Moдни трендови за есен/зима 2010

Дискусија во 'Мода и стил' започната од renata77, 12 август 2010.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
 1. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Да,иако сеуште е лето на модните писти веќе се презентирани најновите модни колекции.Па така,како актуелни трендови за сезона есен/зима 2010 се сметаат:
  1.Плетени модели
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  2.Многу крзно
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  3.Кожа и твид
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  4.Огромен,масивен и гломазен накит.
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  [​IMG][​IMG]
  6.Модните додатоци како чантите треба да имаат многу крзно или ремчиња,а чизмите и чевлите задолжително или со врвки,или со ремчиња или со крзно.
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На lady.1-J и frutini им се допаѓа ова.
 2. Bright

  Bright Популарен член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2009
  Пораки:
  2.547
  Допаѓања:
  5.492
  Jaс сепак ќе си останам доследна на класичната зимска облека - џемпери, дебели блузи, кожни чизми и црни пантолони... ич не сакам крзно :^)
   
 3. Angelche

  Angelche Популарен член

  Се зачлени на:
  6 мај 2010
  Пораки:
  3.747
  Допаѓања:
  1.354
  Рената, зарем ми ги читаш мислите?! Јас веќе два дена се мислам дали да отворам ваква тема.. :lol:
  Инаку се согласувам и јас со Брај, најверојатно така ќе биде и со мене. Крзно- Не благодарам! :lol:
  За темата, дел од облеката која што ќе биде тренд оваа есен/зима.
  Ролки
  [​IMG]
  Високи јаки(крагњи)
  [​IMG]
  Долги фустани
  [​IMG]
  Војничките кројови
  [​IMG]
  Чизмите над колена, високи чизми.
  [​IMG]
  Широки панталони
  [​IMG]
  Ракавици, нараквици.
  [​IMG]
  Од боите ќе биде актуелна црвената боја.
  [​IMG]
   
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 4. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  336
  Многу многу не ги следам слепо трендовите, се обидувам во мој стил да си ги приспособам комбинациите, да бидат тренди и "јас" во исто време. Но, како и да е кога се едни исти нешта ти с енаметнуваат како модерни и насекаде примаш информации за тоа кои се актуелни трендови, некоако несвесно во продавница се фаќаш баш за тие специфични тренди парчиња. Според мене во тренд си секогаш ако на себе имаш облекаод квалитетни, природни материјали, не кич, не пренатрупано, а сепак не премногу штуро, со додатоци. Додатоците се задолжителни, тоа е она по што си специфичен и со што всушност ги следиш трендовите, начинот ан ко ќе ги носиш марамите, обетките, чантите - големи мали, кожни, платнени... Боите кои се секош во тренд според мене се земјените, нежни тонови, понекогаш јаки бои комбинирани складно, обожавам да правам и контрастни комбинации со бои, материјали и модели. Кога нешто изгледа пријатно за око, тогаш е и тренди. Модерно е само ако знаеш како да го носиш нештото. Конкрретно за трендовите есен зима 2010/2011, да не сум оф топик, еве неколку фотографии:
   

  Прикачени фајлови:

  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   63,5 KB
   Прегледи:
   1.740
  • 8.jpg
   8.jpg
   Големина на фајлот:
   65,8 KB
   Прегледи:
   1.740
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   54,9 KB
   Прегледи:
   1.740
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   42,9 KB
   Прегледи:
   1.740
  • 7.jpg
   7.jpg
   Големина на фајлот:
   71,3 KB
   Прегледи:
   1.740
  На frutini му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  336
  Уште нешто :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   72,4 KB
   Прегледи:
   1.737
  • 6.jpg
   6.jpg
   Големина на фајлот:
   65,8 KB
   Прегледи:
   1.737
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   68,9 KB
   Прегледи:
   1.737
  • 9.jpg
   9.jpg
   Големина на фајлот:
   46,8 KB
   Прегледи:
   1.737
  • 10.jpg
   10.jpg
   Големина на фајлот:
   55,7 KB
   Прегледи:
   1.737
 6. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
  Исто,во тренд е и војничкиот иглед
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  -црвената боја
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
 7. zenska

