1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Moja гардероба(Онлајн Продавница)

Дискусија во 'Слободно време' започната од The.Pink.Angel, 31 август 2012.

 1. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  Девојки користете ли моја гардероба-онлајн продавница ? Јас користам многу е убаво продаваш купиваш многу ми се допадна случајно ја најдов :D
   
 2. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  417
  Не сум ја користела а и не сакам да купувам веќе користена роба или нешто без да пробам. А на кој принцип се плаќа/поставува? Чисто информативно?
   
 3. The.Pink.Angel

  The.Pink.Angel Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 февруари 2012
  Пораки:
  497
  Допаѓања:
  132
  се праќа преку брза пратка курирот ке ти дојде дома на врата ти треба да платиш за артиклот и + за поштарина :)
   
 4. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  И јас ја користам моја гардероба, за облека не сум купувала ама имам купено 1 монисти
   
 5. flowergarden

  flowergarden Популарен член

  Се зачлени на:
  27 февруари 2011
  Пораки:
  1.275
  Допаѓања:
  417
  а ти парите после од брза пошта си ги зимаш? колку наплаќаат обично?
   
 6. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  Денес отидов во карго да ја земам сукњата и што да видам луѓе УЖАС. Со кејф си го отварам пакетчево и што да видам дамла сукњава еве каква е http://mojagarderoba.mk/items/obleka/22000/suknja значи на слика изгледа како некоја розева нијанса значи убаво гледам а ова боја темно кафеава луѓе :o ај не е битно 220 денари е сукњава таман работа за толку пари..
  ама жити се и мене ми се има десено да сликнам на слика да изгледа друкчије ама ке напишам или ке сликнам додека не се појави барем од прилика таква боја !!
  И така си се разочарав и ја дадов на една другарка сукњата.. и на оваа и пишувам добро мислев дека е како на слика розева и она уште па ме убедува дека на слика е темно кафеава и нејкев да се расправам и реков само ок темно кафеава е ;)

  и така морав да го споделам со вас :)
   
 7. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  ^ колку плати за да ја подигнеш сукњата и за колку време ти стигна?
   
 8. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  сукњата беше 150 јас платив 220, од струга и ми стигна за 3 дена
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  Дечкишто и да отворам да рагледам на странава ми се појавува
  Access denied што значи ова и дали е само кај мене или?
   
 10. WomanInRed

  WomanInRed Истакнат член

  Се зачлени на:
  13 мај 2011
  Пораки:
  1.605
  Допаѓања:
  1.606
  само кај тебе е јас немам таков проблем, пробај на рефреш или преку друг броусер
   
  На Elenuskaa му/ѝ се допаѓа ова.
 11. OneDirection

  OneDirection Истакнат член

  Се зачлени на:
  4 април 2012
  Пораки:
  468
  Допаѓања:
  238
  Од странава би порачала само накит,облека не би.Некако неможам така додека не го видам во живо.
   
 12. kristii

  kristii Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2010
  Пораки:
  1.650
  Допаѓања:
  1.706
  Прв пат слушам за странава.Искрено и јас облека не би порачала,сам накит освен обетки,и ташни нешто такви работи.А плаќањето како е?
   
 13. Optimistic

  Optimistic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  14
  Јас немам купувано нуту пак продавано на оваа страна, не една моја другарка купуваше пред некое време... сите се убави работи, Пред да се купи нешто треба добро да се информира а не туку така па после да се жалиш како WomanInRed :)
   
 14. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  епа и накитот на слика изгледа голем па кога ќе го добиеш мал колку едно нокте така да и тоа мораш да го видиш во живо ;)
   
 15. Optimistic

  Optimistic Истакнат член

  Се зачлени на:
  10 септември 2012
  Пораки:
  110
  Допаѓања:
  14
  накитот е ист, каде и да го купис е таков, само од сликите така изгледа дека е поголем :)
   
 16. Elenuskaa

  Elenuskaa Популарен член

  Се зачлени на:
  11 септември 2011
  Пораки:
  1.865
  Допаѓања:
  2.037
  http://mojagarderoba.mk/items/obleka/24357/fustance

  Дечки ми се допаѓа фустанчево ама се мислам дали да го порачам или не :?:

  незнам да не би биде големо, да не не ми стое убаво

  вие што мислите
   
 17. heart.stealer

  heart.stealer Популарен член

  Се зачлени на:
  10 април 2012
  Пораки:
  1.016
  Допаѓања:
  278
  зависи колку кила си :)
   
 18. Skromna

  Skromna Истакнат член

  Се зачлени на:
  22 јануари 2012
  Пораки:
  338
  Допаѓања:
  118
  .... :D .....работам во странство немам време за шопинг ин лајф,така да морам да купувам гардероба онлајн....најпоќе пазарам на викторија секрет,и олд нејви и презадоволна сум....големините се како кај нас и како е на сликата такво и ти пристигнува...има доста избор на модни парчиња и за сите вкусови....од денот на порачката преку картица од унибанка за 7-10 дена ми пристигнува... постелнини и електроника си порачувам од амазон.ком,,така да и фаќам и попусти и сл... :call:
   
 19. Umbrella22

  Umbrella22 Форумски идол

  Се зачлени на:
  6 август 2012
  Пораки:
  3.951
  Допаѓања:
  33.918
  Пол:
  Женски
  Треба да пратам една ташничка кај една девојка ама до сега немам праќано дали може некој дами каже како треба да ја пратам ташничката, некои детали, преку што се праќа :?: :?:
   
 20. AlicaInWonderland

  AlicaInWonderland Популарен член

  Се зачлени на:
  26 ноември 2010
  Пораки:
  3.622
  Допаѓања:
  9.761
  Па немора да значи дека и девојката е крива, немаме сите исти компјутери исти резолуции и бои. Една слика кај мене на моб едно се гледа, на копјутер друго, кај сестра ми на комп трета боја испаѓа.
  Може кај тебе е проблемот со пикселите, не кај неа :)

  Барем кога порачувате вака имајте предвид што и како може да испаде, да не се нервирате безвеза.

  Инаку јас не би порачувала на ваков начин.
   
  На Optimistic му/ѝ се допаѓа ова.