста.
    Освен оваа red нијанса,имам и на циклама и капучино.
    Незнам колку се кај нас,мене ми ги донесоа од Америка.

    Од маскарите се откажав,зошто вредат помалку од Голден Роуз за тие пари |(
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  11. MejkApGirl

    MejkApGirl Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2011
    Пораки:
    335
    Допаѓања:
    58
    Колку преубава фирма, но за жал најголем дел од производите ги нема кај нас :(
    Инаку ги имам само овие маскари, и задоволна сум :D
    [​IMG]
    [​IMG]
    [​IMG]
     
  12. Cherri

    Cherri Активен член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2013
    Пораки:
    4
    Допаѓања:
    2
    Maybelline & Miss Broadway се единствените make up продукти што ги користам. Јас живеам во Италија и цените не се многу скапи. Пудрата е 15 евра, лаковите се 7-8 евра, сенките за очи се околу 8-15 евра(зависи од големината), маскарата ја најдов на намаление и беше 4 евра, карминот е 13-14 евра, тушот за очи е 12 евра. Други продукти не користам и не им ја знам цената.
     
  13. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Имам пробано пудра и кармин само од Мејбилин. Пудрата е ок, зборам за таа 24часовна што е, но премногу е сува некако одкако ќе се нанесе. Еден кармин имам користено и сеуште го купувам истиот кога ќе ми се потроши, нијанса 547 црвен е и кога ќе ставам ми стои цел ден и цела вечер. Незнам дали се рачуна како долготраен ама јас сум презадоволна, 24 часа да го оставам толку и ќе стои. Другите не ги имам пробано затоа што не ми се допаѓаат нијансите, многу ми се седефасти и немаат некои убави бои, освен овие нови што им се сега во дреч бои. Има еден циклама боја лудница е, има накај дреч портокалово и некои други боички измеѓу јако портокалово и циклама. За лето на исунчан тен ќе бидат бомбончиња :) Малку скапички им се карминчињата ама нема везе :lol:
     
  14. Rose96

    Rose96 Форумски идол

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    2.680
    Допаѓања:
    37.125
    Маскарите им се предобри ги имам пробано скоро сите, лаковите исто така трејни се не се лоши, Пудрите не им се нешто посебно за тие пари можеш поубава пудра да си купиш. :)
     
  15. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Јас сега за роденден добив на подарок, маскара, пудра и лак за нокти. Во сабота сум на свадба ама дека ги немам пробано, ме интересира дали се долготрајни и дали пудрата го покрива и црвенилото која се јавува пример од многу жешко или од играње. Јас си имам мака многу се вцрвенувам, и никогаш не можам да си погодам пудра.
     
  16. jagotka123

    jagotka123 Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 март 2012
    Пораки:
    1.638
    Допаѓања:
    239
    Пол:
    Женски
    Во која парфимерија можам да си купам производи од Maybelline.
     
  17. mims-89

    mims-89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 мај 2010
    Пораки:
    6.488
    Допаѓања:
    24.071
    Има во Секоја, ДМ, Космо, Шатци ...
     
  18. tea-nova

    tea-nova Активен член

    Се зачлени на:
    31 март 2013
    Пораки:
    69
    Допаѓања:
    11
    Јас ја имам течната пудра таа 24 часовната,но не сум многу задоволна.не покрива многу и не трае баш многу.или можеби не одговара на мојата кожа.а сите други производи им се 5.на пример маскарите и тушовите за очи се топ.
     
  19. loveme-4ever

    loveme-4ever Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 декември 2011
    Пораки:
    97
    Допаѓања:
    14
    Пол:
    Женски
  20. charliee

    charliee Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 март 2012
    Пораки:
    816
    Допаѓања:
    716
    Пол:
    Женски
    колку е новата маскара на maуbelline?за матурата на шминкер ми ставија ко вештачки ми ги направи трепките.и дали ја има во шатци?