1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Money Heist (La casa de papel)

Дискусија во 'Серии и емисии' започната од Mishela, 15 октомври 2018.

  1. ana-sweet

    ana-sweet Популарен член

    Се зачлени на:
    9 октомври 2011
    Пораки:
    2.197
    Допаѓања:
    2.522
    Дефинитивно,нема да згрешиш.
     
    На GoodGirl45, cresa-jagoda и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  2. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.460
    Пол:
    Женски
    Не да вреди. Најдобрата одлука во животот ќе ти е :lol:
     
    На cresa-jagoda и Kimberly11 им се допаѓа ова.
  3. Kimberly11

    Kimberly11 Форумски идол

    Се зачлени на:
    27 септември 2015
    Пораки:
    6.670
    Допаѓања:
    25.216
    Пол:
    Женски
    Ќе ја гледам :inlove: Фала ви женски
     
    На cresa-jagoda и ana-sweet им се допаѓа ова.
  4. Demiii

    Demiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Машки
    Пoчнувaм :l::l::l: првите три сезoни беa мaрaтoнски, припремен сум и зa oвaa сo чипс и спрaјт :party::party::party:
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  5. Hellobeautiful

    Hellobeautiful Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 мај 2012
    Пораки:
    3.294
    Допаѓања:
    20.770
    Пол:
    Женски
    Не читајте ако ја немате изгледано.
    ПРЕМНОГУ СУМ РАЗОЧАРАНА ШТО ЈА УБИЈА NAIROBI, СЕ НАДЕВАВ ДЕКА НЕКАКО ЌЕ ЗАКРЕПНЕ И ДЕКА ЌЕ ИМ ЈА Е*Е МАМИЦАТА НА СИТЕ АМА НЕ, МОРАШЕ ОВА ДА ГО НАПРАВАТ. Не сакам да гледам епизоди без неа.
     
    На Purplelilac, Someonespecial, Sar-Ste и 3 други им се допаѓа ова.
  6. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Искрено ми се свиѓаше и ми ги надмина очекувањата, напната и интересна до самиот крај, амааа можеа да не го тупат и да заврши со оваа сезона, а не да чекаме следна година да излезат од д факинг банко.
     
    На the.vampire.girl, Estranged, theowndemon и 1 друга личност им се допаѓа ова.
  7. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Предобра сезона многу подобра од претходната.. Серијата сеуште ми е една од најдобрите..
    Иако да и јас многу се разочарав што ја убија Најроби, со оглед на тоа што беше омилена меѓу фановите:@...Според мене подобро Токио да ја убие, иако оваа сезона не ме нервираше многу.. Но кога Берлин го убија накрајот на втората сезона тогаш што да се очекува за другите ликови.. Рио иако го ослободи убиецот на Наироби (иако тука имаше голем удел и Палермо) некако ми беше жал за Рио со оглед на тоа што го преживеал мачејќи го,закопувајќи го жив.. Стокхол ми се допадна многу добро се снајде до ситуацијата иако прв пат е меѓу нив, на моменти емпатична,а од друга страна силна(y).. Се надевам во 5 сезона ќе ги поправат односите со Денвер, ми беа омилен пат..:inlove:
    Професор повторно се покажа геније, плановите му се подеднакво добри, како во прва сезона(fingers)..
    Палермо за мене лоша копија на Берлин (кој е незаменлив) сепак глумецот одлично ја изнесе улогата...
    Ништо не е исто без пцовките на Хелсинки, сеуште ми е жал што не ги споија со Најроби, но накрајот се покажа кој најмногу ја сакаше:u:Сезонава ме погоди многу и емоционално што диру ми беше и жал за инспекторката кога објаснуваше за мажот ѝ како починал, и неговите последни зборови "уклучи вести" можеби бил и тој фан на бандата:lol: ..
    Кога сме кај инспекторката Што очекувате од неа во 5 сезона? Дали мислите дека ќе го предаде професорот на полицијата или можеби ќе сака да стане член од бандата со оглед на тоа што сега сакаат да ја затворат..
    На крајот и она ми се допадна кога излезе пред новинарите и им ја кажа целата вистина во фазон "Вие на мене " одлично им се спротистави на полицијата(y)
    Леле имам толку многу да пишувам за сезонава може дека сум уште под впечатоци ама за мене ова беше НАЈДОБРА СЕЗОНА:l:..
     
