1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Miss Sporty козметика

Дискусија во 'Лице' започната од LivingGlam, 30 септември 2010.

  1. anastasijaki

    anastasijaki Форумски идол

    Се зачлени на:
    2 февруари 2011
    Пораки:
    5.151
    Допаѓања:
    46.869
    Пол:
    Женски
    Јас имам видено на Мис спорти по аптеки, конкретно имам видено во онаа што е на рекорд ама не од страна на улица Македонија туку од другата страна до Жито леб му доаѓа :D
     
  2. Adi888

    Adi888 Форумски идол

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    6.165
    Допаѓања:
    23.020
    Пол:
    Женски
    Ја имам користено маскарата во плавото темно паковање и бев ептен задоволна, ми ги зголемваше трепките баш онака како што сакав, ептен бев задоволна.
    Моментално ја користам и пудрата али не сум баш нешто фасцинирана, ми ги суши мозолчињата, ама воопшто не е покривна, Очекував многу али се разочарав.
    [​IMG]
     
  3. CrazyStupidLove

    CrazyStupidLove Истакнат член

    Се зачлени на:
    14 јануари 2012
    Пораки:
    894
    Допаѓања:
    586
    Користам моливче за очи и го имам веќе 2-3 години баш сега треба да купам ново, искрено сум задоволна ама па и не памтам пред тоа какво сум користела дали било подобро или полошо али ова си е ок :D Тогаш го купи 80 денари во Unique, се надевам дека уште е приближна цена :wasntme:
    Еднаш купив и пудра, околу 150 денари, ужасна ми беше, ме чешаше лицето и почна да ми се лупи и одма ја фрлив.
     
  4. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Јас ја користам пудрава и задоволна сум.. И дава убав изглед на кожата и многу е ефтина
     

    Прикачени фајлови:

    • 1.jpg
      1.jpg
      Големина на фајлот:
      11,7 KB
      Прегледи:
      390
  5. butterfly33

    butterfly33 Популарен член

    Се зачлени на:
    18 февруари 2012
    Пораки:
    1.252
    Допаѓања:
    1.100
    Во Супер Марио маркетот имаше премногу врсти на маскари од оваа фирма... :o Никако не можев да се одлучам... На крајот си купив ваква розевкаста и ја најдов 104 денари :) Па ќе видиме каква ќе биди. Имаше и едни други од 130тина денари и од 180 денари. Ама ај си реков ова најмногу ја фалевте, па да ја пробаме 8)
     
  6. Gordana10

    Gordana10 Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 декември 2009
    Пораки:
    6.898
    Допаѓања:
    9.184
    Пол:
    Женски
    Ја најдов маскарава во Космо ^_^ конечно, со месеци ја барам :whew: е сега мераклиски ќе ги дотерувам трепкиве :D а онаа другана маскара од Голден Роуз у пензија ќе оди ]:)
     
  7. flowergarden

    flowergarden Популарен член

    Се зачлени на:
    27 февруари 2011
    Пораки:
    1.276
    Допаѓања:
    417
    Мис спорти ги имам видено во Рамстор маркетот, во поголемите продавници на Космо и во Зегин аптеките
     
  8. kravce

    kravce Форумски идол

    Се зачлени на:
    19 јануари 2012
    Пораки:
    3.807
    Допаѓања:
    52.964
    Ги имам користено само лакчињата и едно карминче. Лакчињата стварно ми се супер, траат до 7 дена, и боите се убави (јас само црвенко си купувам). Е сеа, немаат некоја огромна палета на бои, ама за основните, се супер. Карминчето незнам како се викаше, го земав зашто ептен ми се погоди бојата (таква сеуште неможам да најдам кај други кармини) и убаво мирисаше, ама не трае нешто мн долго на уста. Јас како што нејќам многу да се шлакам со кармини, ми одговараше (малце си ставав колку да ми ја осветли устата)
     
  9. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    За каков тип на кожа е пудрата и дали барем малку покрива?
     
