Natura Siberica

Дискусија во 'Лице' започната од koritsaki, 6 февруари 2016.

 1. barbiegirl01

  barbiegirl01 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2021
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Која крема на konopka's?
   
 2. srekice

  srekice Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2013
  Пораки:
  3.635
  Допаѓања:
  9.316
  Пол:
  Женски
  На barbiegirl01 и koritsaki им се допаѓа ова.
 3. Kjara15

  Kjara15 Истакнат член

  Се зачлени на:
  8 јануари 2017
  Пораки:
  817
  Допаѓања:
  600
  Пол:
  Женски
  Не знам дали сум утка , али мислам негде по темиве прочитав тоников дека помагал за флеки. И тоа мислам дека стануваше збор за грб дека помогнал а не за лице. Али не можам да го најдам мислењето. Има некој шо го користел тоникот за акни/флеки планирам и гелот за тело да го купам.
   
 4. barbiegirl01

  barbiegirl01 Активен член

  Се зачлени на:
  25 април 2021
  Пораки:
  17
  Допаѓања:
  12
  Пол:
  Женски
  Јас го користам само неколку дена затоа не можам да ти кажам дали ги избледува уште е рано за да има резултати а помага за флеките поради тоа што содржи ниацинамид и млечна киселина а нема везе дали за грб или лице ке го користиш
   
  На Kjara15 му/ѝ се допаѓа ова.
 5. day

  day Активен член

  Се зачлени на:
  15 април 2020
  Пораки:
  57
  Допаѓања:
  54
  Пол:
  Женски
  Да те прашам овој хемиски пилинг како го користеше, го оставаше на лице или го измиваше? Пишува дека не се измива ама мислам да не ми ја иритира кожата зашто не користам многу хемиски пилинзи:^)
   
 6. koritsaki

  koritsaki Moderator Член на тимот

  Се зачлени на:
  1 март 2010
  Пораки:
  14.693
  Допаѓања:
  81.993
  Пол:
  Женски
  Го немам до сега користено пилингот од линијата береза :)
   
  На day му/ѝ се допаѓа ова.
 7. Plavataaaaa

  Plavataaaaa Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 јануари 2018
  Пораки:
  12
  Допаѓања:
  4
  Пол:
  Женски
  јас го користам, не е многу јак да ти ја иритира кожата, јас го користам повеќе пати неделно ако е препорачано само два. како што пишува на амбалажата има траги после некој период како да се лупи од кожата
   
  На day му/ѝ се допаѓа ова.
 8. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  183
  Ги купив тоникот, пилингот, серумот од зелената линија за мрсна кожа склона на акни и кремата на конопка (зелената).

  Дали згрешив што сите наеднаш почнав да ги користам? (да напоменам дека сум си имала др рутина претходно и не користам првпат AHA или BHA состојки)

  Прашувам дали згрешив пошто порите ми се наполнија со глупости и ми искочија неколку болни акни (а баш си го исчистив лицето и си ја купив колекцијава пресреќна дека е така ефтина, за да ја одржавам кожава чиста)....

  ако имал некој негативно искуство со некој од производите од зелената линија нека пише
   
 9. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  Го има ли некоја користено овој пилинг? Некако чудно ми дојде дека не се измива, барем не пишува што најчесто е така. Сеуште го немам отворено, според она што го прочитав :wasntme: IMG_20210601_141017.jpg
   
 10. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  183
  ете над тебе ја пишав дека го иам али ја го мијам после 5 мин со вода. Мислам дека нема логика поинаку

  само како што пишав погоре, цела сум исфрлана од козметикава
   
  На anggell му/ѝ се допаѓа ова.
 11. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  И јас синоќе го отворив, и го мијам, нема шанси да стои на лице, се надевам нема да се исфрлам и јас :(
   
 12. UnordinaryOne

  UnordinaryOne Популарен член

  Се зачлени на:
  29 април 2013
  Пораки:
  571
  Допаѓања:
  2.475
  Пол:
  Женски
  Колку високи очекувања имав за козметикава, ја купив цела линија и ептен се разочарав, се тешам дека е нормална таква реакција на почеток и ќе се смири ама ќе видиме
   
  На Shaya му/ѝ се допаѓа ова.
 13. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  По колку време се исфрливте, сега се загрижив :|
  Имам чисто лице, купив некои работи од оваа колекција пред ПМС да ги користам, затоа што овојпат се исфрлив на брадата 3,4 големи акни што претходно едвај со 1 акна поминував.
  Дали после прва употреба се исфрливте? Јас веќе 3 дена користам ама сега страв ме фати да не се унакажам :^)
   
 14. Shaya

  Shaya Истакнат член

  Се зачлени на:
  24 јануари 2013
  Пораки:
  113
  Допаѓања:
  183
  Лел ќути еј. Ќе прочитам 3 мислења и како мало дете, мора да си купам! А таман си го средив лицето, од лани септември ми беше стакло. Порите односно seb. glands ми се полни со глупости и ми излегуваат болни акни.

  Hello pizza face my old friend.

  јас не осетив ништо, за една недела се исфрлав. Ама погоре има други девојки што се презадоволни такашто можеби тебе ќе ти одговара, почекај, пробај. Јас ги купив пилингот, тонерот, серумот и кремата од Конопка.
   
  На UnordinaryOne и anggell им се допаѓа ова.
 15. anggell

  anggell Популарен член

  Се зачлени на:
  2 ноември 2011
  Пораки:
  1.669
  Допаѓања:
  2.836
  Пол:
  Женски
  ^ По една недела користење, вакво ми е лицето, да напоменам имав чисто лице, ама сега засега сум презадоволна порите ми се чисти, лицето ми има природен сјај, во ПМС сум моментално, имам изедначен тен, презадоволна. Од зелената линија ги користам само серумот и пилингот, а гел и тоник ги користам виолетовата линија од боровинки на Натура Сиберика.
  Без пудра и филтри е сликата.

  IMG_20210608_222059.jpg
   
  На UnordinaryOne, Annath, buba4e89 и 1 друга личност им се допаѓа ова.