1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

McDonald's

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Sm.real, 19 септември 2011.

  1. thelittle17

    thelittle17 Популарен член

    Се зачлени на:
    31 август 2010
    Пораки:
    3.749
    Допаѓања:
    8.668
    Пол:
    Женски
  2. crazyinlove19

    crazyinlove19 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 март 2011
    Пораки:
    3.753
    Допаѓања:
    3.729
    MC D'onalds

    Кај ја видов сега темава, кај се запустив. :tmi:
    Значи ја обожавам храната таму, не јадам многу често ама дефинитивно е едно од моите омилени места за јадење, а јадам поретко затоа што настојувам да избегнувам брза храна.
    Италијанскиот тост оброк им е нешто најубаво, а компирчињата се незаменливи! :inlove: Хамбургерот го сакам многу исто така... :inlove:
     
    На green.eyes му/ѝ се допаѓа ова.
  3. Cielo5

    Cielo5 Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2011
    Пораки:
    242
    Допаѓања:
    98
    MC D'onalds

    Според мене најубавата брза храна секаде во светот. Секако преферирам добри лазаљи и шпагети со италијански сос од друго место, но МС ми се незаменлизви за брза храна.
    Да точно е дека брзата храна не е здрава но мн понездраво е да изедеш еден хамбургер од сендвичара отколку 2 хамбургер оброка од МС.
    Јас апсолутно обожавам да јадам дупли чизбургер, биг мек, тост, и компирчињата со мајонез-павлаа сосот (sour cream).
    Сендвичите се мали но имаат доволно калории за да те заситат.
     
  4. MacenceEna

    MacenceEna Форумски идол

    Се зачлени на:
    8 декември 2010
    Пораки:
    2.449
    Допаѓања:
    34.360
    Пол:
    Женски
    MC D'onalds

    Во Македонија многу ретко се случува да јадам во МС , порано со една другарка во средно стално после школо јадевме.
    Сега кога сум во странство многу често јадам , ги сакам тие Mc double . и јадев секој ден . :)
     
  5. N.A.T.A.S.A

    N.A.T.A.S.A Нов член

    Се зачлени на:
    21 октомври 2010
    Пораки:
    650
    Допаѓања:
    486
    MC D'onalds

    Во Македонија не сум јадела ама во странсто да! Одлични се тие мали сендвичи!
     
  6. Sanniii

    Sanniii Популарен член

    Се зачлени на:
    18 август 2011
    Пораки:
    1.291
    Допаѓања:
    3.113
    Пол:
    Женски
    MC D'onalds

    I'm lovin' it :lol:
     
  7. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    MC D'onalds

    Цените секој месец им се зголемуваат, ама сендвичите јок :lol:
     
  8. Seznajka2

    Seznajka2 Истакнат член

    Се зачлени на:
    28 мај 2011
    Пораки:
    590
    Допаѓања:
    119
    Пред се е тоа дека се нездрави за јадење,тоа е намбр уан,потоа,многу се скапи,мене сендвичите во McDonald's (Во Македонија) воопшто не ми се вкусни а за компирчињата се давам од било каде ,да морам да назначам дека хигиената е на многу високо ниво :up: ... За вкусот во странство немам комантар
    П.С. Утре одам во McDonald's да се најадам
     
  9. MandyLane

    MandyLane Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 август 2011
    Пораки:
    3.599
    Допаѓања:
    23.119
    Пол:
    Женски
    Летово најмногу пари потрошив во MкДоналдс, секоја вечер таму јадев бе. |(
    И тоа не дека којзнае колку ми се јадеше туку ете ќе поминеме навечер од таму додека си шеткавме и ај на салата, ај еден чизбургер, ај McWrap.. после ми здосади само тоа па ајде секоја вечер си јадев различен сендвич, онака да си ги испробам.. да ги штедев парите што ги дадов таму, кола ке купев..
    Mногу се бeзврска цените, ама не можам да одолеам па. Салатите и сосовите ми се слабост.
    Eдинствено нешто што не ми се допаѓа е помфритот.
    Oмилен сендвич - чизбургер, мало ама вкусно. Другите ми се онака, обични..

    Mх..
     
  10. Martinez

    Martinez Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 септември 2011
    Пораки:
    80
    Допаѓања:
    17
    Ретко јадам во мц, не е нешто посебно храната а и воопшто не е здраво :)
     
  11. LittleDevil

    LittleDevil Популарен член

    Се зачлени на:
    20 јули 2011
    Пораки:
    1.701
    Допаѓања:
    1.919
    Пол:
    Женски
    Ајм ловин ит, дур не се направам како АМЕРИКАНКИТЕ, дебела како буренце :D
    П.С. Пошо не сум од Ск, јадам само кога дојдам таму, па не постои опасност од дебелеење :D
     
  12. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    се шо е претерано лошо е..
    баш глеав емисија за ова еден човек прифати предизвик 30 дена да јаде од мц храна..
    и тоа.. доручек ручек и вечера..
    3тиот ден почна да поврака и да му се лоши и врти у памет..
    убаво е да се јаде еднаш до 2 пати у месец.. али секој ден никако.......... :^)
     
