1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Miss Sporty козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

 1. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Девојки сте пробале ли нешто од Miss Sporty козметиката? Доста се ефтини, па ме интересираше дали се добри... Конкретно ме интересира за лакчињата за нокти, но не сум испробала ништо, па кажете ако сте користеле што и да е од овој бренд.
   
 2. m.b.jovanova

  m.b.jovanova Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 ноември 2009
  Пораки:
  22
  Допаѓања:
  5
  porano koristev maskara Miss sporty i epten bese mnogu ubava mnogu gi izdolzuva trepkite neznam sega sto drugo ima taa kozmetika
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 3. LivingGlam

  LivingGlam Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 септември 2010
  Пораки:
  6.075
  Допаѓања:
  56.305
  Пол:
  Женски
  Супер, ќе ја пробам маскарата!
   
 4. kate21

  kate21 Популарен член

  Се зачлени на:
  20 декември 2009
  Пораки:
  4.220
  Допаѓања:
  3.852
  Пол:
  Женски
  Jaс ја имам пудрата за мат ефект, убака е за преку ден, не покрива многу, ама мене ми одговара на кожата. Има и убави коректори за млади, за тинејџери е повеќе колекцијава. Друго не знам.
   
 5. SOVRSENSTVO

  SOVRSENSTVO Популарен член

  Се зачлени на:
  20 септември 2010
  Пораки:
  2.790
  Допаѓања:
  1.556
  Имам користено максра и стварно сум мн задоволна и мислам декa е 120 денари и имам користено кармин и тој беше добар :) поззз
   
  На LivingGlam му/ѝ се допаѓа ова.
 6. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.184
  Пол:
  Женски
  Моментално ја користам маскарата од Мис Спорти,розевата,немам користено друго нешто од оваа козметика,освен маскарата :)
   
  На AvonSkopje му/ѝ се допаѓа ова.
 7. interesna

  interesna Популарен член

  Се зачлени на:
  7 јуни 2010
  Пораки:
  1.919
  Допаѓања:
  672
  [​IMG]

  моментално ја користам оваа маскара не е лоша но не сум нешто ептен задоволна, друго од оваа фирма имам користено сјај за усни и е добар, друго имам користено црн молив исто така бев задоволна но од сенките не бидејќи ми се премногу суви и слабо пигментирани.
   
 8. eleni23

  eleni23 Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 февруари 2010
  Пораки:
  101
  Допаѓања:
  21
  јас веќе 1 год го користам коректорот за мозолчиња, светло плаво со бело е опаковката и сум многу задоволна, супер покрива, добар е како тој на маx фактор, а е далеку поевтин, во космо е околу 70/80 ден.
   
 9. Sweety-Tweety

  Sweety-Tweety Популарен член

  Се зачлени на:
  17 декември 2009
  Пораки:
  994
  Допаѓања:
  500
  Порано користев едно кремче од Мис Спорти за отстранување на шминка од очи. Веќе го нема, не можам да го најдам. Не знам може го смениле пакувањето или :^) Ептен беше добро. Исто и таа лесна пудра за преку ден е супер, барем мене ми одговара.
   
 10. Annath

  Annath Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 јануари 2010
  Пораки:
  22.867
  Допаѓања:
  198.126
  Пол:
  Женски
  Само сенки имам користено, ама суви се некако и треба многу да ставиш за да ти се познава, дури и за поинтензивни бои. За другите производи не знам.
   
 11. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.552
  Допаѓања:
  250.018
  Пол:
  Женски
  Јас ја користам маскарата ама не оваа од постот погоре туку црна со розево капаче, и ми се чини дека е најдобра од сите што сум ги користела. А пред некој ден купив и едно карминче кое воопшто не е лошо!
   
 12. puflaa

  puflaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  3 декември 2009
  Пораки:
  229
  Допаѓања:
  23
  Девојки а од каде ги набавувате производиве? Јас користев коректор и маскара, ама сега одамна немам купено зошто ги купував во Unique а таму веќе нема.. Anyone ? :(
   
 13. jarec6

  jarec6 Популарен член

  Се зачлени на:
  11 јуни 2010
  Пораки:
  2.732
  Допаѓања:
  17.880
  Пол:
  Женски
  Другарка ми купува во Тинекс секогаш,а и во парфимериите по населбиве сигурно има.позз
   
 14. Unnaa

  Unnaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  17 август 2010
  Пораки:
  145
  Допаѓања:
  40
  Ке си ја купам и јас маскарата читам повеќе се задоволни, па да ја пробам :)
   
 15. marama

  marama Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 април 2010
  Пораки:
  6.064
  Допаѓања:
  87.688
  Пол:
  Женски
  Имам користено пудра, ама не ми е покривна, а и некои чудни нијанси се. Веќе пудра не, а сега сакам да купам маскара зошто слушнав добри коментари.
   
 16. 1209

  1209 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 август 2010
  Пораки:
  5.696
  Допаѓања:
  37.490
  Пол:
  Женски
  И јас ја користам маскарата ама розовата со плаво капаче и ептен ми е погодена.А за други производи од оваа колекција неможам да кажам пошто не сум користела.
   
 17. Bozica1980

  Bozica1980 Форумски идол

  Се зачлени на:
  24 август 2010
  Пораки:
  6.552
  Допаѓања:
  250.018
  Пол:
  Женски
  Јас ги купив од аптека :rofl: :lol:
  Сум видела дека ги има во рамстор супермаркетот ама некако датумите им беа не баш свежи.
   
 18. srculka

  srculka Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јули 2010
  Пораки:
  582
  Допаѓања:
  170
  Јас користам маскара од оваа фирма.Нова ми е пред една недела ја купив.
  Ептен сум задоволна од маскарата.Порано користев маскара од Гош(поскапа),но сепак од оваа фирма сум позадоволна.
   
 19. Sunshine88

  Sunshine88 Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 март 2010
  Пораки:
  1.533
  Допаѓања:
  580
  Римелот, розевиот и тегетот ми се супер, и пудрите исто...ми се свиѓа и шти имаат пријатен мирис а и немам више траги од пудра по блузите.....друго немам пробано.
   
 20. Dushica-sk

  Dushica-sk Популарен член

  Се зачлени на:
  12 јануари 2010
  Пораки:
  5.048
  Допаѓања:
  3.923
  Пуфла , и во Unique има . Има и во рамстор ама како од пред еден век да стојат тамо :^) И по аптеки сум видела . Инаку ништо немам користено ама гледам маскарите се добри па ќе гледам да купам :)