1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

My Chemical Romance

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од musicgirl55, 4 ноември 2011.

 1. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  Мај кемикал роменс е американска рок група формирана во 2001.Групата есоставена од пејачот Герард Веј, гитаристите Реј Торо и Франк Иеро и басистот Мајки Веј.

  Еве неколку нивни хитови
  http://www.youtube.com/watch?v=OzgEg4TvdLQ
  http://www.youtube.com/watch?v=Zm8xIo_2 ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=uCUpvTMi ... ure=relmfu
  http://www.youtube.com/watch?v=pyi0ZfuI ... re=related
   

  Прикачени фајлови:

 2. Hipica

  Hipica Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 декември 2009
  Пораки:
  14.369
  Допаѓања:
  14.818
  На MotherMonsterI му/ѝ се допаѓа ова.
 3. sweet-cherry

  sweet-cherry Форумски идол

  Се зачлени на:
  28 јануари 2011
  Пораки:
  3.619
  Допаѓања:
  29.099
  Пол:
  Женски
 4. musicgirl55

  musicgirl55 Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 април 2011
  Пораки:
  189
  Допаѓања:
  56
  На MotherMonsterI му/ѝ се допаѓа ова.
 5. Whatsername997

  Whatsername997 Истакнат член

  Се зачлени на:
  9 јануари 2012
  Пораки:
  74
  Допаѓања:
  21
 6. Hipster

  Hipster Форумски идол

  Се зачлени на:
  8 јули 2011
  Пораки:
  5.777
  Допаѓања:
  22.418
  Пол:
  Женски
  Сте ја изоставиле најдобрата според мене
  http://www.youtube.com/watch?v=kDWgsQhbaqU
  Не сакам многу рок музика, но My Chemical Romance ми се допаѓаат многу.
  Порано повеќе ги слушав, но песнава ми остана една од омилените.
   
 7. MandyLane

  MandyLane Форумски идол

  Се зачлени на:
  9 август 2011
  Пораки:
  3.611
  Допаѓања:
  23.196
  Пол:
  Женски
  Порано многу повеќе ги слушав(ми беа едни од омилените),и не само нив и многу други бендови слични на нив, со теков на годиниве ко да ги заборавам, не ми текнува да пуштам нивна песна, но навистина ги сакам и давам чесен збор на себе ќе ги слушам почесто.
  Пејачов, ех, црвена коса многу добро му стои, згоден е и има ептен мила фацка.

  Од "новиве" песни оваа ја обожавам:
  http://www.youtube.com/watch?v=ks6Kiw_PuyI

  Од старите не можам да одвојам, може Helena се издвојува малце.

  А ќе ја заборавив оваа, прекрасен текст ми има:
  http://www.youtube.com/watch?v=XdseyeSkgKU
   
 8. Stefani999

  Stefani999 Популарен член

  Се зачлени на:
  3 февруари 2012
  Пораки:
  702
  Допаѓања:
  601
  Во последно време почнуваат да ми привлекуваат внимание...Во март мислам дека се разделија....Иначе добри песни имаат.Омилена ми е Kill all your friends....Имаат и други убави.
  http://www.youtube.com/watch?v=yFBXprHaUXU
  http://www.youtube.com/watch?v=KSNKCfxcYvE
  http://www.youtube.com/watch?v=uCUpvTMis-Y
  http://www.youtube.com/watch?v=d116o39GHx0
  http://www.youtube.com/watch?v=isTpQxfdMCU
   
  На Natali.3 му/ѝ се допаѓа ова.
 9. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
 10. brienneoftarth

  brienneoftarth Активен член

  Се зачлени на:
  24 јуни 2014
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  7
  многу ми е жал што се распаднаа... прекрасна им е музиката ;(
   
  На MakeDamnSure му/ѝ се допаѓа ова.
 11. Natali.3

  Natali.3 Форумски идол

  Се зачлени на:
  16 септември 2013
  Пораки:
  5.739
  Допаѓања:
  54.593
  Пол:
  Женски
 12. Bitter-Sweet

  Bitter-Sweet Форумски идол

  Се зачлени на:
  31 мај 2010
  Пораки:
  13.250
  Допаѓања:
  77.096
  Пол:
  Женски
 13. MakeDamnSure

  MakeDamnSure Истакнат член

  Се зачлени на:
  18 септември 2022
  Пораки:
  404
  Допаѓања:
  898
  Пол:
  Машки
  Helena #1
  2.Welcome to the Black Parade
  3.Famous Last Words
  4.Cancer