1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Meryem Uzerli

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од Majuv4ence13, 21 мај 2014.

 1. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Еве тема за најубавата Meryem кај нас позната како Хурем Султан..Овде ќе прикачуваме податоци од нејзиниот живот,може и слики ама не претерано како во темата со Берен Саат..

  Еве нешто од мене


  Мерием Узерли е родена на 12 Август 1982 во Германија...Нејзиниот татко е Турчин а мајка и Германка.Има два браќа и уште една сестра.Студирала на Драмски Факултет во Хамбург.Глумела во многу серии и филмови но најпозната е по улогата на Хурем Султан во Величествениот.
  Но,во 2013 година ја напушта серијата поради здравствени причини...Се запознава во Can Ates и останува бремена..Иако тој ја раскинува врската Мерием решава да ја роди ќеркичката.
  На 10 февруари 2014 ја раѓа Лара.


  [​IMG]

  [​IMG]
   
 2. Ana.N

  Ana.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  344
  На Kaylie и Majuv4ence13 им се допаѓа ова.
 3. Majuv4ence13

  Majuv4ence13 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јуни 2012
  Пораки:
  798
  Допаѓања:
  513
  Пол:
  Женски
  Лелее душичее малечкооо :* :* :inlove: :inlove:

  [​IMG]
   
  На Ana.N му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Ana.N

  Ana.N Истакнат член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2012
  Пораки:
  426
  Допаѓања:
  344
  Колку е ослабена после породувањето :o

  [​IMG]