Mi - паметни телефони (Xiaomi)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 5 јуни 2018.

?

Дали Xiaomi Mi заслужува да е пред Huawei?

 1. Да

  40 глас(а)
  59,7%
 2. Не

  25 глас(а)
  37,3%
 3. Никогаш нема тоа да се случи

  2 глас(а)
  3,0%
 1. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.395
  Допаѓања:
  58.875
  Пол:
  Машки
  Јас го користам веќе 3ти месец,предобар е.Го купив од Анхоч со европски софтвер и 2год гаранција,за 11000 денари.

  3 гб рам
  32 гб меморија
   
  Последна измена: 10 јуни 2018
  На g8lQQk и Justicija им се допаѓа ова.
 2. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
 3. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.170
  Допаѓања:
  100.372
  Има некој кој користи mi note 5a? Како сте задоволни? Дали во Македонија, Вип пример, има од розевиот модел?
   
 4. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.170
  Допаѓања:
  100.372
  Неќам да пишам вака мислење под мислење ама ме интересира реално кој е подобар меѓу note 5a & mi A1? Има разлика во цена, нормално, и вториот има дипло поќе РАМ. Ме интересира дали е тоа доволно за да би се одлучила за вториот или има нешто друго шо игра поголема улога?
   
 5. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.395
  Допаѓања:
  58.875
  Пол:
  Машки
  Mi a1 секако,подобра камера,подобар екран,во све подобар.
   
  На theowndemon му/ѝ се допаѓа ова.
 6. mari_sa

  mari_sa Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2015
  Пораки:
  354
  Допаѓања:
  186
  Пол:
  Женски
  Дали знаете кога ќе го има во вип Xiaomi Mi 8 гледам има многу добри карактеристики?
   
 7. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.189
  Допаѓања:
  42.625
  Јас имам од сетек, батерија ми држи по два дена со активно користење, апдејти му се прават секогаш кога ќе излезе нова верзија на MiUI.
  Си го изгубив и powerbank-от, инаку со претходните телефони не тргав на пат без powerbank
  Кога е исклучен мобилниот интернет и не го користам толку може ни 10-15% од батеријата за еден ден да не се потроши.
  Еве, два дена го немам полнето, а го користам цело време. Вечер ваљда ќе го наполнам.
   
  На theowndemon и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
 8. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.395
  Допаѓања:
  58.875
  Пол:
  Машки
  Тешко да стигне во вип.
   
  На mari_sa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. theowndemon

  theowndemon Форумски идол

  Се зачлени на:
  17 септември 2013
  Пораки:
  6.170
  Допаѓања:
  100.372
  Јас зедов note 5a. Имав желба за А1 ама сепак ги изгубив преговорите со татко ми. Сепак огромен чекор напред за разлика од претходниот телефон. :D
   
  На g8lQQk и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 10. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  4.867
  Пишав повеќето, а не сите. Среќа што ти се има погодено со таков софтвер.
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.189
  Допаѓања:
  42.625
  Јас телефон не земам на среќа :)
  Вакви работи кога кажувате убаво е и некој доказ да кажете, на пример. Или најллесно е да се тресат глупости на анонимен форум.
   
 12. Boneff

  Boneff Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Купив Xiaomi Redmi Note 4, pred 1 godina skoro i da ti kazam pravo mnogu sum zadovolen, nieden problem ne mi se pojavil do sega, kamerata preku den e ekrstra ( preku nok malce poslab kvalitet ), baterijata drzi mnogu dolgo, udoben e na raka, se na se jas sum ekstra zadovolen, preporacuvam :)
   
  На ЕденЧлен и g8lQQk им се допаѓа ова.
 13. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  4.867
  Хаха глупости ок. Ова е потврдено и на ИТ форумот, а таму имаш цела тема со многу мислења од корисници, па увери се.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 14. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.189
  Допаѓања:
  42.625
  IT форум чија верификација не работи како што треба? Ептен профи е форумот :D
  Патем пола ИТ форум има Xiaomi од Анхоч, не знам што ти е поентата.
  Цел Анхоч користат Xiaomi телефони, плус.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 15. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.395
  Допаѓања:
  58.875
  Пол:
  Машки
  Порано имаа,веќе не е така.Сега се повеќе на Самсунг.

  7 години сум на форумот Ит,премногу работи научени,и многу луѓе и пријатели кој ми се до ден денес,запознаени од форумот.

  Хиаоми влегоа мн јако и дрско во мобилната индустрија.
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 16. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.189
  Допаѓања:
  42.625
  И јас сум, ама си го бев заборавила акаунтот и сакав да се регистрирам со друг мејл, затоа што тој и онака не го користам веќе.
  Верификација не поминува, изгледа главен град на Македонија никако не е Скопје :D
  Среќа се сетив кој ми беше стариот акаунт.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 17. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.395
  Допаѓања:
  58.875
  Пол:
  Машки
  Ооо браво баш ми е мило,дефинитивно предобар е форумот Ит,иако за жал не е како порано,мн корисни членови веќе ги нема,ради х причини и политики на админите.
   
  На DAngel му/ѝ се допаѓа ова.
 18. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.189
  Допаѓања:
  42.625
  Јас само од потреба сум таму, за читкање по нешто.
  Никогаш немам ништо напишано, ама ми се нашол форумот.
  Доволно ми се админи на еден форум за расправање :D
  Да не одиме оф топик.
  Знам за генералниот став дека Сетек не ги бидува, мене ми се многу аматери, секогаш кога ќе влезам кај нив.
  За однос, најзадоволна сум од Анхоч, ептен да ти е мерак да купиш нешто, буквално "take my money" attitude.
  Без разлика, мислам дека да тргнеш и да кажуваш дека не им се правел апдејт на телефоните купени од Сетек е глупост, посебно ако го тврдиш тоа во стил "ми кажа другар на другар на брат на баба ми".
   
  На theowndemon и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 19. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.395
  Допаѓања:
  58.875
  Пол:
  Машки
  Да да супер форум нема што.

  Ајде да не одам веќе офф топик.

  Вака работев кратко време и во Нептун и во Сетек,во Нептун искрено целата роба што ја продаваат,ја продаваат оргинал и некористена,само е глупаво што потпишуваш формулар дека производот е ок,а нели електроника е све може да се деси за брзо време.Многу фори прават Нептун.

  А иначе во Сетек кога видов,дека продаваат користени телефони како НОВИ,и тоа си ги даваат на пријатели да ги користат 2-3 недели,и ги враќаат и ги продаваат како нови,од тоа кога го видов,се разочарав ептен.

  Иначе 14 години купувам од Анхоч,искрено до сега не сум имал проблем со ниеден уред,се било ок и се било супер,веќе кога ке влезам во било кој маркет на Анхоч ме знаат,и имаат ептен кул однесување.Затоа и ке гази газдата Андреј и ке си купува само нови фирмички.
   
  На theowndemon и DAngel им се допаѓа ова.
 20. Kataklinkers

  Kataklinkers Популарен член

  Се зачлени на:
  10 септември 2014
  Пораки:
  443
  Допаѓања:
  4.867
  Од Hi Store им се на пола и повеќе членови. Користат ама знаат да си го средат софтверот, а тој што ме знае нека враќа.
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.