    На Purplelilac, Ambitious, Someonespecial и 4 други им се допаѓа ова.
  8. Angie1432

    Angie1432 Форумски идол

    Се зачлени на:
    24 април 2019
    Пораки:
    7.267
    Допаѓања:
    37.089
    Пол:
    Женски
    Гледам сите ја гледаат серијава, вие на темава сте ја испофалиле, па си реков ајде и јас ќе ја почнам ама ги изгледав првите две епизоди и некако не ми остави впечаток и желба да продолжам.А обично кога почнувам серија, ако од почеток не ме бендисува, толку, прекинувам.Сега се мислам дали да ѝ дадам шанса или сепак да си барам друга...:wasntme::?:
     
  9. cresa-jagoda

    cresa-jagoda Форумски идол

    Се зачлени на:
    9 јуни 2012
    Пораки:
    8.263
    Допаѓања:
    34.535
    Пол:
    Женски
    Да и дадеш обавезно шанса :!: :nod:
     
    На Angie1432 му/ѝ се допаѓа ова.
  10. Abracadaver

    Abracadaver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    3.450
    Пол:
    Машки
    Не е лоша серијата. Ја изгледав и последната сезона. Многу претеруваат Шпанците со нивната сентименталност и сензационализам. Не дека нема добри дијалози, но исто така има и многу досадни и долги непотребни разговори, сцени итн. Цела група пука на еден и никако да го погодат. Too much наликува на некоја шпанска сапуница. Од мене една солидна 6-ца. Ако ви треба добри линкови со квалитетна слика, пишете ми:)
     
  11. martiiinna

    martiiinna Популарен член

    Се зачлени на:
    23 јануари 2016
    Пораки:
    855
    Допаѓања:
    4.354
    Пол:
    Женски
    Screen Shot 2020-04-04 at 6.17.54 PM.png

    Загледајте го убаво челото на Најроби :sweat:
     
    На Ivana J., the.vampire.girl, Hellobeautiful и 2 други им се допаѓа ова.
  12. christinnn

    christinnn Форумски идол

    Се зачлени на:
    28 август 2014
    Пораки:
    2.658
    Допаѓања:
    20.947
    Пол:
    Женски
    Новата сезона само на Нетфликс ја има?;(
     
    На cresa-jagoda му/ѝ се допаѓа ова.
  13. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    Епа честитки дечки :clap:- ме убедивме и мене да ја излгедам серијава :rofl:
    Имам 3 епизоди и ко што рече една членка погоре и мене не ми изгледаше нешто wow по тоа што мноу прашина дигна серијава. Да ја завршам Toy boy и ќе ја изгледам.
    Dnever i Rio... :inlove::inlove::inlove:
    Se lo prometo :!:
     
    На f.girl и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  14. Abracadaver

    Abracadaver Истакнат член

    Се зачлени на:
    16 март 2020
    Пораки:
    1.368
    Допаѓања:
    3.450
    Пол:
    Машки
    Само што ја извадија од шаторот пак во изолација. Актерката позитивна на Корона вирусот.

    https://www.oprahmag.com/entertainment/a31789752/money-heist-itziar-ituno-raquel-coronavirus/

    Многу нелогичности, многу наивни сцени. Тоа се моите впечатоци. Тоа што ми беше најсмешно е: „Кој остава трениран специјалец врзан само со лисици?“

    Знам дека прават сплетки за да биде интересно, ама ова беше too much for me.
     
