1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

McDonald's

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Sm.real, 19 септември 2011.

  1. tigerlady

    tigerlady Популарен член

    Се зачлени на:
    21 јануари 2011
    Пораки:
    1.651
    Допаѓања:
    5.420
    Сум пробала не еднаш, 100 пати ама не е тоа тоа. :)

    Исто и со компирите, долго време бевме цело друштво во заблуда како може да им бидат такви преубави кога ќе купиш од супермаркет во цело кило замрзнати пак не се такви. И после дургарка ми работеше таму едно лето и ни ја откри тајната: ги пржеле со свинска маст!
     
  2. stetoskop

    stetoskop Форумски идол

    Се зачлени на:
    11 мај 2011
    Пораки:
    5.388
    Допаѓања:
    171.341
    Не ги пржат во свинска маст,туку во палмино масло .Кога е на ладно ,палминото масло изгледа исто како свинска маст.И не само во Мек .Д. туку во сите сендвичари(поасалните) помфритот се пржи во палмино масло,затоа е толку вкусен.
     
  3. green.eyes

    green.eyes Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 јули 2011
    Пораки:
    2.871
    Допаѓања:
    31.228
    Пол:
    Женски
    Mc Donald's ууфф, мојата најголема љубов од брзата храна.... :worried:

    Веќе неколку месеци „апстинираме“ со дечко ми од ова место. Пречесто одевме (некогаш и по 2 пати неделно, многу е тоа за брза храна) и уште не одиме.

    Инаку, тостот им го обожавам. Нема апсолутно ништо посебно во него-само кашкавал-ама е проклето вкусен. :mm:

    Сакам и чизбургер, и Мекфреш оброк.

    Ух, ми се пријаде нешто од таму, што и да е.... :worried: :doh:
     
  4. Trendafilka

    Trendafilka Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 декември 2009
    Пораки:
    5.941
    Допаѓања:
    27.592
    Од Мекдоналдс ми се допаѓа само милкшејкот од чоколадо и помфритот.
    Сендвичињата ми се премали, прескапи и ми немаат некој особено убав вкус.
    Посебно кога ќе начекам од оние мали кругчиња краставичка во некое лепче, се бројат на прсти од една рака, се чувствувам уште потажно и посиромашно. :D
    Јадам премногу ретко во МcDonald's, еднаш во 5-6 месеци и мило ми е поради тоа.
     
  5. Gunshine

    Gunshine Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 мај 2010
    Пораки:
    818
    Допаѓања:
    666
    Каков мекдоналдс бе, бурек му е мајката. ;)
     
    На JoxyTheFreak му/ѝ се допаѓа ова.
  6. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Само 2 пати во мојот живот сум пробала во мек доналдс и никогаш повеќе, затоа што храната им е :puke:
    Толку од мене.
     
  7. karak

    karak Популарен член

    Се зачлени на:
    11 април 2010
    Пораки:
    4.364
    Допаѓања:
    5.310
    во мек доналдс имам јадено само 2-3 пати. Не дека храната не ми со допаѓа туку пред се затоа што тие мали сендвичиња можат само да стигнат меѓу заби но никако во желудник. Навистина не ме најадува еден па треба да нарачувам повеќе а и не се нешто ефтини. Така да пред се кога сакам да јадам сендвич идам во седмицаи таман ми е :lol: :lol: :lol:
     
  8. song

    song Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2012
    Пораки:
    123
    Допаѓања:
    46
    Го обожавам италијанскиот оброк т.е. тостот баш заради сосот гледам не сум единствена инаку и јас имам слушнато дека се вика тартар сос и таков сос во мала тегличка се продава во жито велес (кај билна аптека) го видов лани пред нова година може уште го имаат тој производ. :)
    И не ме најадува ама е превкусен исто и чизбургерот и хамбургерот,само тоа имам пробано од МЦ иии сладоледот. :lol: Се е превкусно ги обожавам и компирчињата и сендвичите со преубавите сосови дури и сокот измешан со вода(мразот) мислиш повеќе мраз има отколку сок ама ајде..
    Иако цените се солени во однос на оброците јас секое мое излегување надвор најчесто таму јадам ем ми е убава и вкусна храната ем има атмосфера топличко е убаво додека во Шеќерезада има каде каде поевтин бурек (денари се во прашање) ама нема атмосфера не е удобно за седење и ред други работи ..
     
