1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

mislenje

Дискусија во 'Канта' започната од aci2011, 25 декември 2011.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. aci2011

  aci2011 Активен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2011
  Пораки:
  7
  Допаѓања:
  0
  Ми треба ваше мислење. Имам 18 години и сум имала до сега две врски кои не биле долги. Некако се чувствувам како да не сум убава. Сега немам некое ептен грдо лице, ама не сум ни многу убава како што би рекле другите во средно. Веќе подолго време ми се допаѓа едно дете кое е постаро од мене една година, а летото се мувавме и после тоа како ништо да не било. Не знам веќе што да правам, а моите врснички имаат врски од една година, а некои и подолги. Во што е проблемот, дали е во тоа што сум малку срамежлива или во нешто друго што треба да го сменам?
   
 2. Strumfeta93

  Strumfeta93 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 октомври 2010
  Пораки:
  2.191
  Допаѓања:
  3.851
  Или сакаш сите да ти пишеме дека си убава?
   
  На Lepaaa му/ѝ се допаѓа ова.
 3. danniela5

  danniela5 Популарен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2011
  Пораки:
  1.308
  Допаѓања:
  879
  Пол:
  Женски
  Аци како можете да си речете за себе не сум многу убава, лицето ми е вакво, очите ми се такви...
  Секој си има некоја убавина која би привлекла некој друг. Немој сама да се осудуваш. Никој не е совршен.
  Ако си страмежлива, тоа е и до карактер. А тоа како ништо да не било после таа сабота, остави, такви се 90 % од машкиот род денеска.
   
 4. LittleDevil

  LittleDevil Популарен член

  Се зачлени на:
  20 јули 2011
  Пораки:
  1.676
  Допаѓања:
  1.882
  Пол:
  Женски
  Убава си од далеку, но далеку си од убава е работава, м? :D
  Се зафркавам, секако :)

  Или до срамежливоста, или пак до дечкото е. Многу и не сакаат сериозни врски до 20 и нешто години. Не знам, такво мислење имам. Повеќето се такви.
   
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.