  15. BelieberYeahh

    BelieberYeahh Популарен член

    Се зачлени на:
    27 јули 2013
    Пораки:
    1.443
    Допаѓања:
    2.205
    Пол:
    Женски
    Четвртава сезона дефинитивно ги ми ги надмина очекувањата и според мене беше на ниво на првата и втората.
    Ми се допадна и крајот и според тоа дефинитивно ќе има уште една сезона, иако сеуште не е потврдено. Многу ми е криво за Најроби, мислам дека можеа некој понебитен лик да "елиминираат" наместо неа. Пред да ја изгледам сезоната прочитав овде во спојлери дека ќе умре, но мислев дека ќе биде на крај од сезоната и ќе го остават тоа така, па во наредната сезона ќе ја спасат, но се уверив дека е невозможно. Мислам дека ако умреше додека ја оперираа ќе ми беше помалце криво отколку вака. Исто така оптимистот во мене мислеше дека и Берлин е жив и ќе се појави во сезонава, што е невозможно, ама барем го гледавме доста во сезонава. Криво ми е што не го убија Артуро, а и Гандија не сфатив дали го убија или така го оставија, затоа што и тој може да прави пак проблеми и да убие уште некого. И уште ова, да ви признаам дека Денвер ми е crush :inlove::inlove:
     
    На Lolipop23, Someonespecial, Golden и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Demiii

    Demiii Истакнат член

    Се зачлени на:
    10 март 2020
    Пораки:
    230
    Допаѓања:
    541
    Пол:
    Машки
    Сезoнaвaa уживaм :inlove::inlove::inlove:
     
    На lola55 и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  17. lola55

    lola55 Истакнат член

    Се зачлени на:
    27 декември 2018
    Пораки:
    129
    Допаѓања:
    162
    Пол:
    Женски
    Колку што знам обновени се 5 и 6 сезона уште пред да излезе новава сезона
     
    На BelieberYeahh и cresa-jagoda им се допаѓа ова.
  18. f.girl

    f.girl Форумски идол

    Се зачлени на:
    7 октомври 2015
    Пораки:
    2.157
    Допаѓања:
    32.460
    Пол:
    Женски
    А Берлин? :inlove: :$
     
    На Star_dust, Luminary, cresa-jagoda и 2 други им се допаѓа ова.
  19. marija1907

    marija1907 Популарен член

    Се зачлени на:
    26 јули 2013
    Пораки:
    875
    Допаѓања:
    2.857
    Пол:
    Женски
    па и тој.. ќе пројде :P :$
     
    На Star_dust, cresa-jagoda и f.girl им се допаѓа ова.
  20. candy.cane

    candy.cane Популарен член

    Се зачлени на:
    1 ноември 2017
    Пораки:
    1.684
    Допаѓања:
    8.983
    Пол:
    Женски
    Аах серијава што ми направи мене вчера..:)
    Многу бев тажна кога ја убија Најроби. Од прва сезона беше лик што го обожавав. Ама некако очекувано беше, мавнаа ептен на сентименталност за неа таа епизода.
    КАКО БЕ НЕ ГО ПОГОДИЈА ГАНДИЈА НИЕДНАШ?!?!?! 5 ДУШИ ГО ПУКАА, НА ТОЛКАВА БЛИЗИНА. :@ грозен човек.
    Сезонава имаше некои грешкички според мене. Прв пат приметив дека додаваат работи што им биле во план, тие сеќавањата со Паљермо и Берлин ај што беа досадни па и некои работи како да ги треснаа онака. Ама пак, толку тензија, неизвесност.. Врв.
    Паљермо одвратен ми е. Ептен на крај ми беше океј и дел од тимот. 0 е за Берлин.
    И јас Токио прв пат ја засакав сезонава и не ми беше толку нарцисоидна и незрела.
    Рио.. душа. Толку ќе кажам.:u:
    Денвер е стварно простичок, ама добар е и тој. Стокхолм изгледа правилно си го доби името.
    Богота и Хелсинки ми се со најчиста душа меѓу ликовиве. Србинов се изгуби, греота.
    Планот на Професор ме дрмаше последните 2 епизоди, бравос.
    Инспекторката е еден од најдобрите ликови во серијава. Злобна ама брилијантен ум.(y)
    Не сакав да ја тупат со многу сезони ама успеаа и тоа да го направат а да не изгубат од шмек.

    @Abracadaver мене па баш тие емоции ми се допаднаа. Шпанците се таков народ.
     
    На Purplelilac, Ambitious, Hellobeautiful и 1 друга личност им се допаѓа ова.