1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

mi treba pod itno pomoss tie sto znaete angliskii

Дискусија во 'Канта' започната од orcenikolov123, 18 октомври 2013.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. orcenikolov123

  orcenikolov123 Активен член

  Се зачлени на:
  26 септември 2013
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  0
  mi trebaat glagolive vo past simple i present participle ve molam pomognete mii !!
  snow
  shake
  tidy
  stop
  believe
  slip
  make
   
 2. Abeja

  Abeja Популарен член

  Се зачлени на:
  24 март 2011
  Пораки:
  4.319
  Допаѓања:
  17.315
  Пол:
  Женски
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.