1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Natura Siberica

Дискусија во 'Лице' започната од koritsaki, 6 февруари 2016.

  1. barbiegirl01

    barbiegirl01 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Која крема на konopka's?
     
  2. srekice

    srekice Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2013
    Пораки:
    4.103
    Допаѓања:
    10.414
    Пол:
    Женски
    На barbiegirl01 и koritsaki им се допаѓа ова.
  3. Kjara15

    Kjara15 Истакнат член

    Се зачлени на:
    8 јануари 2017
    Пораки:
    990
    Допаѓања:
    710
    Пол:
    Женски
    Не знам дали сум утка , али мислам негде по темиве прочитав тоников дека помагал за флеки. И тоа мислам дека стануваше збор за грб дека помогнал а не за лице. Али не можам да го најдам мислењето. Има некој шо го користел тоникот за акни/флеки планирам и гелот за тело да го купам.
     
  4. barbiegirl01

    barbiegirl01 Активен член

    Се зачлени на:
    25 април 2021
    Пораки:
    48
    Допаѓања:
    16
    Пол:
    Женски
    Јас го користам само неколку дена затоа не можам да ти кажам дали ги избледува уште е рано за да има резултати а помага за флеките поради тоа што содржи ниацинамид и млечна киселина а нема везе дали за грб или лице ке го користиш
     
    На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
  5. day

    day Истакнат член

    Се зачлени на:
    15 април 2020
    Пораки:
    94
    Допаѓања:
    73
    Пол:
    Женски
    Да те прашам овој хемиски пилинг како го користеше, го оставаше на лице или го измиваше? Пишува дека не се измива ама мислам да не ми ја иритира кожата зашто не користам многу хемиски пилинзи:^)
     
  6. koritsaki

    koritsaki Moderator Член на тимот

    Се зачлени на:
    1 март 2010
    Пораки:
    17.906
    Допаѓања:
    103.066
    Пол:
    Женски
    Го немам до сега користено пилингот од линијата береза :)
     
    На day му/ѝ се допаѓа ова.
  7. Plavataaaaa

    Plavataaaaa Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 јануари 2018
    Пораки:
    16
    Допаѓања:
    4
    Пол:
    Женски
    јас го користам, не е многу јак да ти ја иритира кожата, јас го користам повеќе пати неделно ако е препорачано само два. како што пишува на амбалажата има траги после некој период како да се лупи од кожата
     
    На day му/ѝ се допаѓа ова.
  8. Shaya

    Shaya Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    367
    Ги купив тоникот, пилингот, серумот од зелената линија за мрсна кожа склона на акни и кремата на конопка (зелената).

    Дали згрешив што сите наеднаш почнав да ги користам? (да напоменам дека сум си имала др рутина претходно и не користам првпат AHA или BHA состојки)

    Прашувам дали згрешив пошто порите ми се наполнија со глупости и ми искочија неколку болни акни (а баш си го исчистив лицето и си ја купив колекцијава пресреќна дека е така ефтина, за да ја одржавам кожава чиста)....

    ако имал некој негативно искуство со некој од производите од зелената линија нека пише
     
  9. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.790
    Допаѓања:
    8.845
    Пол:
    Женски
    Го има ли некоја користено овој пилинг? Некако чудно ми дојде дека не се измива, барем не пишува што најчесто е така. Сеуште го немам отворено, според она што го прочитав :wasntme: IMG_20210601_141017.jpg
     
  10. Shaya

    Shaya Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    367
    ете над тебе ја пишав дека го иам али ја го мијам после 5 мин со вода. Мислам дека нема логика поинаку

    само како што пишав погоре, цела сум исфрлана од козметикава
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  11. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.790
    Допаѓања:
    8.845
    Пол:
    Женски
    И јас синоќе го отворив, и го мијам, нема шанси да стои на лице, се надевам нема да се исфрлам и јас :(
     
