1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

neprijatna mirizba

Дискусија во 'Канта' започната од 1231230987654321, 27 септември 2012.

Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.
  1. 1231230987654321

    1231230987654321 Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
    imav menstruacija okolu 13 dena od koi 6 dena imav crn iscedok a sedum dena normalna menstruacija odkako mi zavrsi imam mnogu neprijatna mirizba od vaginata sto stvarno se custvuvam neprijatno pred drugi mislam i tie go cusvuvaat toa
     
  2. 1231230987654321

    1231230987654321 Активен член

    Се зачлени на:
    27 септември 2012
    Пораки:
    2
    Допаѓања:
    0
  3. kallias

    kallias Популарен член

    Се зачлени на:
    22 ноември 2010
    Пораки:
    3.782
    Допаѓања:
    6.983
    Појди на гинеколог и нему постави му го прашањето па ќе добиеш соодветен одговор, тука ние што можеме да те советуваме и да ти кажеме? :?:
     
  4. XstrongerX

    XstrongerX Популарен член

    Се зачлени на:
    7 јули 2010
    Пораки:
    1.714
    Допаѓања:
    5.087
    Пол:
    Женски
    Не е ова најпаметно моето, ама паметно ќе е да одиш на доктор. Оти веќе си закаснала.

    Можеби е карцином. Не дека ваквите крварења се типични конкретно за ова, не сум јас доктор. Само нагодувам.Оди пред да е предоцна.Ако го има лошото да се истреби, оти во напредна фаза е фатално.
     
  5. AngelOfArh

    AngelOfArh Форумски идол

    Се зачлени на:
    26 септември 2011
    Пораки:
    17.657
    Допаѓања:
    95.765
    Пол:
    Женски
    Абе каков карцином не ја плаши, најверојатно се работи за обична инфекција, продолжената менструација може да биде и од промена на клима, настинка и слично, е сеа е подолга троа повеќе. Најпаметно, книшка у рака и на гинеколог, подитно. Може да е било каква инфекција, Кандида, Трихомонас.... Премногу неосновано е да тврдиме сеа одма карцином, за карциномот има многу други симптоми пред миризбата, а тој е најмал симптом верувај... Веднаш да посетиш лекар и по можност и дечкото ако го имаш и ако имаш редовни односи, и тој да иде на лекар, најверојатно заедно ќе примате терапија.
     
  6. SuperGirl24

    SuperGirl24 Форумски идол

    Се зачлени на:
    6 март 2012
    Пораки:
    2.431
    Допаѓања:
    47.652
    Пол:
    Женски
    И јас мислам дека е инфекција.И мене понекогаш ми течел кафеав исцедок неколку дена по завршување на мензисот.Непријатна миризба и исцедок се обично симптоми на кандида,така да дијагнозава за карцином извадена од ракав no comment.Оди на лекар ке ти ги направат потребнити испитувања и ке ти кажат што е.На другар мој девојката имаше ваков проблем со непријатна миризба која надалеку се осекаше и коа отиде на лекар излезе дека е некоја спб.
     
Статус на темата:
Не е отворена за нови одговори.