1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

McDonald's

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Sm.real, 19 септември 2011.

  1. Sm.real

    Sm.real Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 јуни 2011
    Пораки:
    161
    Допаѓања:
    64
    Што мислите за оброците од McDonald's?
    Јас имам нешто слушнато дека еден месец ако стоеле па и повеќе ништо нема да им било,истото и за компирите..
    Знам дека се нездрава храна,ама многууу се вксни ..Мммм ми се пријаде :P
     
  2. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.614
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    MC D'onalds

    Мене пред се,ми е битна хигиената на местата кои произведуваат и продаваат храна.Одвратно ми е кога гледам како со исти раце ем го полни хаммургерот и после ми наплака :puke:
    Затоа пак,МЦ ми важат за место кое обрнува внимание на хигиена,секогаш се чисти и средени тоалетите,храната е во допир само со задолжените за неа,додека др е на каса,а и персоналот е секогаш љубезен.Имам информација дека компирите ги чуваат по 7 мин,и на секои 7 мин ги фрлаат старите и нови се прават,тазе.
    Оброците ми се мн убави,и иако не најадуваат мн,за таа цена(конкретно зборам за хам-оброк),си добиваш сендвич,компири,сок и пристојно и пријатно место.
    Ги обожавам хамбургер оброците,и мекфларито,како и сладоледот во корнет.
    Јас сум дефинивно ЗА МЦ!! :D
     
    На snow.flake и LittleMonster8 им се допаѓа ова.
  3. girl.23

    girl.23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 јули 2011
    Пораки:
    2.129
    Допаѓања:
    1.798
    MC D'onalds

    Дефинитивно цената е поголема од она што го добиваш за јадење. :?:
    Хигиената вака изгледа како на високо ниво... :?:
    Мене не ме бендисува само некои од персоналот, многу се груби, навистина има гужва, не можат да здивнат, ама честопати ми се како роботи, треба малку да се опуштат, да се насмевнат... :?:
     
    На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
  4. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    MC D'onalds

    убава е храната, ама многу скапо, а малку храна, епа за тие пари ќе идам во 7ца или на лесковачка ;)
     
    На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
  5. WomanInRed

    WomanInRed Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 мај 2011
    Пораки:
    1.605
    Допаѓања:
    1.606
    MC D'onalds

    ммммммммммммм ми се пријаде..
    ма колку сака нека не биде здрава храната ми се допаѓа и ке ја јадам..
     
    На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
  6. AlicaInWonderland

    AlicaInWonderland Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2010
    Пораки:
    3.622
    Допаѓања:
    9.761
    MC D'onalds

    Овде се зборува за мекдоналдс со печатна грешка (McDonald's) или за некоја нова сендвичара која сака да прави пари на туѓо име? ....нешто ко Кинг Бургер - Бургер Кинг?
     
    На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Li0ness

    Li0ness Популарен член

    Се зачлени на:
    30 октомври 2010
    Пораки:
    1.057
    Допаѓања:
    1.817
    MC D'onalds

    Оброците во MC Donalds се докажано нездрави, исто како и другата fast food, позната и како junk food.
    Разликата е како што кажа некој погоре, во хигиената. Мене лично ми се гади (и реагирам, па ме гледаат попреку) кога со ИСТАТА рака си ја брише потта, наплаќа (т.е. фаќа пари полни со бактерии и разно-разни гадости) и ја фаќа храната :puke:. А ова премногу често го гледам.
    Факт е дека ако се конзумира ретко, не може нешто многу да наштети. Штетно е она што го прават Американците, секој ден тоа да се јаде (имаше документарец еден, страшно :o ). Ако човек се храни нормално (и здраво) и од време на време касне нешто во MC Donalds, ништо страшно.
     
    На snow.flake, FortuneTeller.xD, enca.69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  8. SaIvnjaann

    SaIvnjaann Популарен член

    Се зачлени на:
    15 мај 2011
    Пораки:
    505
    Допаѓања:
    458
    MC D'onalds

    Секако дека не е здраво да се јаде брза храна, но 3-4 пати месечно може да се дозволи. За хигиената немам збор секогаш им е средено и чисто, оброците мислам дека не се многу скапи дека со тоа добиваш сок, тост(хамбургер, чизбургер...)и компирчиња. Али сепак мислам дека треба да бидат малце поголеми...не те најадува едно (тост, хамбургер, чисбургер) Персоналот им е така така зависи кај кого ќе се погодиш ..али луѓе што има еден дечко во МЦ на Рекорд што е тој, колку е само сексии ауууу :inlove:
    Инаку имаат исто така многу убав сладолед и милк шејк :P
     
    На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
  9. Lady90

    Lady90 Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 април 2011
    Пораки:
    28
    Допаѓања:
    7
    MC D'onalds

    Нормално дека како и секоја брза храна не е здрава храна. Но, ретко кој не ја јаде во денешно време. мене ми се многу вкусни сендвичите, само што се многу мали и скапи. Сепак си го посетувам мкд неколку пати месечно, порано многу почесто но сега многу ги накачија цениве и за истите пари на други места се прејадувам :)
     
  10. femina90

    femina90 Популарен член

    Се зачлени на:
    25 декември 2009
    Пораки:
    3.997
    Допаѓања:
    2.345
    MC D'onalds

