1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Moja гардероба(Онлајн Продавница)

Дискусија во 'Слободно време' започната од The.Pink.Angel, 31 август 2012.

  1. referentka

    referentka Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    13 ноември 2012
    Пораки:
    14.699
    Допаѓања:
    322.331
    Еднаш сум купила и никогаш повеќе:fubar:
    На слика едно, кога ми го донесоа-никакво.
    Ама некаде неможев да најдам баш такво со таква чипка.
     
  2. Offspring

    Offspring Форумски идол

    Се зачлени на:
    14 јуни 2010
    Пораки:
    7.166
    Допаѓања:
    26.994
    Со цените е претерано ама претерано. Неможе еднаш ги носев, ги купив 3000 денари, ама дека еднаш носени 2900 ги продавам. Половно е. Половно, половина, чим е еднаш искористено цената одма на пола му оди.
    Овде во Добој има едно чудо половњаци, на секој чекор има половни роби, повеќе има половни продавници отколку нови, и овдека не е табу да се купува по половњаците г има дури и онлајн по ФБ, јас роварам често, блузи се продаваат по 90 денари, капутипо 500тки, багатела, ама половно е без разлика дали е еднаш облечено или не облечено никогаш, чим си го купил и си ја скинал етикетата, толку е. И тоа скоро се е пристојна марка, Х&М, Бершка, Есприт итд.
    Јас си купив во половњак конверс оригинал за 300 денари. Носени се малку, а еднаш на моја гардероба купив конверс стартки кожени со лепенка, на сликата на газ да паднеш, кога ми ги донесе брза пошта одоздоле на ѓонот ко исечени беа и киснеше вода, и плус девојчето што ги носело мавало на пета цели искривени беа, ми ги шитна за 600 денари, плус каргото јас си го платив.
    Имам на времето пред 5 години купувано фини работи кои уште ги носам, имам купено конверс за 700 денари, ама кога стасаа на нив се приметува дека не се 2 пати облечени, капут зимски кафен сестра ми уште го носи, бершка палтенце имам купено и незнам уште што.
    Сега кога ќе отворам, продаваат шпиц штикли што се носеа во 2005година и тогаш беа последниот крик на модата за 300 денари. Овде во половна си купив стартки за тие пари.

    Едит, сега си го видов мислењето од погоре дека веќе сум пишала лани хаха :D
     
    Последна измена: 3 јануари 2018
  3. lav4ence.e.e

    lav4ence.e.e Истакнат член

    Се зачлени на:
    12 јули 2010
    Пораки:
    407
    Допаѓања:
    245
    Има ли некој што е активен на сајтот, да ми пише ако може сакам да прашам нешто?:)
     
  4. dianna95

    dianna95 Истакнат член

    Се зачлени на:
    26 февруари 2015
    Пораки:
    81
    Допаѓања:
    104
    Пол:
    Женски
    Јас пред 2-3 години бев активна на сајтот и имам продадено многу блузи, фустани, накит... Имам пријател кој е дистрибутер и патува во сите градови во Македонија па ми разнесуваше пратки :rock:
     
  5. злоба

    злоба Истакнат член

    Се зачлени на:
    21 април 2020
    Пораки:
    1.026
    Допаѓања:
    3.321
    Пол:
    Женски
    Јас го користев сајтот исклучиво за продавање облека и некој додаток, зошто нормално ќе сакаш профитот да го вратиш бар пола. Алиштата ми беа носени, но ги перев пред да ги дадам. Имав ок искуство со неколку луѓе, со средби низ градот. Една ми прати порака, за еден артикл, ама она во друг град беше. И ај и го путив, висеше 1 месец во Карго зошто не го подигнала, па ми се правдаше дека била во странство. Го отварам тој целиот оштетен беше зошто незнаев како ги тетираат пратките Карго. Тоа ми беше прв и последен пат да испраќам.

    После таа дешавка на профилот стаив дека не праќам во други градови. И изгубив доста соработки, но стварно немав нерви да го доживеам тоа пак. Тоа е моето искуство со овој сајт, како поранешен продавач, за да видите дека понекад и од другата страна е негативно.
     
  6. LazzyyMM

    LazzyyMM Активен член

    Се зачлени на:
    19 јануари 2020
    Пораки:
    41
    Допаѓања:
    10
    Пол:
    Женски
    Здраво. Каде можам да најдам кошули во Скопје?
    Потребни ми се специјализирани продавници не од типот waikiki, euroazia ...
     