  13. wild.cat

    wild.cat Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    131
    Допаѓања:
    28
    бидејќи во мојот град нема..одвај чема да одам ск за да јадам во McDonald's..I'm lovin' it :P
     
  14. Phyramide

    Phyramide Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    3.009
    Допаѓања:
    14.809
    Ко за промена ми е сосема ок, дури и би рекла дека си го рачунам ко сладок грев кој понекогаш сакам да го правам (ствам прсте во уста и трепкам манијачки со очите) :D

    Мислам дека во Македонија Мекдоналдс е навистина штета да се посети пред се заради тоа што во земја со толку убава храна, да скршнеш од вистинскиот пат и да смачкаш едно минијатурно хамбургерче со плескавица која и не е плескавица, е баш за онаква мајчинска реакција - каде си ти до сега? Евентуално, како тоа јадеш надвор кога дома сум ти зготвила манџа?! Море за ќотече е, ај ај :D

    Им го сакам МекФрешот, чииизот, вкусот на киселите краставички - уф толку се добри што една есен си направив исти такви, им го сакам помфритот, и им го сакам сладоледот. Пред се затоа што одамна ги нема оние старине автомати за сладолед, ви текнува? Сладолед, млечен впрочем како оној од Мекдоналдс, и обавезно чичето кој лелеаво го нанесува во вашиот корнет ве прашува - јагода/ванила или јагода/ф’стак? Епа ги нема! :(

    Што би рекол другар ми, давајте кондом, си
    потсвршив
    :D
     
    На Gioia му/ѝ се допаѓа ова.
  15. blueeparadise

    blueeparadise Популарен член

    Се зачлени на:
    22 октомври 2010
    Пораки:
    3.545
    Допаѓања:
    6.311
    Ее, денес си бев во Mcd, малку да си се почастам после напорнава недела, одвај чекав да заврши четврти час и да си отидам во мојот драг Мекдоналдс и да си лапнам едно италијанско тостче со кечап плус, онака по мој вкус и со сок од портокал. Чудна комбинација, нели? :D И другаркиве ми се чудеа како не ми е гадно да јадам тартар сос и плус кечап, ама ете не ми е. :)
    Инаку за хранава во Mcd, си ја сакам а и кој млад не ја сака а богами и постарите ја сакаат, и нема рамен. Е сега малку со цениве претеруваат, баш преска и викам на оваа да ми даде кечап за со италијанскиот тост, требало тоа посебно, се наплаќало 10 денари. Ееј, мајката! И нема ништо испод 50 денари, океј освен сладолед во корнет ама кој ќе јаде сега на ладново тоа, да се испоразболам. Во право сте за тоа дека поарно да си отидам во 7ца и да се најадам како човек, ама што знам храната овде ми има некој посебен шмек, со сласт да јадеш е стварно. А за тоа дека не е здраво (како и секоја друга брза храна) точно е, ама ништо нема да ни се случи ако повремено си дозволиме едно вакво задоволство, нели? :wasntme:
     
  16. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Уууу обавезно одам во Mc, знам декане е здраво но просто е убаво и така понекогаш морам да отидам,душичкава да ми се освежи :)
     
  17. LadyH

    LadyH Истакнат член

    Се зачлени на:
    4 август 2011
    Пораки:
    320
    Допаѓања:
    85
    :inlove: :inlove: ама си го сакам мц-то бе и најинтересно ми е коа искачам и имам меше големо. само тогаш го сакам зашто знам дека е задоволно и тоа конечно го изгладнувам секој ден
     
  18. Zlatusko

    Zlatusko Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2010
    Пораки:
    531
    Допаѓања:
    739
    Јас сум анти-мекдоналдс-воман. Не бре, кога ќе го видам такво мало, тажно то хамбургерченцето, ептен тешко ми паѓа. Добра скара ми прави поголем ќеф сендвичињава. Најчесто одам ако некој ептен инсистира таму да јадиме, да не му го кршам атерот што би рекле постарите. Милкшејкови не сакам воопшто, од било каде и да се. Сладоледот од таму веднаш би го заменила со еден NIRVANA. Едноставно моите саливарни жлезди не реагираат на храната од Мекдоналдс.
     
  19. lovemebaby

    lovemebaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 август 2011
    Пораки:
    234
    Допаѓања:
    174
    Јас да си се пофалам(или не баш) у МЦ неам јаденооо..да не претерам 3 месеци :lol: .Мислам, кој не сака да јаде од таму али се трудам до некаде да избегнувам фаст фуд у последно време иначе умирам за италијански тост,би изела 5.
     
  20. Alanna

    Alanna Популарен член

    Се зачлени на:
    20 ноември 2010
    Пораки:
    1.120
    Допаѓања:
    482
    Барем еднаш месечно морам да си мцнам нешто од таму :$