1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

McDonald's

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Sm.real, 19 септември 2011.

 1. Sm.real

  Sm.real Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 јуни 2011
  Пораки:
  161
  Допаѓања:
  64
  Што мислите за оброците од McDonald's?
  Јас имам нешто слушнато дека еден месец ако стоеле па и повеќе ништо нема да им било,истото и за компирите..
  Знам дека се нездрава храна,ама многууу се вксни ..Мммм ми се пријаде :P
   
 2. Rubiii

  Rubiii Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  2.614
  Допаѓања:
  5.416
  Пол:
  Женски
  MC D'onalds

  Мене пред се,ми е битна хигиената на местата кои произведуваат и продаваат храна.Одвратно ми е кога гледам како со исти раце ем го полни хаммургерот и после ми наплака :puke:
  Затоа пак,МЦ ми важат за место кое обрнува внимание на хигиена,секогаш се чисти и средени тоалетите,храната е во допир само со задолжените за неа,додека др е на каса,а и персоналот е секогаш љубезен.Имам информација дека компирите ги чуваат по 7 мин,и на секои 7 мин ги фрлаат старите и нови се прават,тазе.
  Оброците ми се мн убави,и иако не најадуваат мн,за таа цена(конкретно зборам за хам-оброк),си добиваш сендвич,компири,сок и пристојно и пријатно место.
  Ги обожавам хамбургер оброците,и мекфларито,како и сладоледот во корнет.
  Јас сум дефинивно ЗА МЦ!! :D
   
  На snow.flake и LittleMonster8 им се допаѓа ова.
 3. girl.23

  girl.23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 јули 2011
  Пораки:
  2.129
  Допаѓања:
  1.798
  MC D'onalds

  Дефинитивно цената е поголема од она што го добиваш за јадење. :?:
  Хигиената вака изгледа како на високо ниво... :?:
  Мене не ме бендисува само некои од персоналот, многу се груби, навистина има гужва, не можат да здивнат, ама честопати ми се како роботи, треба малку да се опуштат, да се насмевнат... :?:
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 4. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  MC D'onalds

  убава е храната, ама многу скапо, а малку храна, епа за тие пари ќе идам во 7ца или на лесковачка ;)
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 5. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  MC D'onalds

  ммммммммммммм ми се пријаде..
  ма колку сака нека не биде здрава храната ми се допаѓа и ке ја јадам..
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 6. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  MC D'onalds

  Овде се зборува за мекдоналдс со печатна грешка (McDonald's) или за некоја нова сендвичара која сака да прави пари на туѓо име? ....нешто ко Кинг Бургер - Бургер Кинг?
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Li0ness

  Li0ness Популарен член

  Се зачлени на:
  30 октомври 2010
  Пораки:
  1.057
  Допаѓања:
  1.817
  MC D'onalds

  Оброците во MC Donalds се докажано нездрави, исто како и другата fast food, позната и како junk food.
  Разликата е како што кажа некој погоре, во хигиената. Мене лично ми се гади (и реагирам, па ме гледаат попреку) кога со ИСТАТА рака си ја брише потта, наплаќа (т.е. фаќа пари полни со бактерии и разно-разни гадости) и ја фаќа храната :puke:. А ова премногу често го гледам.
  Факт е дека ако се конзумира ретко, не може нешто многу да наштети. Штетно е она што го прават Американците, секој ден тоа да се јаде (имаше документарец еден, страшно :o ). Ако човек се храни нормално (и здраво) и од време на време касне нешто во MC Donalds, ништо страшно.
   
  На snow.flake, FortuneTeller.xD, enca.69 и 1 друга личност им се допаѓа ова.
 8. SaIvnjaann

  SaIvnjaann Популарен член

  Се зачлени на:
  15 мај 2011
  Пораки:
  505
  Допаѓања:
  458
  MC D'onalds

  Секако дека не е здраво да се јаде брза храна, но 3-4 пати месечно може да се дозволи. За хигиената немам збор секогаш им е средено и чисто, оброците мислам дека не се многу скапи дека со тоа добиваш сок, тост(хамбургер, чизбургер...)и компирчиња. Али сепак мислам дека треба да бидат малце поголеми...не те најадува едно (тост, хамбургер, чисбургер) Персоналот им е така така зависи кај кого ќе се погодиш ..али луѓе што има еден дечко во МЦ на Рекорд што е тој, колку е само сексии ауууу :inlove:
  Инаку имаат исто така многу убав сладолед и милк шејк :P
   
  На snow.flake му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Lady90

  Lady90 Истакнат член

  Се зачлени на:
  2 април 2011
  Пораки:
  28
  Допаѓања:
  7
  MC D'onalds

  Нормално дека како и секоја брза храна не е здрава храна. Но, ретко кој не ја јаде во денешно време. мене ми се многу вкусни сендвичите, само што се многу мали и скапи. Сепак си го посетувам мкд неколку пати месечно, порано многу почесто но сега многу ги накачија цениве и за истите пари на други места се прејадувам :)
   
 10. femina90

  femina90 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  3.997
  Допаѓања:
  2.344
  MC D'onalds

  Секогаш си викам којзнае како ги прават, многу се нездрави, не вредат за парите и пак јадам :D
  Ама мене ми се страшно вкусни, тоа комбинацијата од некои си сосови со краставичката :P :P
  Немам пробано многу сендвичи, само хамбургер, чизбурегер, нагетс, биг мек и мек фреш.И сите ми се преубави :$
   