    Секогаш си викам којзнае како ги прават, многу се нездрави, не вредат за парите и пак јадам :D
    Ама мене ми се страшно вкусни, тоа комбинацијата од некои си сосови со краставичката :P :P
    Немам пробано многу сендвичи, само хамбургер, чизбурегер, нагетс, биг мек и мек фреш.И сите ми се преубави :$
     
  11. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    MC D'onalds

    Hормално дека се нездрави па фаст фуд се :^) Jадам да, :D гледам да јадам на 1 месец(еднаш) зашто зависна ке станам од нив,убави се вкусни се,ама некако кога ке се замислам како ги прават гнасни ми се,кога ке се сетам како ги допираат и набрзина в кеса :tmi: ,најмногу им јадам од појадоците,и најчесто чизбугер :tmi:
     
  12. Cynthia

    Cynthia Популарен член

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    622
    Допаѓања:
    2.368
    Пол:
    Женски
    MC D'onalds

    Не јадам од MC Donalds.. :x
    Порано си дозволував до два пати месечно ама сега воопшто не ни јадам брза храна од ниедно место.
    Инаку најмногу ми се допаѓаше италијанскиот тост оброк со краставичката и сосот. :D
     
  13. ana-banana

    ana-banana Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јануари 2011
    Пораки:
    1.277
    Допаѓања:
    751
    Пол:
    Женски
    MC D'onalds

    Верувале или само еднаш имам пробано храна во McDonald's. Бевме со дечко ми и после тоа одевме да се донајадеме на друго место :lol: , дека сендвичот (не ми текнува на името ама беше со пилешко) беше премал. За вкусен не беше лош, но според мене не беше ни ништо посебно. Премногу се мали, а скапи за париве (барем за мојот џеб). И кока колата која ја ставаат во чаша ми беше некако премногу различна од онаа која ја купуваме од продавница и не ми беше убава, а дали е иста или не незнам, мене ми имаше различен вкус.
     
  14. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    MC D'onalds

    Јадев ко луда последниве мои 2 години од Мц, али во петокот бев во Систина и зборувавме со докторот нешто и ми вика јадеш ти нешто? И ја онаква да :wasntme: и татко ми му вика јаде јаде само од Мц доналс
    и докторов ми забрани да јадам таму, мислам можам да јадам али не многу и мене еден инат ме фати, си викам више таму и не јадам! :x
    А баш би изела сега чизбургер оброк со спрајт или фанта :inlove:
     
  15. wolf4e

    wolf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    16 јануари 2010
    Пораки:
    2.285
    Допаѓања:
    1.893
    MC D'onalds

    Aна изветреана е :D Eдно време колку бев зависна од мек фреш кога бев бремена 3-4 само за ручек јадев, :puke: :o
     
  16. Monna.Monna

    Monna.Monna Популарен член

    Се зачлени на:
    4 ноември 2010
    Пораки:
    3.562
    Допаѓања:
    7.990
    Пол:
    Женски
    MC D'onalds

    Јадам ретко, еднаш до двапати во месецот, најчесто со друштво, сама никогаш не ми текнало да купам, на мајка ми и татко ми па ич :D .
    Тостот им е убав, копирчињата исто, и милкшејкот и сладоледот.Хамбургерот и чизбургерот ми се многу грозни, плескавицата е толку...безвкусна :puke: .
    Сум ги јадела и оние чикен нагетс, онака, не се лоши, ама не вредат за парите.
    Заклучок:Подобро ти е да отидеш со тие пари да си се накркаш во некоја сендвичара.
     
  17. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    MC D'onalds

    Ретко јадам во Мекдоналдс но ете имам доста пробано од нивниот асортиман и тоа: Мекфиш, Дупли хамбургер, хамбургер, чизбургер, Биг мек и пита со јаболко, сите се добри ,но најмногу мерак ми прави Мекфиш, Чизбургер и секако питата, сладоледот исто така е убав, а од пијалок редовно Милкшејк ванила или чоколада и кафе. Сега се спремам да го пробам милкшејкот на Бургер кинг. ;)

    Супер е Мекдоналдс, но со еден хамбургер неможеш да се најадеш дури ни Биг Мек не те најдува, ова му доаѓа како ужина. :D
     
  18. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    MC D'onalds

    И јас викам цело време дека нема да јадам и колку подолго не јадам толку повеќе ми се јаде .
    Многу ми е убав помфритот , го обожавам :) За кока колата што спомнавте , скоро секогаш е различна .
    Баш еднаш споредував со пелистерка кола , исти беа . :) Омилен ми е сладоледот во чашка со чоколаден прелив .. Како би смачкала едно такво , па и две :lol:
     
  19. ludoto19

    ludoto19 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    7.222
    Допаѓања:
    41.456
    MC D'onalds

    Mене сладоледод со прелив од јагоди ми е најубав(ванила прелиен со слатко од јагоди) :x :x ,а чоколадни сладоледи многу не сакам, така да не сум го пробала овој, секогаш сум за овошен, а на MC им е најубав сладоледот без конкуренција :wasntme: :wasntme: :mm: :mm: :mm:
     
  20. LilBaby

    LilBaby Популарен член

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    3.458
    Допаѓања:
    7.886
    MC D'onalds

    Мојот порок!
    Kill me! But before that, give me Big Mc :D
    Што да правам, и стомаков ми е од MC D'onalds.
    Нема спас бре, стомак направив, ама апетит ќе си задоволам..:D