1. Овој сајт користи колачиња неопходни за неговото функционирање. Ако продолжиш да го користиш, значи се согласуваш со нашата употреба на колачиња. Прочитај повеќе.

Neresliva situacija

Дискусија во 'Правни совети' започната од m-r, 9 јули 2016.

  1. m-r

    m-r Активен член

    Се зачлени на:
    7 јуни 2016
    Пораки:
    22
    Допаѓања:
    17
    Пол:
    Женски
    Razvedena 4 godini , staratelstvoto celosno e na mene , tatkoto da go gleda 3 pati mesecno da plaka alimentacija od 3000 den , no ovaa e samo na parce hartija bidejki tatkoto doagase koga nego ke mu odgovara so prazni race duri i so karanje kon sinceto koe go gleda retko , od druga strana alimentacija veke 20 mes . Neplatena prvite 2 g. Preku sud gi dade nekako bidejki trebase da odi vo zatvot i nekako izbega od drzavata i posle 10 meseci se pojavuva vo socijalno i bara dete podnesuvam baranje kaj doticnive vo socijalno deka baram da se prekine resenieto koe e smeneto do sega 4 pati iako velat vo korist na deteto tie vo korist na tatkoto i tie mi go odbivaat resenieto vo koe nosam dokazi od sud deka sudski pak se brka za alimentacija vo koe nosam kolku vreme ne e doagal a tie mn ubavo se zapoznaeni so toa , go nosam sin mi go rasprasuvaat dali saka da se vidi toj crka vristi i tie cavkite mi velat taka ne ke zboris non stop za tatkoto doma velam molam nie nemame zamerka protiv tebe bidejki site resenija gi ispostuva no ova tvoe baranje se odbiva bez pravna pouka zalba nema bidejki seto ovaa alimentacija , toa sto go nema 10 mes. Nas ne ne zanima bidejki deteto ne e osteteno bidejki ti si tuka ti rabotis , sto da pravam kaj da se obrakam sega . Blagodaram