Mi - паметни телефони (Xiaomi)

Дискусија во 'Општи дискусии' започната од Eva22, 5 јуни 2018.

?

Дали Xiaomi Mi заслужува да е пред Huawei?

 1. Да

  40 глас(а)
  59,7%
 2. Не

  25 глас(а)
  37,3%
 3. Никогаш нема тоа да се случи

  2 глас(а)
  3,0%
 1. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Можеш да ми објасниш за каква стабилизација се мисли? При што би пречело тоа.
  Не се разбирам многу од мобилни :)
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 2. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.352
  Допаѓања:
  58.209
  Пол:
  Машки
  Кога го држиш телефонот во рака,ке има трење,и ке има мала матност на сликите и видеата,затоа што нема добра стабилизација,ако имаш мирна рака,ке немаш проблем.
   
  На Marina*F му/ѝ се допаѓа ова.
 3. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Фала!
   
  На ЕденЧлен му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  929
  Пол:
  Женски
  Jas go koristam veke 2 godini xiaomi redmi note 3 I zadovolna sum
   
 5. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Каде имат галантерија (маски, стаклени фолии) за оваа марка во Скопје?
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  929
  Пол:
  Женски
  Ako baras za xiaomi redmi not 3 mozes karsi vip ima edno prodavnica ima tamu jas od tamu kupiv
   
 7. Marina*F

  Marina*F Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јануари 2019
  Пораки:
  207
  Допаѓања:
  166
  Пол:
  Женски
  Карш кој вип?
   
 8. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  929
  Пол:
  Женски
 9. Boneff

  Boneff Истакнат член

  Се зачлени на:
  14 јануари 2018
  Пораки:
  49
  Допаѓања:
  65
  Пол:
  Машки
  Imam vekje skoro 1 godina, Xiaomi Redmi Note 4, ama blicot ne saka da raboti pri slikanje ama i koga kje uklucam torch za svetenje so blic, da ne znae nekoj nesto povekje za ova ??
   
 10. 'japan

  'japan Активен член

  Се зачлени на:
  9 април 2018
  Пораки:
  50
  Допаѓања:
  25
  Пол:
  Машки
  Кога ќе пуштан интернет на Редми 5, некои апликации (инста,фб и сл.) ми закочуваат и треба да ги исклучам 1-2 пати апликациите и да не кочат. Има некое чарЕ?
   
 11. DAngel

  DAngel Форумски идол

  Се зачлени на:
  19 март 2011
  Пораки:
  8.104
  Допаѓања:
  42.153
  Сапун.
   
 12. Ana3567

  Ana3567 Истакнат член

  Се зачлени на:
  7 октомври 2014
  Пораки:
  545
  Допаѓања:
  449
  Пол:
  Женски
  Samsung e najdobar ama edina kompanija shto e za respect e xiaomi , apple , huawei out NE
   
 13. shverkova

  shverkova Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 февруари 2011
  Пораки:
  36
  Допаѓања:
  45
  Xiaomi e brzorastecki brend koj ke gi zaseni golemite brendovi od tipot na Apple Samsumg Huawei i sl. Shemata im e ista kako na Lenovo. Ako zemete pred 7-8 godini site za kompjuteri ili tableti imaa skepticizam kon Lenovo denes!?! Taa uspesna prikazna kinezite vo delot na telefoni ja teraat so Xiaomi
   
 14. ЕденЧлен

  ЕденЧлен Популарен член

  Се зачлени на:
  31 октомври 2016
  Пораки:
  3.352
  Допаѓања:
  58.209
  Пол:
  Машки
  Новиот ЗВЕР на Xiaomi,со најдобра камера во СВЕТОТ од 108 МЕГА ПИКСЕЛИ.

  Rip Apple,Rip Samsung,Rip Huawei

  Xiaomi’s first 108-megapixel camera phone, Mi Note 10, will be available globally as Mi Note 10. The phone will offer as many as four rear cameras -- 108-megapixel primary camera sensor along with 5-megapixel sensor for up to 50x zoom, 12-megapixel sensor for portraits, 2-megapixel Super Macro shots, and 20-megapixel ultra wide-angle sensor. According to reports, Xiaomi Mi Note 10 will have Qualcomm’s Snapdragon 730G processor, and 5,260mAh battery with fast charging support. The phone will reportedly offer a 6.47-inch AMOLED display with curves on the side. The phone will feature USB Type-C, 3.5mm headphone jack, and Android 10-based MIUI out-of-the-box.

   
  На Волшебникот му/ѝ се допаѓа ова.
 15. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Mi е машинерија. Имам Редми 5 еве скоро една година и фазла, задоволен. Само на снимените видеа звукот нее најј. Шаоми вреди за секоја пара, дупло поефтин а скоро исто добиваш како некој Премиум марки. Кога би купувал нов, пак Шаоми ќе биде т.е ќе го споредам со Самсунг за парите шо ќе ги дам али Mi A3 ја јаде конкуренцијата од таа класа на Самсунг.
   
  На Angie1432 и ЕденЧлен им се допаѓа ова.
 16. Компир Манџа

  Компир Манџа Истакнат член

  Се зачлени на:
  12 ноември 2019
  Пораки:
  853
  Допаѓања:
  1.479
  Пол:
  Машки
  Кој Шаоми телефон би ми го препорачале од високата класа?
  Битно ми е да има добра камера и да работи брзо.
   
  На Osamena devojka му/ѝ се допаѓа ова.
 17. AAG

  AAG Нов член

  Се зачлени на:
  12 април 2019
  Пораки:
  4
  Допаѓања:
  0
  Пол:
  Женски
  Kako ste zadovolni od xiaomi mi a 3 :)
   
 18. Osamena devojka

  Osamena devojka Истакнат член

  Се зачлени на:
  26 декември 2018
  Пораки:
  253
  Допаѓања:
  929
  Пол:
  Женски
  jas go imam xiaomi note 3 pro veke 3 godini em bez a kamerata e odlicna
   
  На Компир Манџа му/ѝ се допаѓа ова.
 19. Волшебникот

  Волшебникот Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 август 2018
  Пораки:
  390
  Допаѓања:
  414
  Пол:
  Машки
  Имам Mi Redmi 5 до сега задоволен со мали забелешки.
  Братучедка ми има Mi A3 ја имам прашано и вели дека со е пре задоволна иако е скоро нов телефон на МК пазар и нема уште заклучоци
   
  На AAG му/ѝ се допаѓа ова.
 20. g8lQQk

  g8lQQk Истакнат член

  Се зачлени на:
  28 мај 2018
  Пораки:
  590
  Допаѓања:
  5.180
  Пол:
  Женски
  Батеријата ја менувал некој на Xiaomi ?

  Има ли овластен сервис во Скопје ?