1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Miss Sporty козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

  1. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Девојки сте пробале ли нешто од Miss Sporty козметиката? Доста се ефтини, па ме интересираше дали се добри... Конкретно ме интересира за лакчињата за нокти, но не сум испробала ништо, па кажете ако сте користеле што и да е од овој бренд.
     
  2. m.b.jovanova

    m.b.jovanova Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 ноември 2009
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    5
    porano koristev maskara Miss sporty i epten bese mnogu ubava mnogu gi izdolzuva trepkite neznam sega sto drugo ima taa kozmetika
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  3. LivingGlam

    LivingGlam Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    6.100
    Допаѓања:
    56.330
    Пол:
    Женски
    Супер, ќе ја пробам маскарата!
     
  4. kate21

    kate21 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 декември 2009
    Пораки:
    4.220
    Допаѓања:
    3.852
    Пол:
    Женски
    Jaс ја имам пудрата за мат ефект, убака е за преку ден, не покрива многу, ама мене ми одговара на кожата. Има и убави коректори за млади, за тинејџери е повеќе колекцијава. Друго не знам.
     
  5. SOVRSENSTVO

    SOVRSENSTVO Популарен член

    Се зачлени на:
    20 септември 2010
    Пораки:
    2.790
    Допаѓања:
    1.556
    Имам користено максра и стварно сум мн задоволна и мислам декa е 120 денари и имам користено кармин и тој беше добар :) поззз
     
    На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Моментално ја користам маскарата од Мис Спорти,розевата,немам користено друго нешто од оваа козметика,освен маскарата :)
     
    На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
  7. interesna

    interesna Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2010
    Пораки:
    1.919
    Допаѓања:
    672
    [​IMG]

    моментално ја користам оваа маскара не е лоша но не сум нешто ептен задоволна, друго од оваа фирма имам користено сјај за усни и е добар, друго имам користено црн молив исто така бев задоволна но од сенките не бидејќи ми се премногу суви и слабо пигментирани.
     
  8. eleni23

    eleni23 Истакнат член

    Се зачлени на:
    13 февруари 2010
    Пораки:
    101
    Допаѓања:
    21
    јас веќе 1 год го користам коректорот за мозолчиња, светло плаво со бело е опаковката и сум многу задоволна, супер покрива, добар е како тој на маx фактор, а е далеку поевтин, во космо е околу 70/80 ден.
     
  9. Sweety-Tweety

    Sweety-Tweety Популарен член

    Се зачлени на:
    17 декември 2009
    Пораки:
    994
    Допаѓања:
    500
    Порано користев едно кремче од Мис Спорти за отстранување на шминка од очи. Веќе го нема, не можам да го најдам. Не знам може го смениле пакувањето или :^) Ептен беше добро. Исто и таа лесна пудра за преку ден е супер, барем мене ми одговара.
     
  10. Annath

    Annath Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јануари 2010
    Пораки:
    23.024
    Допаѓања:
    199.002
    Пол:
    Женски
    Само сенки имам користено, ама суви се некако и треба многу да ставиш за да ти се познава, дури и за поинтензивни бои. За другите производи не знам.
     
  11. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.644
    Допаѓања:
    251.445
    Пол:
    Женски
    Јас ја користам маскарата ама не оваа од постот погоре туку црна со розево капаче, и ми се чини дека е најдобра од сите што сум ги користела. А пред некој ден купив и едно карминче кое воопшто не е лошо!
     
  12. puflaa

    puflaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    3 декември 2009
    Пораки:
    229
    Допаѓања:
    23
    Девојки а од каде ги набавувате производиве? Јас користев коректор и маскара, ама сега одамна немам купено зошто ги купував во Unique а таму веќе нема.. Anyone ? :(
     
  13. jarec6

    jarec6 Популарен член

    Се зачлени на:
    11 јуни 2010
    Пораки:
    2.734
    Допаѓања:
    17.901
    Пол:
    Женски
    Другарка ми купува во Тинекс секогаш,а и во парфимериите по населбиве сигурно има.позз
     
  14. Unnaa

    Unnaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    17 август 2010
    Пораки:
    145
    Допаѓања:
    40
    Ке си ја купам и јас маскарата читам повеќе се задоволни, па да ја пробам :)
     
  15. marama

    marama Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 април 2010
    Пораки:
    6.137
    Допаѓања:
    88.565
    Пол:
    Женски
    Имам користено пудра, ама не ми е покривна, а и некои чудни нијанси се. Веќе пудра не, а сега сакам да купам маскара зошто слушнав добри коментари.
     
  16. 1209

    1209 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2010
    Пораки:
    5.817
    Допаѓања:
    38.314
    Пол:
    Женски
    И јас ја користам маскарата ама розовата со плаво капаче и ептен ми е погодена.А за други производи од оваа колекција неможам да кажам пошто не сум користела.
     
  17. Bozica1980

    Bozica1980 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 август 2010
    Пораки:
    6.644
    Допаѓања:
    251.445
    Пол:
    Женски
    Јас ги купив од аптека :rofl: :lol:
    Сум видела дека ги има во рамстор супермаркетот ама некако датумите им беа не баш свежи.
     
  18. srculka

    srculka Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јули 2010
    Пораки:
    582
    Допаѓања:
    170
    Јас користам маскара од оваа фирма.Нова ми е пред една недела ја купив.
    Ептен сум задоволна од маскарата.Порано користев маскара од Гош(поскапа),но сепак од оваа фирма сум позадоволна.
     
  19. Sunshine88

    Sunshine88 Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 март 2010
    Пораки:
    1.533
    Допаѓања:
    581
    Римелот, розевиот и тегетот ми се супер, и пудрите исто...ми се свиѓа и шти имаат пријатен мирис а и немам више траги од пудра по блузите.....друго немам пробано.
     
  20. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Пуфла , и во Unique има . Има и во рамстор ама како од пред еден век да стојат тамо :^) И по аптеки сум видела . Инаку ништо немам користено ама гледам маскарите се добри па ќе гледам да купам :)