  zenska Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 февруари 2010
  Пораки:
  357
  Допаѓања:
  338
  искрено не се трескам толку по модата како што има напишано нина 24. Сите имаме постара класична гардероба која може да се направи нова со детали како накит, чанта и сл. А за трендовите кои ги имаш набројано многу ми се допаднаа плетените модели,кожата како материјал(незз да објаснам зашто али едноставно обожавам кожни работи) потоа накитот-препознатлива сум по него :)
  пред се сум зимски тип на човек, не ми се лутете али повеќе навивам за зима отколку за лето..повеќе мерак ми прават капути отколку купачи хахахахахахахахахахахахахахах
   
 8. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  И јас, како и Ангелче и Брајт, ич, ама ич не го сакам крзното и никогаш не би го носела (како мачката на рамо да си ја носам :puke: ). Ме бендисува ова што црвената ќе биде ин оваа зима.
  [​IMG][​IMG] [​IMG]-Шанел, Париз
   
 9. annii

  annii Популарен член

  Се зачлени на:
  16 април 2010
  Пораки:
  3.053
  Допаѓања:
  4.917
 10. butterfly.mimi

  butterfly.mimi Истакнат член

  Се зачлени на:
  5 август 2010
  Пораки:
  455
  Допаѓања:
  101
 11. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
  [​IMG][​IMG][​IMG] [​IMG]-есен/Ели Сааб
  [​IMG]-Манго
  [​IMG]-што ќе се носи на главата
  [​IMG]-и какви фризури
   
 12. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  336
  :rain: :sun: :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1 (7).jpg
   1 (7).jpg
   Големина на фајлот:
   117,2 KB
   Прегледи:
   360
  • 1 (9).jpg
   1 (9).jpg
   Големина на фајлот:
   339,7 KB
   Прегледи:
   360
  • 1 (10).jpg
   1 (10).jpg
   Големина на фајлот:
   359,2 KB
   Прегледи:
   360
  • 1 (5).jpg
   1 (5).jpg
   Големина на фајлот:
   62,7 KB
   Прегледи:
   360
  • esen zima.jpg
   esen zima.jpg
   Големина на фајлот:
   68,2 KB
   Прегледи:
   360
 13. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 14. renata77

  renata77 Популарен член

  Се зачлени на:
  4 декември 2009
  Пораки:
  1.298
  Допаѓања:
  3.262
  Пол:
  Женски
 15. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 16. Nina24

  Nina24 Популарен член

  Се зачлени на:
  25 декември 2009
  Пораки:
  667
  Допаѓања:
  336
  Многу ми се свиѓаат ове земјени неутрални тонови, универзални ми се, опуштени и деловни...а и многу добро одат со есенските бои :)
   

  Прикачени фајлови:

  • 1.jpg
   1.jpg
   Големина на фајлот:
   28,4 KB
   Прегледи:
   315
  • 2.jpg
   2.jpg
   Големина на фајлот:
   76 KB
   Прегледи:
   315
  • 3.jpg
   3.jpg
   Големина на фајлот:
   48,8 KB
   Прегледи:
   315
  • 4.jpg
   4.jpg
   Големина на фајлот:
   45,9 KB
   Прегледи:
   315
  • 5.jpg
   5.jpg
   Големина на фајлот:
   58 KB
   Прегледи:
   315
 17. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 18. BoaVista

  BoaVista Форумски идол

  Се зачлени на:
  23 август 2010
  Пораки:
  3.859
  Допаѓања:
  30.426
  Пол:
  Женски
 19. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.779
 20. Speechless

  Speechless Популарен член

  Се зачлени на:
  14 април 2010
  Пораки:
  3.307
  Допаѓања:
  1.961
  Пол:
  Женски
  [​IMG] :inlove:
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
  [​IMG]
   
  На andromaha му/ѝ се допаѓа ова.
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.