  9. HeelsLover

    HeelsLover Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2011
    Пораки:
    565
    Допаѓања:
    655
    Пол:
    Женски
    Јас не купувам многу од мекдоналдс . имам само 2 пати купено и храната ми се бендиса односно то што го јадев а незнам за други јадења . можеби се грди :!:
     
  10. LaFemina

    LaFemina Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 јануари 2012
    Пораки:
    35
    Допаѓања:
    34
    Мојот најголем порок, мојата најомилена калорична бомбичка :wasntme: Колку повеќе сакам да му откажам љубов, толку повеќе ме привлекува. Мек = дрога! :wasntme:
     
  11. anabel-a

    anabel-a Популарен член

    Се зачлени на:
    25 август 2011
    Пораки:
    3.333
    Допаѓања:
    15.497
    Не се нешто посебно добри, незнам стварно зошто толкава галама се крева околу мекдоладс.
    За тие 80 ден што ќе ги дадам за хамбургерче малецко што нема шанса да ме најаде, ќе си купам нешто подобро и не толку гадно и калорично.

    Ги сакам само компирчињата и милкшејкот...

    Некои работи од мц, ми се толку одвратни што незнам како ги јадат.... :puke:
     
  12. Tenkai

    Tenkai Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јули 2010
    Пораки:
    2.316
    Допаѓања:
    1.904
    Не се исплати да даваш пари за тоа што ќе го добиеш, факт. Премали оброци со високи цени. Имаат тефтер како демек да пишеш пофалби, поплаки и забелешки и можеш да приметиш дека сите се жалат на високите цени, овие абер си немаат да ги намалат, туку баш спротивно ги зголемуваат. Ама бре ко за инат, секогаш има гужва.

    Не викам дека не јадам, напротив јадам барем еднаш неделно. Не знам зошто, не е толку вкусно, но не можам да гледам некој како јаде, а јас да не си купам. Заразно ми е, што знам.
     
  13. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.010
    Пол:
    Женски
    Што гледаме, а што добиваме?....жива вистина
    [​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG][​IMG]
    Извор
     
    На koritsaki му/ѝ се допаѓа ова.
  14. chocolate.chick

    chocolate.chick Популарен член

    Се зачлени на:
    9 ноември 2011
    Пораки:
    922
    Допаѓања:
    644
    А-уууууууууууууу обожавам да јадам во МЦ. На храната и имаат шибнато цена 2-3 пати повеќе отколку што вреди, но премногу е вкусно, така што никогаш не викам дека безвредно сум ѓи фрлила парите. За одржувањето на хигиената - секоја им чест. Секогаш средено, чисто.
     
  15. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Mногууу сакам да јадам во McDonald's..Aли тоа што знам дека е нездрава храна ми се одјадувааа! :D
     
  16. Heidi

    Heidi Истакнат член

    Се зачлени на:
    30 ноември 2010
    Пораки:
    143
    Допаѓања:
    168
    има нова понуда
    КУПУВАШ ЕДЕН ГОЛЕМ БИГ МЕК ОБРОК, ДОБИВАШ 2! :)
     
  17. Alesii

    Alesii Популарен член

    Се зачлени на:
    19 февруари 2012
    Пораки:
    1.125
    Допаѓања:
    841
    Mене омилени ми се..
    Најубави ми се чизбургер,хамбургер и италијански тост :l: :l: :l: :l:
    Пишувам и ми течат лигии :$
     
  18. Allthatglitters21

    Allthatglitters21 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 јануари 2012
    Пораки:
    232
    Допаѓања:
    288
    Пол:
    Женски
    Мислиш не сум го пробала? хахах одма со дечко ми отидовме и јадевме и тоа поише пати.. НЕ МОЖАМ!! СЕ ТОПИ У УСТА! НЕ ЗНАМ ЗАШТО АЛИ МНОГУ МИ Е УБАВО ДА ЈАДАМ.. Едно време го баталив, пошо се здебелив, и сеа пак почнав.. не сакам да забегам..
    чизбургер, компирчиња, кока кола, и павлака мајонез мммм!!
     
  19. Sara123

    Sara123 Популарен член

    Се зачлени на:
    30 мај 2011
    Пораки:
    3.279
    Допаѓања:
    2.305
    Пол:
    Женски
    Многу многу ретко јадам таму.Оброците ми се многу калорични. :)
     
  20. IvanaMkd

    IvanaMkd Истакнат член

    Се зачлени на:
    29 јануари 2012
    Пораки:
    4.184
    Допаѓања:
    3.051
    Ми се допаѓа храната во McDonald's, не користам баш баш многу често, ама кога сум тука применувам по 1-2 пати неделно, колку да сменам нешто, а и ме заситува...