  12. UnordinaryOne

    UnordinaryOne Популарен член

    Се зачлени на:
    29 април 2013
    Пораки:
    651
    Допаѓања:
    2.615
    Пол:
    Женски
    Колку високи очекувања имав за козметикава, ја купив цела линија и ептен се разочарав, се тешам дека е нормална таква реакција на почеток и ќе се смири ама ќе видиме
     
    На Shaya му/ѝ се допаѓа ова.
  13. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.790
    Допаѓања:
    8.845
    Пол:
    Женски
    По колку време се исфрливте, сега се загрижив :|
    Имам чисто лице, купив некои работи од оваа колекција пред ПМС да ги користам, затоа што овојпат се исфрлив на брадата 3,4 големи акни што претходно едвај со 1 акна поминував.
    Дали после прва употреба се исфрливте? Јас веќе 3 дена користам ама сега страв ме фати да не се унакажам :^)
     
  14. Shaya

    Shaya Истакнат член

    Се зачлени на:
    24 јануари 2013
    Пораки:
    273
    Допаѓања:
    367
    Лел ќути еј. Ќе прочитам 3 мислења и како мало дете, мора да си купам! А таман си го средив лицето, од лани септември ми беше стакло. Порите односно seb. glands ми се полни со глупости и ми излегуваат болни акни.

    Hello pizza face my old friend.

    јас не осетив ништо, за една недела се исфрлав. Ама погоре има други девојки што се презадоволни такашто можеби тебе ќе ти одговара, почекај, пробај. Јас ги купив пилингот, тонерот, серумот и кремата од Конопка.
     
    На UnordinaryOne и anggell им се допаѓа ова.
  15. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.790
    Допаѓања:
    8.845
    Пол:
    Женски
    ^ По една недела користење, вакво ми е лицето, да напоменам имав чисто лице, ама сега засега сум презадоволна порите ми се чисти, лицето ми има природен сјај, во ПМС сум моментално, имам изедначен тен, презадоволна. Од зелената линија ги користам само серумот и пилингот, а гел и тоник ги користам виолетовата линија од боровинки на Натура Сиберика.
    Без пудра и филтри е сликата.

    IMG_20210608_222059.jpg
     
    На Lollipop_123, Ygritte, srekice и 4 други им се допаѓа ова.
  16. Larea

    Larea Истакнат член

    Се зачлени на:
    1 јули 2020
    Пораки:
    215
    Допаѓања:
    419
    Како ти е лицето сега, дали сеуште го користиш пилингот? Само што го купив и отпосле читам искуства со него :rofl:
     
  17. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.790
    Допаѓања:
    8.845
    Пол:
    Женски
    Супер ми е лицето, да го дотрошам пак ќе купам од него. Кај мене има само позитивни резултати :)
     
    На Larea му/ѝ се допаѓа ова.
  18. anggell

    anggell Популарен член

    Се зачлени на:
    2 ноември 2011
    Пораки:
    4.790
    Допаѓања:
    8.845
    Пол:
    Женски
    Производите од Белина, онлајн каде ги има на друго место?
     
  19. buba4e89

    buba4e89 Форумски идол

    Се зачлени на:
    1 август 2012
    Пораки:
    27.169
    Допаѓања:
    177.063
    Пол:
    Женски
    Дел во Дм, а дел во нивниот продажбен салон.
     
    На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
  20. Ygritte

    Ygritte Форумски идол

    Се зачлени на:
    16 април 2015
    Пораки:
    2.167
    Допаѓања:
    26.233
    Пол:
    Женски
    АХА / БХА секогаш на почеток ствараат акни, и тоа огромни, длабински ја чистат пората од долниот слој на кожата, јас бев лом ко одев по третмани, со тие к-ни, ама после ко прекинав се покажа ефектот на мазно и чисто лице. Здравје од Октомври сакам пак да почнам да ги користам. Сега можам да вклучам и Ретинол, предходно доев, затоа не користев ништо.