  10. Mermaidd

    Mermaidd Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Може да ми кажете дали оваа е таа пудра што е за мрсна кожа?Мислам која е точно пудрата што е за мрсна.Зошто гледам плаво пакување,има кафеаво хм.и розево.Кое за каква кожа е? И колку чини?.Благодарааааам :)
     
  11. CrystalNoir

    CrystalNoir Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2011
    Пораки:
    389
    Допаѓања:
    92
    Ја купив пудрата на Miss Sporty So Matte и на неа пишува за мат изглед за нормална и мрсна кожа
    пудрата кошта 130 денари,лесно покривна не е лоша за преку ден ако нема потреба за покривање на акни и сл.
    [​IMG]
     
    На Mermaidd му/ѝ се допаѓа ова.
  12. Mermaidd

    Mermaidd Активен член

    Се зачлени на:
    11 април 2012
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    0
    Ти благодарам Кристал.Може да ја пробам,не е скапа па толку да му ја мислам.Инаку нема потреба мозолчиња да покривам толку,туку проблемот е тоа што кога преку ден ставам пудраа на лице некако многу ми се познава и тоа баш не ми прави да се чувствувам пријатно.
    Се надевам ке го најдам вистинското решение,за кое сум сеуште во потрага :lol:
     
  13. verica94

    verica94 Истакнат член

    Се зачлени на:
    22 јули 2011
    Пораки:
    298
    Допаѓања:
    28
    Пол:
    Женски
    користев маскара порано океј е
     
  14. SpoiledBaby

    SpoiledBaby Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 април 2010
    Пораки:
    890
    Допаѓања:
    302
    Од Мис Спорти имам користено ја имам користено само оваа маскара и верувале или не е купена пред 4 години и е у првобитната состојба (знам дека козметиката после 6 месеци треба да се смени) ама оваа маскара ја користам само за расшчешлување на трепките
    [​IMG]
     
  15. malechkata

    malechkata Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 март 2010
    Пораки:
    562
    Допаѓања:
    1.141
    Мене ми се допаѓа нивната козметика. :)
    Имам користено неколку различни маскари и од сите сум делумно задоволна. Кога е при крај маскарата знаат да бидат малце суви, ама корисни се. :)
    Исто и коректор имам користено и од тоа сум презадоволна, се покрива, особено подочници. :D

    [​IMG]

    [​IMG]

    [​IMG]

    И ова е тоа чудото што ме спасува:

    [​IMG]
     
  16. fificaaa

    fificaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    2 март 2011
    Пораки:
    714
    Допаѓања:
    475
    Пол:
    Женски
    Пред некој ден си купив течна пудра за масна кожа. Имам ставено 2 пати али лицево поубаво ми изглеа без пудра одколку со неа. Не знам што е проблемот како кал да имам стаено а предходно пред неколку год. ја имав истата и ок ми беше ваљда треба да ми се навикне кожава али додека да се навикне треба да шетам ко зомби :envy:
     
  17. April87

    April87 Популарен член

    Се зачлени на:
    28 септември 2010
    Пораки:
    551
    Допаѓања:
    447
    Пол:
    Женски
    Лаковите се прекрасни. :)
     

    Прикачени фајлови:

  18. LaraSolare

    LaraSolare Популарен член

    Се зачлени на:
    15 февруари 2013
    Пораки:
    865
    Допаѓања:
    6.617
    Пол:
    Женски
    Само маскара сум користела пишав и во друга тема , многу ги издолжува трепките дури како вештачки ми ги прави мислам за должината:DВаква користам
     

    Прикачени фајлови:

    • miss.png
      miss.png
      Големина на фајлот:
      104,1 KB
      Прегледи:
      271
    На KittyT му/ѝ се допаѓа ова.
  19. duffi

    duffi Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 април 2011
    Пораки:
    12.504
    Допаѓања:
    144.206
    [​IMG]

    Ја имам оваа маскара, околу 100 денари беше, не е лоша, ама за истата цена на Голден Роз ми е подобра со златното капаче.

    И оваа пудра, ама мене не ми е покривна и ја користам врз мојата пудра шо стално си ја користам , на крај ставам по малку, кога не ставам камена, чисто да ја истрошам.

    [​IMG]
     
  20. strawberry111

    strawberry111 Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 август 2011
    Пораки:
    158
    Допаѓања:
    57
    Само црвен кармин имам купено од оваа марка. Ама карминот е предобар, не се брише никако , само со влажна марамица. :D
    [​IMG]