  7. Limpan

    Limpan Истакнат член

    Се зачлени на:
    9 декември 2020
    Пораки:
    1.136
    Допаѓања:
    3.598
    Пол:
    Женски
    Прв пат слушам за ова, искрено не би купила носени алишта од некој друг,но имам дома неколку алишта воопшто не носени па може да ѓи прикачам.
    Некој што е активен на страната да ми каже дали оди продажбата?
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.507
    Допаѓања:
    13.589
    Пол:
    Женски
    Pusti sliki da vidime
     
  9. ivanchos

    ivanchos Популарен член

    Се зачлени на:
    22 јуни 2015
    Пораки:
    882
    Допаѓања:
    17.552
    Пол:
    Женски
    Има некој проблем со логирање преку фб на моја гардероба или само јас сум? :(
     
  10. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.703
    Допаѓања:
    9.583
    Пол:
    Женски
    Членови во моја гардероба што треба да е second hand продаваат работи поскапи од оригиналната цена. Essence капки за брзо сушење на лак 140 се во Шатци, а во моја гардероба 150(facepalm)исто Victoria secret body mist Love spell во zegin е негде 800-900ден во моја гардероба 1200(facepalm)катастрофа од страна наместо да е поволно тоа е поскапо
     
    На ngirl123, злоба и Boyanna им се допаѓа ова.
  11. Youknow

    Youknow Популарен член

    Се зачлени на:
    3 јануари 2014
    Пораки:
    1.618
    Допаѓања:
    3.099
    Пол:
    Женски
    Toa ne e do samata strana,tuku do korisnicite sto mislat ke se zbogatat:)
     
  12. FridaodaMk

    FridaodaMk Популарен член

    Се зачлени на:
    28 јули 2020
    Пораки:
    2.703
    Допаѓања:
    9.583
    Пол:
    Женски
    Да знамсамо мислам дека треба пред да се објави нешто тоа да биди првин разгледано од администратор дали е во ред
     
  13. Mhysa

    Mhysa Активен член

    Се зачлени на:
    19 јули 2021
    Пораки:
    10
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    Здраво девојки,вчера креирав профил па сакам да прашам како оди продажбата дали има сеуште луѓе кои купуваат?
     
  14. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Порано имав профил и се што не носев го продавав. Но,сега реална поубаво се осеќам кога подарувам облека.
     
    На Hortenzija му/ѝ се допаѓа ова.
  15. Anya321

    Anya321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2021
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Bi sakala da prodavam garderoba online od stranstvo, dali znaete kako e legalno carina i dokumenti, a kako na crno bi bilo so etiketi i ako me fatat na aerodrom bi imala problem... i isto taka ima mnogu second hand prodavnici na ig za obleka, obuvki dali znaete od kade zemaat roba?
     
  16. Feminka22

    Feminka22 Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 декември 2014
    Пораки:
    14.126
    Допаѓања:
    43.681
    Пол:
    Женски
    Како функционира странава?
    јас имам доста ствари за продавање, неам на кој да ги дадам.
    Се регистрирам и после?
    Како се постираат алиштата? И си пишувам јас цена или?
     
  17. Anya321

    Anya321 Истакнат член

    Се зачлени на:
    19 јуни 2021
    Пораки:
    275
    Допаѓања:
    98
    Пол:
    Женски
    Da se registriras, silki stavas cena opis i cekas poraki da prodazba :)Imas i forum tam razgledaj se. Srekno
     
    На Feminka22 му/ѝ се допаѓа ова.
  18. 999

    999 Активен член

    Се зачлени на:
    1 јуни 2021
    Пораки:
    478
    Допаѓања:
    303
    Пол:
    Женски
    ednas i nikogas poveke
    edna mi prodade demek novo po cena kolku vo proavnica a mi stigna gubre za vo kontejner, koristeno, usmrdeno muvlosano
    adminite tamu posebna prikazna, gleda sliki sto dobiv, gleda deka e za vo gubre i uste mi veli nemozam da veruvam, clenkata ima mnogu pozitivni komentari duri i negativniot sto i pisav go izbrisa (ke ima koga gi brises)
    i uste nesto tamu samo na starite clenki im se veruva,prodavaat i poskapo od vo proavnica novite clenovi tesko i novo da e so etiketa ti go baraat da im go dades za 100 den
    imav staveno trenrki, kroz novi so se etiketa, sestra mi po greska mi donese pogrsen broj, 4000 gi kupi od sportvision ,mi nudea 200-500 den za niv a istite clenki za noseni kupni od bitpazar ili sutka prodavaa po povisoka cena,
    i uste mi sedat doma ,ke cekaat da oslabnam :)
    nikgas ne bi otisla tamu veke ni da zirnam, ne da kupam nesto
     
    На ngirl123, nevermet18 и KittyAgnes им се допаѓа ова.
  19. Hortenzija

    Hortenzija Популарен член

    Се зачлени на:
    14 април 2019
    Пораки:
    1.507
    Допаѓања:
    13.589
    Пол:
    Женски
    Pisi mi lp
     
  20. BI-44

    BI-44 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 декември 2011
    Пораки:
    975
    Допаѓања:
    484