babylove кашички

My dying bride

Дискусија во 'Групи и изведувачи' започната од psychic, 2 септември 2013.

 1. psychic

  psychic Популарен член

  Се зачлени на:
  23 септември 2012
  Пораки:
  2.360
  Допаѓања:
  1.253
  Пол:
  Женски
  My dying bride се англиска doom metal група, формирана во Бредфорд во 1990 година. Имаат издадено 11 албуми. Групата се состои од 5 членови.
  еве ги моите омилени песни:
  http://www.youtube.com/watch?v=J-qpPHmG29o
  http://www.youtube.com/watch?v=d0BI_uxa6SA
  http://www.youtube.com/watch?v=k_5pJzGVh30
  Мое мислење е дека имаат депресивна музика, но сепак, интересни се :D
   
 2. QueenElena

  QueenElena Популарен член

  Се зачлени на:
  1 август 2013
  Пораки:
  1.213
  Допаѓања:
  1.287
  Да, навистина се интересни.