 11. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  MC D'onalds

  Hормално дека се нездрави па фаст фуд се :^) Jадам да, :D гледам да јадам на 1 месец(еднаш) зашто зависна ке станам од нив,убави се вкусни се,ама некако кога ке се замислам како ги прават гнасни ми се,кога ке се сетам како ги допираат и набрзина в кеса :tmi: ,најмногу им јадам од појадоците,и најчесто чизбугер :tmi:
   
 12. Cynthia

  Cynthia Популарен член

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  622
  Допаѓања:
  2.368
  Пол:
  Женски
  MC D'onalds

  Не јадам од MC Donalds.. :x
  Порано си дозволував до два пати месечно ама сега воопшто не ни јадам брза храна од ниедно место.
  Инаку најмногу ми се допаѓаше италијанскиот тост оброк со краставичката и сосот. :D
   
 13. ana-banana

  ana-banana Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јануари 2011
  Пораки:
  1.277
  Допаѓања:
  751
  Пол:
  Женски
  MC D'onalds

  Верувале или само еднаш имам пробано храна во McDonald's. Бевме со дечко ми и после тоа одевме да се донајадеме на друго место :lol: , дека сендвичот (не ми текнува на името ама беше со пилешко) беше премал. За вкусен не беше лош, но според мене не беше ни ништо посебно. Премногу се мали, а скапи за париве (барем за мојот џеб). И кока колата која ја ставаат во чаша ми беше некако премногу различна од онаа која ја купуваме од продавница и не ми беше убава, а дали е иста или не незнам, мене ми имаше различен вкус.
   
 14. belieber

  belieber Популарен член

  Се зачлени на:
  24 септември 2010
  Пораки:
  1.082
  Допаѓања:
  642
  MC D'onalds

  Јадев ко луда последниве мои 2 години од Мц, али во петокот бев во Систина и зборувавме со докторот нешто и ми вика јадеш ти нешто? И ја онаква да :wasntme: и татко ми му вика јаде јаде само од Мц доналс
  и докторов ми забрани да јадам таму, мислам можам да јадам али не многу и мене еден инат ме фати, си викам више таму и не јадам! :x
  А баш би изела сега чизбургер оброк со спрајт или фанта :inlove:
   
 15. wolf4e

  wolf4e Популарен член

  Се зачлени на:
  16 јануари 2010
  Пораки:
  2.285
  Допаѓања:
  1.893
  MC D'onalds

  Aна изветреана е :D Eдно време колку бев зависна од мек фреш кога бев бремена 3-4 само за ручек јадев, :puke: :o
   
 16. Monna.Monna

  Monna.Monna Популарен член

  Се зачлени на:
  4 ноември 2010
  Пораки:
  3.562
  Допаѓања:
  7.990
  Пол:
  Женски
  MC D'onalds

  Јадам ретко, еднаш до двапати во месецот, најчесто со друштво, сама никогаш не ми текнало да купам, на мајка ми и татко ми па ич :D .
  Тостот им е убав, копирчињата исто, и милкшејкот и сладоледот.Хамбургерот и чизбургерот ми се многу грозни, плескавицата е толку...безвкусна :puke: .
  Сум ги јадела и оние чикен нагетс, онака, не се лоши, ама не вредат за парите.
  Заклучок:Подобро ти е да отидеш со тие пари да си се накркаш во некоја сендвичара.
   
 17. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  MC D'onalds

  Ретко јадам во Мекдоналдс но ете имам доста пробано од нивниот асортиман и тоа: Мекфиш, Дупли хамбургер, хамбургер, чизбургер, Биг мек и пита со јаболко, сите се добри ,но најмногу мерак ми прави Мекфиш, Чизбургер и секако питата, сладоледот исто така е убав, а од пијалок редовно Милкшејк ванила или чоколада и кафе. Сега се спремам да го пробам милкшејкот на Бургер кинг. ;)

  Супер е Мекдоналдс, но со еден хамбургер неможеш да се најадеш дури ни Биг Мек не те најдува, ова му доаѓа како ужина. :D
   
 18. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  MC D'onalds

  И јас викам цело време дека нема да јадам и колку подолго не јадам толку повеќе ми се јаде .
  Многу ми е убав помфритот , го обожавам :) За кока колата што спомнавте , скоро секогаш е различна .
  Баш еднаш споредував со пелистерка кола , исти беа . :) Омилен ми е сладоледот во чашка со чоколаден прелив .. Како би смачкала едно такво , па и две :lol:
   
 19. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.222
  Допаѓања:
  41.456
  MC D'onalds

  Mене сладоледод со прелив од јагоди ми е најубав(ванила прелиен со слатко од јагоди) :x :x ,а чоколадни сладоледи многу не сакам, така да не сум го пробала овој, секогаш сум за овошен, а на MC им е најубав сладоледот без конкуренција :wasntme: :wasntme: :mm: :mm: :mm:
   
 20. LilBaby

  LilBaby Популарен член

  Се зачлени на:
  11 мај 2011
  Пораки:
  3.458
  Допаѓања:
  7.886
  MC D'onalds

  Мојот порок!
  Kill me! But before that, give me Big Mc :D
  Што да правам, и стомаков ми е од MC D'onalds.
  Нема спас бре, стомак направив, ама апетит ќе си задоволам..:D