1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Nea Kalikratia

Дискусија во 'Патувања и одмори' започната од baby-star, 2 јули 2013.

 1. baby-star

  baby-star Популарен член

  Се зачлени на:
  8 февруари 2012
  Пораки:
  2.464
  Допаѓања:
  10.832
  Здраво ме интересира дали некој бил на ова место и секако да сподели искуства и импресии ;)
   
 2. KuklickaSk

  KuklickaSk Форумски идол

  Се зачлени на:
  20 јуни 2010
  Пораки:
  6.364
  Допаѓања:
  24.412
  Јас сум била повеќе пати, ама не цел одмор, туку за викенди по неколку дена. Има убава плажа, морето е убаво и чисто, и покрај тоа што е блиску до Солун. Има неколку кафичи, така шо нема нешто многу избор за излегување, ама ако сте со кола, Солун е ептен блиску, па може таму да се иде :)
   
 3. l0vE...-love

  l0vE...-love Популарен член

  Се зачлени на:
  8 ноември 2012
  Пораки:
  575
  Допаѓања:
  144
  Пол:
  Женски
  еднаш сум била никогаш повеќе
   
 4. Saraa

  Saraa Популарен член

  Се зачлени на:
  17 јануари 2010
  Пораки:
  2.482
  Допаѓања:
  7.539
  Пол:
  Женски
  Сум била на викенд, не е лошо местото, убава песочна плажа, има и други блиски плажи каде може да се оотиде за промена, не е многу скапо, има каде да се вечера руча, доручкува, за дискотки поим немам не бевме, не сум тип на човек кој лудува по дискотеки.
   
 5. jloves

  jloves Истакнат член

  Се зачлени на:
  25 ноември 2012
  Пораки:
  289
  Допаѓања:
  219
  Пол:
  Женски
  Еднаш сум била и не ми се допаѓа некако. Повеќе е за постари..Нема што да се види,нема некој ноќен живот,мирно место е..плажите се песочни,има чиста вода..тоа е единствено позитивно
   
 6. Quuen

  Quuen Популарен член

  Се зачлени на:
  9 јуни 2014
  Пораки:
  465
  Допаѓања:
  2.603
  Пол:
  Женски
  Потполно се согласувам со тебе и ако сакате некое помирно место оваа вие одличен избор
   
 7. ЈеленаЏиш

  ЈеленаЏиш Истакнат член

  Се зачлени на:
  23 февруари 2015
  Пораки:
  511
  Допаѓања:
  1.890
  Пол:
  Женски
  Сум била еднаш на викенд, септември 2014 мислам дека беше.
  Убаво место, малецко, вкусна храна, пријатни гостопримливи луѓе.

  За плажата не можам многу да коментирам, во средината на септември ретко која плажа на Егејот е убава. Ама имаше голема посетеност, убаво беше времето.
  Имаше лежалки за изнајмување, имаше келнери што шпартаат горе-долу служат пијачки.
  Ко за викенд, топ си поминавме.
   
 8. Marick14

  Marick14 Истакнат член

  Се зачлени на:
  6 март 2013
  Пораки:
  3.679
  Допаѓања:
  2.931
  Ако е ова во близина на Солун, не е нешто којзнае што. Сум слушал секакви муабети за местово. Јас не би отишол. За 40-50 км е Калитеа. Боље ќе повозам уште малку, ама ќе одам на сигурно место.
   
  На Роберт 7 му/ѝ се допаѓа ова.