1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nea Kalikratia

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од baby-star, 2 јули 2013.

  1. baby-star

    baby-star Популарен член

    Се зачлени на:
    8 февруари 2012
    Пораки:
    2.464
    Допаѓања:
    10.832
    Здраво ме интересира дали некој бил на ова место и секако да сподели искуства и импресии ;)
     
  2. KuklickaSk

    KuklickaSk Форумски идол

    Се зачлени на:
    20 јуни 2010
    Пораки:
    6.208
    Допаѓања:
    23.988
    Јас сум била повеќе пати, ама не цел одмор, туку за викенди по неколку дена. Има убава плажа, морето е убаво и чисто, и покрај тоа што е блиску до Солун. Има неколку кафичи, така шо нема нешто многу избор за излегување, ама ако сте со кола, Солун е ептен блиску, па може таму да се иде :)
     
  3. l0vE...-love

    l0vE...-love Популарен член

    Се зачлени на:
    8 ноември 2012
    Пораки:
    575
    Допаѓања:
    144
    Пол:
    Женски
    еднаш сум била никогаш повеќе
     
  4. Saraa

    Saraa Популарен член

    Се зачлени на:
    17 јануари 2010
    Пораки:
    2.482
    Допаѓања:
    7.539
    Пол:
    Женски
    Сум била на викенд, не е лошо местото, убава песочна плажа, има и други блиски плажи каде може да се оотиде за промена, не е многу скапо, има каде да се вечера руча, доручкува, за дискотки поим немам не бевме, не сум тип на човек кој лудува по дискотеки.
     
  5. jloves

    jloves Истакнат член

    Се зачлени на:
    25 ноември 2012
    Пораки:
    289
    Допаѓања:
    219
    Пол:
    Женски
    Еднаш сум била и не ми се допаѓа некако. Повеќе е за постари..Нема што да се види,нема некој ноќен живот,мирно место е..плажите се песочни,има чиста вода..тоа е единствено позитивно
     
  6. Quuen

    Quuen Популарен член

    Се зачлени на:
    9 јуни 2014
    Пораки:
    465
    Допаѓања:
    2.603
    Пол:
    Женски
    Потполно се согласувам со тебе и ако сакате некое помирно место оваа вие одличен избор
     
  7. ЈеленаЏиш

    ЈеленаЏиш Истакнат член

    Се зачлени на:
    23 февруари 2015
    Пораки:
    511
    Допаѓања:
    1.890
    Пол:
    Женски
    Сум била еднаш на викенд, септември 2014 мислам дека беше.
    Убаво место, малецко, вкусна храна, пријатни гостопримливи луѓе.

    За плажата не можам многу да коментирам, во средината на септември ретко која плажа на Егејот е убава. Ама имаше голема посетеност, убаво беше времето.
    Имаше лежалки за изнајмување, имаше келнери што шпартаат горе-долу служат пијачки.
    Ко за викенд, топ си поминавме.
     
  8. Marick14

    Marick14 Истакнат член

    Се зачлени на:
    6 март 2013
    Пораки:
    3.679
    Допаѓања:
    2.931
    Ако е ова во близина на Солун, не е нешто којзнае што. Сум слушал секакви муабети за местово. Јас не би отишол. За 40-50 км е Калитеа. Боље ќе повозам уште малку, ама ќе одам на сигурно место.
     
    На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.