1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

McDonald's

Дискусија во 'Храна и пијалаци' започната од Sm.real, 19 септември 2011.

  1. Hipica

    Hipica Форумски идол

    Се зачлени на:
    31 декември 2009
    Пораки:
    14.369
    Допаѓања:
    14.818
    И покрај тоа што морам да им го пофалам помфритот, ќе се пожалам, како и многу други, на цените. Баш поради нив скоро никогаш не јадам таму.
    Прескапо е за такви мизерни порции и просто се чудам како некој постар од 12 години воопшто може да се најаде таму, а да не потрошо мало богатство.
     
  2. Snow-Queen

    Snow-Queen Форумски идол

    Се зачлени на:
    3 ноември 2011
    Пораки:
    15.266
    Допаѓања:
    15.011
    Пол:
    Женски
    Заврши промоцијата со Big Mac :( :( :(
    [​IMG]
     
  3. Rubiii

    Rubiii Популарен член

    Се зачлени на:
    17 февруари 2011
    Пораки:
    2.616
    Допаѓања:
    5.416
    Пол:
    Женски
    И лајк и дислајк,штета што заврши ама кога ке размислам малку повеќе, подобро е така, сега нема да паѓам во искушение за 120 да си јадам БигМек, бидејки сигурно не сум толку зависна од него па да дадам 250 :x
     
  4. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    MMMMMM......... mnogu gi sakam i mnogu se vkusni stete sto se mnogu kaloricniii :worried:
     
  5. AnaKarenina

    AnaKarenina Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 октомври 2011
    Пораки:
    5.801
    Допаѓања:
    55.000
    Пол:
    Женски
    Како мала обожавав да одам во Мекдоналдс.
    Колку родендени се славеа на времето таму, колку ли играчки имам од тие ланч пакетите што сега дома фаќаат прашина, колку ли нездрава храна имам изедено...
    Не се сеќавам кога последен пат сум била, избегнувам да одам таму. Кога сум низ Центар во гужва, и морам некаде да јадам, пре би избрала да каснам некоја тазе баничка, лиснато со виршла и сенф, или пита во Вегера, Специјал, отколку да одам во Мекдоналдс.
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.898
    Допаѓања:
    103.024
    Пол:
    Женски
    Сендвичи од Мкдоналдс - никогаш.
    Порано имам јадено ама веке нееее
    Сендвичиве мали - не вредат за тие пари, така да како што пиша феминката од погоре , боље бурек него толку пари за еден мал сендвич. :puke:
     
  7. vickyy90

    vickyy90 Популарен член

    Се зачлени на:
    27 ноември 2011
    Пораки:
    1.487
    Допаѓања:
    1.073
    Од самата помисла на цената ми се одјадува хаххах :rofl:
     
  8. the-dark-angel

    the-dark-angel Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 март 2012
    Пораки:
    227
    Допаѓања:
    37
    Имате вие многу среќа...двапати имам јадено од мц и постојано повраќам..има некоја состојка која постојано ме тера на повраќање..освен од помфритот..ама и него многу ретко го јадам..
     
  9. peperutka87

    peperutka87 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    764
    Допаѓања:
    535
    Пол:
    Женски
    Desertite im gi sakam apple pie,isto taka i sladoledot mi se dopagja,inace sendvicite se da povratisss
     
  10. I.love.your.lips

    I.love.your.lips Популарен член

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    746
    Допаѓања:
    970
    Ја видов темава и веднаш ми се јаде хамбургер од McDonald's
    :D :rofl:
     
  11. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Не дека не јадам, ама толку се калорични, а после пола саат пак ти се јаде нешто. Значи ем ќе напукаш калории, ем не се најадуваш. Нема логика :?:
    Јадев 2-3 пати Big Mac додека траеше таа понудата 2 за 1, а инаку јадам или чизбургер или италијански тост. И искрено кога ќе се сетам дека давам 90 денари за чизбургер, а за 100 можам да изедам вистински хамбургер кој иначе има помалку калории од овие и плус ме држи сита со саати, ми иде да се :headbang:
     
