1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Miss Sporty козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

  1. LoOnyD

    LoOnyD Популарен член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2009
    Пораки:
    328
    Допаѓања:
    392
    Пол:
    Женски
    маскарата во тегет опаковка за волумен е супер..повеке пати сум ја користела и супер е!
     
  2. didisi

    didisi Популарен член

    Се зачлени на:
    22 септември 2010
    Пораки:
    1.969
    Допаѓања:
    3.680
    Маскарата ја користам веке неколку години и многу сум задоволна, други производи немам пробано.
     
  3. baguf4e

    baguf4e Популарен член

    Се зачлени на:
    17 мај 2010
    Пораки:
    3.074
    Допаѓања:
    6.692
    Пол:
    Женски
    Имаат добра козметика,значи се` освен пудрите...Јас моментално користам од време на време едно карминче,што е посветло од сликава [​IMG]
    ... Исто така и оваа маскара ми е добра,често ја ставам,покрај супер шокот од авон:
    [​IMG]

    Немојте да се зафркнете да ја купите оваа пудра,ем течна е ко вода ем ништо не покрива!
    [​IMG]
     
  4. velesanka

    velesanka Популарен член

    Се зачлени на:
    26 ноември 2009
    Пораки:
    2.522
    Допаѓања:
    2.425
    вчера си ја купив маскарата на miss sporty xxl long во темно плаво пакување е и не е воопшто лоша.. а ја платив 140 денари.. :)
     
  5. maca99

    maca99 Популарен член

    Се зачлени на:
    19 септември 2010
    Пораки:
    1.819
    Допаѓања:
    1.690
    Да ти одговорам за лаковите за нокти од мисс спорту-не се трајни ама ич!во unique се 70 и 120ден(зависи од амбалажата) и веднаш за 1ден се љуштат.од пазар се потрајни!!! ми се допаѓа маскарата-розова,ја имам користено и пудрата ама ич не покрива.
    Мислам дека од оваа марка само маскарите вредат(барем колку -толку) :)
     
  6. rossonerka

    rossonerka Популарен член

    Се зачлени на:
    13 април 2010
    Пораки:
    4.160
    Допаѓања:
    15.287
    Потврдувам :!:

    Иако од цел Јуник ова е најефтината козметика, јас не ни очекувам ништо посебно од неа.
    Сеа купив коректор, ништо посебно.
    Кармините ги гледав ич не се добри.
    Маскара не сум купила, ама не ни планирам ;)
     
  7. Lina24

    Lina24 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2010
    Пораки:
    2.230
    Допаѓања:
    438
    имам користено, маскара и разни сјајчиња а пудрите ставрноим се без веза течните, а камена имав еднаш и добра беше
     
  8. Dushica-sk

    Dushica-sk Популарен член

    Се зачлени на:
    12 јануари 2010
    Пораки:
    5.048
    Допаѓања:
    3.924
    Јас лак си купив завчера , така како млечна боја . Пишува трае до 7 дена , баш убаво ми стои .. мислам и некој друг да зеам . Инаку 60 или 70 го земав .
     
  9. Feminas

    Feminas Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 ноември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    1
    Зависи каков лак ќе купиш.. Мислам дека млечната боја на лак од тој вид на производ .. 100 и нешо е тој лак а има и од поефтините али многу се лупат.. А Од Miss Sporty козметика има Многу убави сјајови ! Мислам дека се околу 200 денари малце се скапи али се квалитетни :lol:
     
  10. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.104
    Допаѓања:
    23.641
    Моливчето црно е супер. Трае подолго и ми се свиѓа што не е бледо.
     
    На baby-star му/ѝ се допаѓа ова.
  11. TheCandy880

    TheCandy880 Популарен член

    Се зачлени на:
    20 август 2010
    Пораки:
    3.992
    Допаѓања:
    6.303
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден го купив пудрово но јас бидејки сум со мн светол тен беличка сум ова ми е премногу портокалово таков ефект ми дава ..така да ке ми стои дома за украс...а моментално ја користам и маскарата мн сум задоволна ем не е мн скапа само 120 ден. а супер е

    [​IMG]
    [​IMG]
     
    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  12. marijana..maca

    marijana..maca Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    А дане знаете што е разликата помеѓу боите на маскариве.. јас користам цела розева задоволна сум да и баш ваа недела треба да си купам нова па дали да пробам и од другите бои или ... ? ;) :)
     
  13. maleckaa

    maleckaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    11 август 2010
    Пораки:
    175
    Допаѓања:
    17
    баш пред некој ден си купив маскара,темно плава опаковка...мн ми е убава,ама некако не ми е баш многу полна...сакам да прасам како ги даваат од продавница кога ги купуваш,во кутивче,така како "вакумирани"...или онака само маскарата...пошто мене само ми ја ставиа маскарата во кесенце и мозе од мисла ми е ама некако ми е сува...нз :$
     
  14. TheKiketoo

    TheKiketoo Популарен член

    Се зачлени на:
    2 јули 2010
    Пораки:
    1.240
    Допаѓања:
    883
    од мисс спорти ја имам пробано само пудрава и мене ми одговара, не е баш лоша, а и многу убаво мириса[​IMG]
    па различни бои различни "функции" си имаат, некоја е за волумен, некоја за издолжување....си пишува на нив
     
  15. marijana..maca

    marijana..maca Истакнат член

    Се зачлени на:
    7 ноември 2010
    Пораки:
    29
    Допаѓања:
    3
    па и мене ми ја дадоа само маскара без паковче и исто така не ми беше мн полна.. може и од мисла арно викаш :lol: :lol:
     
  16. FBI

    FBI Популарен член

    Се зачлени на:
    1 јули 2010
    Пораки:
    1.513
    Допаѓања:
    5.299
    Моите другарки ги користат пудрите и се многу задоволни, јас од оваа колекција го користам коректорот и лакчињата за нокти (имаат многу тренди нијанси, а се релативно ефтини, околу 60 денари)
     
  17. fierce

    fierce Популарен член

    Се зачлени на:
    6 декември 2010
    Пораки:
    239
    Допаѓања:
    179
    Првата маскара што си ја купив беше од Мiss Sporty Fabulous Waterproof Mascara и искрено ја купив само заради пакувањето. Ама испадна дека е стварно супер и оттогаш ми е Holy Grail Mascara! Само таа успева да ми ги задржи извиктани трепките :) Обично ставам еден слој од miss sporty mascarata а потоа уште неколку слоја од некоја друга по волумизирачка маскара.

    Пудрите, коректорите, и сенките не се баш најдобри :(
     
  18. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    јас пред некој ден си купив лакчиња за нокти, не ми се видоа скапи околу 70 денари беа и убави. Од само едно нанесување многу убава боја се вади,ама не траат, 2-3 дена најмногу
     
  19. spellbound

    spellbound Популарен член

    Се зачлени на:
    1 декември 2010
    Пораки:
    916
    Допаѓања:
    1.482
    a kade moze da se najdat proizvodite ili ima nekoja prodabvnica i kade e :worried: ?
     
  20. Shery

    Shery Популарен член

    Се зачлени на:
    15 декември 2010
    Пораки:
    1.981
    Допаѓања:
    4.832
    Пол:
    Женски
    Би требало да ја има во сите парфимерии, со сигурност ja има во Космо
     
    На eleni23 му/ѝ се допаѓа ова.