1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Mi - паметни телефони (Xiaomi)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 5 јуни 2018.

?

Дали Xiaomi Mi заслужува да е пред Huawei?

 1. Да

  87 глас(а)
  69,0%
 2. Не

  34 глас(а)
  27,0%
 3. Никогаш нема тоа да се случи

  5 глас(а)
  4,0%
 1. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Mi - паметни телефони (Xiaomi)
  Xiaomi е кинеска компанија за електроника со седиште во Пекинг. Xiaomi прави и инвестира во паметни телефони, мобилни апликации, лаптопи и сродната електроника за потрошувачи.

  Xiaomi го издаде својот прв паметен телефон во август 2011 година и брзо го стекна уделот на пазарот во Кина за да стане најголемата кинематографија во 2014 година. Почнувајќи од 2017 година, Xiaomi е петта по големина компанија за паметни телефони на светот. Од почетокот на вториот квартал од 2018 година
  Xiaomi стана 4-тиот најголем производител на паметни телефони во светот.

  Facebook : https://www.facebook.com/xiaomiglobal/
  Instagram : https://www.instagram.com/xiaomi.global/
   
  На makedonkamak, КикиМаус и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 2. Eva22

  Eva22 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 август 2015
  Пораки:
  199
  Допаѓања:
  260
  Пол:
  Женски
  Sto Mislite Za Xiaomi Mi 8 ? i za Xiaomi Mi Mix Momentalno Najdobroto od kompanijata [​IMG]
  [​IMG]
   
  На КикиМаус и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 3. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Страшен телефон,дефинитивно голем напредок за компанијата.

  Користам Хиаоми Редми 5 Плус,и сум презадоволен од телефонот.Не ми е прв телефон на оваа марка,имам доста модели користено,ефтини се,реални цени имаат,а нудат огромни перфоманси според цената.
   
  На makedonkamak, Alisa22, cresa-jagoda и 3 други им се допаѓа ова.
 4. Mamli

  Mamli Истакнат член

  Се зачлени на:
  20 октомври 2017
  Пораки:
  1.501
  Допаѓања:
  4.240
  Пол:
  Машки


  Камерата има фантастична резолуција, но дали сметаш дека стабилизаторот за слика не е баш нај нај?
   
  На КикиМаус и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Секогаш имале искрено тапа стабилизација,но верувам дека ке го средат и овој проблем во иднина.Сепак идат полека полека :)
   
  На cresa-jagoda, КикиМаус и Mamli им се допаѓа ова.
 6. КикиМаус

  КикиМаус Популарен член

  Се зачлени на:
  27 јули 2016
  Пораки:
  2.141
  Допаѓања:
  17.723
  Јас го имам MI A1 и презадоволна сум
  Се согласувам со Еден дека за парите се екстра
  Скептик бев пред да го земам, ама дефинитивно не погрешив :)
   
  На Alanna, makedonkamak, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
 7. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
 8. theowndemon

  theowndemon crazy cat lady Член на тимот

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  12.764
  Допаѓања:
  156.947
  Пол:
  Женски
 9. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
 10. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 11. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  14.261
  Пол:
  Женски
  Јас имам Xiaоmi Readmi 3 веќе четири години, 100 пати ми паднал и се уште се чудам, како уште ми
  работи:rofl: ?
  Инаку, Xiaomi како бренд, има исклучително квалитетни и напредни уреди.
   
  На Osamena devojka, makedonkamak, theowndemon и 3 други им се допаѓа ова.
 12. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  сакам и јас да земам, ама од т-мобиле, но таму има само еден модел.
  сеуште немаат повеке модели
   
 13. g8lQQk

  g8lQQk Популарен член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  2.179
  Допаѓања:
  14.261
  Пол:
  Женски
  Види во Сетек. Јас од таму го купив.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 14. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  Знам каде има сакав на пакетот да го земам затоа од таму
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 15. boo3

  boo3 Популарен член

  Се зачлени на:
  14 јули 2015
  Пораки:
  1.342
  Допаѓања:
  4.602
  Пол:
  Женски
  Јас користам Mi A1 и сум многу задоволна од телефонот. Цената му е доста прифатлива споредбено со samsung или huawei. 4GB RAM, 64GB интерна меморија, двојна задна камера 12mp, предна 5mp.. а цена за некаде околу 14-15,00 ден.
   
  На КикиМаус, cresa-jagoda и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 16. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
  Кој модел го има?
   
 17. Gentlemen

  Gentlemen Истакнат член

  Се зачлени на:
  30 декември 2017
  Пораки:
  158
  Допаѓања:
  412
  Пол:
  Машки
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 18. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  4.556
  Допаѓања:
  78.313
  Пол:
  Машки
 19. Justicija

  Justicija Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2017
  Пораки:
  5.754
  Допаѓања:
  19.219
  Пол:
  Женски
  Мислење за
  Xiaomi
  Redmi 5 Plus ?
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 20. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  1.469
  Допаѓања:
  9.054
  Сiте модели на Xioami се добри за парите и кој и да избереш нема да погрешиш. Јас имам користено Redmi Note 3 и сега имам Mi A1
  Mi A1 има друг оперативен систем, а може да го почекаш и Mi A2 или Redmi Note 5 Pro ама овие се околу250 евра.

  Инаку нешто повеќе за овие модели кои ги има во Сетек повеќето им беа со неоригинален софтвер, значи какви донесени такви ги продаваа и помалку држат батерија. Не можеше да се прави апдејт итн.
  Се уште имаат на залиха модели од пред 2 години, а во Кина не се произведуваат и којзнае може се склопувани на делови за да ги продадат.

  Се излажав јас за првиот што го купив од кај нив и преку ноќ ми трошеше 20% батерија и морав да го вратам да му инсталираат нов софтвер. Затоа вториот ми е од Вип, а на нив им е од официјалниот преставник Hi Store кои исто носат и во Телеком и Нептун. Во Hi Store имате голема поддршка за разлика од другите места.

  Само тие се овластени да продаваат Xiaomi модели во Македонија, а Сетек, и Анохоч не.
   
  На Justicija му/ѝ се допаѓа ова.