  12. calliope

    calliope Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2011
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    15.989
    Пол:
    Женски
    Со дечко ми, па и со колешките некогаш, си имаме традиција звана „Провинцијалци во Скопје“ т.е. нема да не поминеме од кај МекДоналдс, а да не влеземе. А поминуваме секој втор ден.
    Заразни се бре сендвичиве, ама заразна им е и цената. Doesn't matter, had sandwich.
    Зимава знаевме и по 800 денари на оброци да лупнеме. Плус сладолед и/или фрапе.
    Ако, мила душа. И да добиеш срцев удар - колко можеш ќе се спасиш.
    За чудо, доволен ми е и еден МекЧикен за поголемиот дел од денот да сум сита.
    Не знам колку сте ја пробале новава измислица со питите со ванила и цреша, ама совет - немојте.
    Зошто се срање, болдирано срање!
    Решивме ај пред некој ден ќе пробаме. Среќа купивме само една. По 2 нецели залчиња ја фрливме.
    Мајка ми такви питички со ванила и потполно ист вкус купува од Тинекс, 500 грама за смешни 60ина денари. А овие едно парче ќе ми го продаваат за 50, со тоа што малку вишничка ќе додадат на краевите. Немој не ме радуј.
    Храната е вкусна, ама цените и големината вриштат. Светски стандарди на Македонска плата не иде.
     
    На LittleMonster8 му/ѝ се допаѓа ова.
  13. Saani

    Saani Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 февруари 2012
    Пораки:
    182
    Допаѓања:
    37
    Ммм.. Колку и да е нездрава храната јас ќе ја јадам :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
     
  14. cigarce

    cigarce Популарен член

    Се зачлени на:
    5 мај 2011
    Пораки:
    1.401
    Допаѓања:
    3.931
    Пол:
    Женски
    ма никако бе,да ми е жива и здрава 7ца,таму е животот кога имаш пари
     
  15. maja8

    maja8 Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2010
    Пораки:
    2.847
    Допаѓања:
    2.158
    Имаат Цезар салата во Мек доналдс, ја пробал ли некој?
     
  16. belieber

    belieber Популарен член

    Се зачлени на:
    24 септември 2010
    Пораки:
    1.082
    Допаѓања:
    642
    Го наплаќаат солот? :?:
     
  17. TeaB

    TeaB Популарен член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    1.868
    Допаѓања:
    543
    Не не, уште тоа фали да наплаќаат :)
     
    На belieber му/ѝ се допаѓа ова.
  18. si.exs

    si.exs Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 октомври 2011
    Пораки:
    157
    Допаѓања:
    139
    Мене воопшто не ми се свиѓаат.Имаат некои чудни вкусови,од сендвичи,до благо. :puke: Единствено кока колата има квалитет,за разлика од тие во продавниците.
    п.с 90 ден се ништо.тука се едно 5-6 евра.и за тие пари богами 5 пати ќе си се најадам асолно.
     
  19. kikikikirika

    kikikikirika Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јуни 2011
    Пораки:
    2.013
    Допаѓања:
    4.485
    Пол:
    Женски
    Се работи за вкусови ама мене Мекдоналдс уште од првиот пат кога сум ги пробала ми се одвратни. А има и луге што не им се допагаат ама ете филм им е. Сега кога бевме на апсолвентска екскурзија од толку избор на храна, тие застанале прашуваат во секој град Мекдоналдс кај има.

    Ај за тоа здраво нездраво ако гледаме така се е нездраво. Башка мразам да залетувам на Амерички срања (се што е за нив убаво потценувам)
     
  20. LittleMonster8

    LittleMonster8 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 март 2012
    Пораки:
    73
    Допаѓања:
    7
    За цената не е којзнае каков оброкот ама што е вкусен вкусен си е. Премногу ми се допаѓа тост оброкот и Фантата им е рај :) Одам во сабота !! ЈЕЈ!! :dance: