1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Monochrome облека

Дискусија во 'Мода и стил' започната од ludoto19, 4 октомври 2012.

 1. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Mислам дека нема ваква тема :D
  Што мислите за овој вид на облека, дали ви се допаѓа?
  дали би облекле нешто вакво?


  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]

  [​IMG]
   
  На DeMelo и tinan им се допаѓа ова.
 2. sunfemina

  sunfemina Популарен член

  Се зачлени на:
  17 февруари 2011
  Пораки:
  1.731
  Допаѓања:
  843
  Јас обожавам црно - бели комбинации, особено на фустани.

  [​IMG][​IMG][​IMG]
   
  На tinan му/ѝ се допаѓа ова.
 3. m.a.f.i

  m.a.f.i Истакнат член

  Се зачлени на:
  29 јули 2012
  Пораки:
  522
  Допаѓања:
  180
  преубави се сите, посебно 6 слика
   
 4. tinan

  tinan Популарен член

  Се зачлени на:
  5 јануари 2012
  Пораки:
  480
  Допаѓања:
  1.275
  Пол:
  Машки
  Не би облекол ;)

  Но ептен ми се допаѓа да прошетам со либето кога вака ќе се облече.

  Иначе ги обожавам сите бои доколку се црна :lol:
   
 5. ludoto19

  ludoto19 Форумски идол

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  7.228
  Допаѓања:
  41.464
  Jас имам само еден фустан во ваков стил :) , поточно овој купен за смешна цена :)


  [​IMG]
   
 6. slavica999

  slavica999 Популарен член

  Се зачлени на:
  27 декември 2009
  Пораки:
  4.327
  Допаѓања:
  5.334
  Да, ми се допаѓа и носам. Посебно ова ,,пипито,,
  [​IMG]
  [​IMG]
  Еве и Кејт ја носи [​IMG]
   
 7. I.love.your.lips

  I.love.your.lips Популарен член

  Се зачлени на:
  6 март 2012
  Пораки:
  746
  Допаѓања:
  970
  И мене ми се допаѓа црно и бело освен што одговара на се и самите 2 бои одговараат и можеш да ги носиш со некоја др. Ај лајк ит
   
 8. WeHeartIt

  WeHeartIt Истакнат член

  Се зачлени на:
  19 октомври 2012
  Пораки:
  270
  Допаѓања:
  130
  Па,има некои убави некој се баш утка. :rofl:
  Јас би облекла и така обожавам црно-бела комбинација.
   
 9. NightAir

  NightAir Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 јуни 2011
  Пораки:
  394
  Допаѓања:
  491
  [​IMG]
  Пантолоните :inlove:
   
 10. cucii...ii

  cucii...ii Активен член

  Се зачлени на:
  13 ноември 2012
  Пораки:
  86
  Допаѓања:
  12
  Ги обожавам црно белите комбинации.
   

  Прикачени фајлови: