1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

National Geographic & Discovery

Дискусија во 'Филм и ТВ' започната од ceca-1, 8 јануари 2013.

 1. ceca-1

  ceca-1 Популарен член

  Се зачлени на:
  6 јули 2010
  Пораки:
  2.083
  Допаѓања:
  5.090
  Дали ги следите овие канали и дали ви се допаѓаат?Имате ли омилени емисии и што најмногу сакате да гледате?Дали можеби научивте нешто повеќе?Мене омилени емисии ми се Banged Up Abroad што ја даваат на National Geographic и How It's Made на Discovery.
  http://www.youtube.com/watch?v=CEm0JkKRspk
  http://www.youtube.com/watch?v=pnXFTqf8niA
   
 2. Antolinaa

  Antolinaa Популарен член

  Се зачлени на:
  2 октомври 2012
  Пораки:
  2.425
  Допаѓања:
  15.933
  Спаѓаат во моите топ5 телевизии што постојано ги следам :)

  Дискавери многу ја следам. Ги обожавам сите што преживуваат посебно Ultimate Survival- Bear Grylls, Dinamo - Magician Impossible, How it's made...

  Нешнл Џиографик - Air crash investigation ако ги начекам и имаше една емисија за тие шверцерите како ги фаќаа на граница или по аеродромите, не ми текнува како се викаше :)
   
 3. Snow-Queen

  Snow-Queen Форумски идол

  Се зачлени на:
  3 ноември 2011
  Пораки:
  15.266
  Допаѓања:
  14.975
  Пол:
  Женски
  Имаат прекрасни емисии, најомилени ми се за авионските несреќи. Обожавам да ги гледам.
   
 4. Agrona

  Agrona Популарен член

  Се зачлени на:
  21 декември 2012
  Пораки:
  1.240
  Допаѓања:
  1.707
  Пол:
  Женски
  Најмногу на Discovery сакам да гледам How It's Made, MythBusters, Auction Kings и Auction Hunters.
  Мм ме научи да гледам Discovery и сега заедно си гледаме. :)
   
 5. Gordana10

  Gordana10 Форумски идол

  Се зачлени на:
  7 декември 2009
  Пораки:
  6.898
  Допаѓања:
  9.180
  Пол:
  Женски
  Ги гледам овие телевизии, не често, некогаш дури ич :D зависи, омилени ми се оние емисиите што ги даваат за историја, а и емисијата на тој типот, не ми текнува како се викаше точно, ама нешто за преживување беше... :?: Незнам дали уште ја даваат неговата емисија, немам видено, но знам порано ја даваа.Интересни емисии имаат.
   
 6. Someonespecial

  Someonespecial Free-minded aesthete

  Се зачлени на:
  17 ноември 2012
  Пораки:
  12.970
  Допаѓања:
  162.513
  Пол:
  Женски
  Имаат многу интересни емисии...посебно Ancient X Files ми е интересна :)
   
 7. citiesinflames

  citiesinflames Истакнат член

  Се зачлени на:
  27 јуни 2012
  Пораки:
  272
  Допаѓања:
  391
  Пол:
  Женски
  секој ден ги гледам, ептен ми се интересни
  и да дааа имам научено многу од нив :angel:
  радо би ги гледала овие канали него ли да зјапам по турските серии (али секој си има свој вкус) ;) :)
   
 8. orevokrsacka

  orevokrsacka Популарен член

  Се зачлени на:
  23 јули 2013
  Пораки:
  1.831
  Допаѓања:
  6.357
  Ја следите ли серијата на NG „Genius Picasso“? Оди во недела навечер, ги фатив досега сите епизоди. Сепак мислам дека Бандерас не бил најсреќниот избор за улогата на Пикасо. Серијата во целина ми се допаѓа, сакам биографски филмови за познати историски ликови, посебно уметници.
   
  На elimkd му/ѝ се допаѓа ова.